اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه

موضوع دیگری که برای بسیاری از افراد و به خصوص مهاجران از اهمیت زیادی برخوردار است، گرفتن پاسپورت ترکیه و روش های مربوط به آن است. سوالات متداولی در این زمینه پرسیده می شود اعم از:

 • اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟
 • آیا می توان پس از اخذ اقامت به راحتی پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟
 • گرفتن پاسپورت ترکیه چه مزایایی برای فرد دارد؟

ما در این مقاله به توضیح راهکار ها و روش های اخذ پاسپورت کشور ترکیه، مزایا، اعتبار و در نهایت بهترین شیوه جهت دریافت پاسپورت پرداخته ایم.

اطلاعات عمومی در رابطه با کشور ترکیه

طبق بررسی های صورت گرفته، متوجه شده ایم که از میان کشور های محبوب و مناسب جهت مهاجرت، در میان ایرانیان به خصوص، کشور ترکیه از جایگاه به خصوصی برخوردار است.

این جایگاه به سبب موارد بسیاری نصیب این کشور شده از جمله شرایط خوب اقتصادی، نزدیک بودن فرهنگ ها و به نوعی ادیان به یکدیگر و همچنین موقعیت جغرافیایی آن. ترکیه را تحت عنوان کشور اوراسیایی می نامند بدین جهت که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی در قاره اروپا قرار دارد. پایتخت کشور ترکیه آنکارا و واحد پول آن لیر است.

مساحت کشور ترکیه 783،562 کیلومتر مربع است که جمعیتی در حدود 80 میلیون نفر را در خود جای می دهد. جالب است بدانید که 75 درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند. حکومت حاکم بر آن سکولار است.

جهت دریافت پاسپورت ترکیه راهکار های متفاوتی وجود دارند که بسته به هر یک، شرایط و مراحلی که بایستی فرد در پیش بگیرد نیز فرق می کند.

نکته جالب و مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که پس از اخذ پاسپورت توسط شخص، همسر و فرزندان زیر 18 سال او هم پاسپورت دریافت خواهند کرد.

اخذ پاسپورت ترکیه به روش های مختلف
پاسپورت کشور ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه

همانطور که شاید بدانید، برخی پاسپورت ها در سطح جهانی دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند. در رابطه با کشور ترکیه هم این موضوع را پیش از اقدام به دریافت پاسپورتش بایستی در نظر گرفت.

بررسی این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که با فهمیدن میزان ارزش آن، می توانید تعیین کنید که تا چه میزان گرفتن پاسپورت ترکیه برایتان سودمند است.

از ارزش و اعتبار این پاسپورت همین قدر بگوییم که با دریافت آن شخص می توانید به صورت آزادانه به 71 کشور جهان سفر کند. البته برای ورود به 83 کشور نیز به ویزا احتیاج دارند.

در رابطه با شهروندان کشور ترکیه نیز بدون نیاز به ویزا می توانند وارد 44 کشور شوند و سپس در فرودگاه کشور مقصد ویزای خود را تهیه فرمایند.

نکته مثبت دیگری که در رابطه با اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد، امکان پذیر بودن حفظ تابعیت قبلی فرد است.

یعنی چه؟ کشور ترکیه با دو تابعیتی بودن فرد مشکلی ندارد. منتها نکته ای که وجود دارد این است که فرد مذکور بایستی به کشور زادگاه خود اعلام بفرماید که تابعیت و پاسپورت ترکیه را اخذ کرده است.

شرایط اخذ پاسپورت کشور ترکیه

هنگامی که به وکلا و یا دفاتر حقوقی در این زمینه مراجعه کنید، به شما خواهند گفت که گرفتن پاسپورت ترکیه و نحوه دریافت آن کاملا به شرایط خودتان بستگی دارد.

طبیعتا جهت دریافت پاسپورت، بایستی ابتدا اقامت کشور مورد نظر را به دست آورد. راهکار های متعددی جهت دریافت اقامت و در نتیجه پاسپورت وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم. گرفتن پاسپورت از طریق:

 • کار
 • تحصیل
 • سرمایه گذاری
 • تولد
 • ازدواج
 • پناهندگی
شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه
اخذ پاسپورت ترکیه

کار

از جمله راهکار هایی که از طریق آن می توان اقدام به اخذ پاسپورت ترکیه کرد، ویزای کار است. به این صورت که برای کار در این کشور، که از طرف کارفرمایی معتبر به شما پیشنهاد شده است، وارد ترکیه شده و سپس اقدام به دریافت اقامت می کنید.

مراحل آن به این صورت است که:

 • اولین قدم، درخواست مجوز کار از ترکیه است.
 • درخواست مجوز کار را کارفرما به وزارت کار ارسال می کند.
 • نهایتا تا 90 روز، پاسخ به درخواست داده شده و مجوز صادر می شود. (مجوز داده شده ابتدا برای یک سال است و قابلیت تمدید دارد)
 • پس از تمدید و پس از گذشت بیش از 5 سال از اقامتتان در این کشور، می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.

تحصیل

از جمله راه های غیر مستقیم جهت دریافت پاسپورت، تحصیل می باشد. ترکیه نیز از جمله کشور های محبوب جهت اقدام به تحصیل فرزندان خانواده های بیشماری در ایران است. به این دلیل که خانواده ها به راحتی و بدون نیاز به ویزا، به صورت توریستی، می توانند به این کشور سفر کنند.

همانند ایران، ترکیه نیز دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی است که هر کدام از نظر خرج و مخارج با یکدیگر فرق می کنند و  همچنین برخی از آن ها در جهان از رنکینگ خوبی برخوردار هستند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به انواع خصوصی کمتر است. نکته ای که وجود دارد این است که با تحصیل به تنهایی نمی توانید پاسپورت به دست آورید. برای دریافت پاسپورت از این طریق بایستی پس از اتمام تحصیل به کار مشغول شوید و یا از راه هایی مانند ازدواج اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ترکیه
دریافت پاسپورت ترکیه با تحصیل

سرمایه گذاری

یکی از راه های مطئمن جهت اقدام به گرفتن اقامت و در نتیجه پاسپورت ترکیه سرمایه گذاری در این کشور است. که روش های گوناگونی برای سرمایه گذاری وجود دارند. به این نکته توجه کنید که سرمایه ای که وارد این کشور می کنید تا 3 سال باید در ترکیه باقی بماند.

شما از طرق خرید خانه در ترکیه به ارزش بیش از 250,000 هزار دلار، سپرده بانکی به ارزش 500,000 دلار، خرید سهام و همچنین از طریق ثبت شرکت و استخدام جمعی از شهروند های ترکیه می توانید به سرمایه گذاری در این کشور بپردازید.

تولد

در رابطه با این مورد، قوانین متفاوتی در کشور های مختلف وجود دارند. در ترکیه، با تولد فرزند، در صورتی که پدر یا مادر کودک تابعیت ترکیه را داشته باشند، فرزند نیز به طور خود به خود حق شهروندی را دریافت می کند.

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق تولد
دریافت پاسپورت ترکیه با تولد

ازدواج

یکی دیگر از راهکار های ورود به ترکیه، ازدواج با فردی است که تابعیت ترکیه را داشته باشد و ازدواجشان به صورت قانونی انجام شده باشد.

برای آن که بتوان اقامت و سپس پاسپورت ترکیه را به این شیوه دریافت کرد، زوجین بایستی به مدت 3 سال با یکدیگر زندگی کنند. چنانچه پس از این مدت این زوج از یکدیگر جدا شوند، تابعیت حفظ می شود اما قبلش بایستی  به مقامات قضایی ترکیه ثابت شود که این ازدواج سوری نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه