اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه

پاسپورت ترکیه

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت گرفت؟

بله. جواب کلی به این سوال بله است منتها شرایطی دارد. این مطلب در پاسخ به این سوال و برای گردآوری پاسخ آن آماده شده است. با ما همراه باشید تا تمامی نکات در رابطه با خرید خانه در ترکیه، پاسپورت ترکیه و شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه را در اختیارتان قرار دهیم.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه

خرید خانه در ترکیه یکی از شاخه های سرمایه گذاری در این کشور است و بیشتر افراد این روش را برای سرمایه گذاری در ترکیه انتخاب کرده اند. در واقع شما می توانید از یک طرف با خرید ملک در کشور و فروش آن با قیمت بالاتر بعد از مدتی سرمایه گذاری کنید.

از طرف دیگر شما پاسپورت ترکیه را دریافت می کنید و جایی برای اقامت در کشور دارید یا حتی می توانید در اجاره اموال خود به روش دیگری سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه نوعی با یک تیر چند نشان را زدن است. اما این سرمایه گذاری و گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه برای شما و خانواده تان باید چه شرایطی داشته باشد؟ اولین شرطی که در رابطه با شرایط دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه باید در نظر بگیرید این است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری یا پولی که برای ملک می پردازید، 250،000 دلار باشد. از آنجایی که سرمایه گذاری در شعب دیگر ترکیه، حتی سرمایه گذاری در سپرده بانکی ترکیه به 500000 دلار سرمایه اولیه نیاز دارد، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نیز سودمند خواهد بود.

 • شما می توانید یک ملک را به قیمت 250،000 دلار بخرید یا چندین ملک را با مبلغ 250،000 دلار خریداری کنید، اما در این حالت لازم است یک سند چند ملکی و یک سند خرید ارائه دهید. خرید چند خانه در ترکیه از آنجایی که می توانید در یک خانه بمانید و بقیه را اجاره دهید گزینه جذابی به نظر می رسد.
 • شرط دوم، واریز مبلغ خرید مستقیم از حساب خریدار به حساب فروشنده است. هیچ واسطه ای در این زمینه پذیرفته نمی شود.
 • شرط سوم این است که فروشنده باید یک ترک باشد یا یک شرکت ترکی داشته باشد. در غیر این صورت خرید ملک نیازی به اخذ اقامت و گذرنامه نخواهد داشت.
پاسپورت ترکیه
گرفتن پاسپورت ترکیه

نکته بسیار مهم:

به یاد داشته باشید که خانه ای را که برای دریافت پاسپورت ترکیه خریداری کرده اید را نمی توانید تا 3 سال بفروشید.

مزایای اخذ پاسپورت ترکیه با خرید خانه

در اینجا نیازمندی هایی که برای خرید ملک یا خانه در ترکیه و در نتیجه گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه لازم است را آورده ایم:

 • دریافت پاپسورت ترکیه برای تمامی اعضای خانواده
 • داشتن حقوق مشابه با شهروندان اصلی ترکیه
 • کسب مجوز اقامت
 • کسب مجوز کار
 • اجازه کار در مراکز دولتی و همچنین راه اندازی مشاغل جدید
 • استفاده از امکانات عمومی برابر با شهروندان ترکیه
 • آموزش رایگان کودکان در مراکز دولتی
 • استفاده از آموزش بین المللی
 • دسترسی به خدمات عمومی و دولتی
 • داشتن حق رأی
 • امکانات بهداشتی رایگان و پیشرفته
 • واجد شرایط بودن برای مزایای بازنشستگی بیش از 60 سال
دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه
اخد پاسپورت ترکیه با خرید خانه

مراحل پس از خرید ملک در ترکیه

 • پس از خرید ملکی قانونی در ترکیه با ارزشی بیش از 250،000 دلار از یک فروشنده ترک، باید به اداره ثبت زمین و املاک ترکیه با نام اختصار تاپو (Tapu) مراجعه کنید و درخواست حقوق شهروندی کنید.
 • آنها گزارش انتقال اسناد و بودجه را بررسی می کنند، روند خرید ملک را تأیید می کنند و سند نهایی را برای شما صادر می کنند.
 • تا حدودا 1 هفته پس از بررسی اسناد و مدارک، نامه تایید شهروندی را به شما ارائه می دهند.
 • با مجوز اقامت و تأیید تابعیت خود، باید برای پایان دادن به درخواست اقامتتان به اداره عمومی جمعیت و تابعیت ترکیه مراجعه کنید.
 • مراحل بعدی در دفتر شهروندی انجام می شوند و به شما اطلاع داده خواهد شد.

به این نکته نیز توجه کنید چنانچه قصد خرید چند ملک در ترکیه با ارزش کل 250،000 دلار را دارید، باید به صورت همزمان برای همه شان درخواست دهید تا ارزش املاک به صورت مجموعه محاسبه شده و تابعیت شما صادر شود. این روش برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه برای بسیاری از افراد محبوبیت زیادی دارد.

پاسپورت ترکیه با خرید خانه
اخذ گذرنامه ترکیه با خرید خانه

مدارک مورد نیاز برای دریافت کیملیک ترکیه

کارت کیملیک ترکیه همان کارت اقامت شما است که برای دریافتش بایستی به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید. هنگام مراجعه به اداره مهاجرت مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

 1. اصل گذرنامه و کپی رنگی صفحه مهر شده
 2. درخواست نامه با چاپ رنگی برای اجازه اقامت
 3. شماره مالیاتی
 4. کپی رنگی بیمه با مهر و امضا
 5. چهار قطعه عکس 6 در 4
 6. تایید سکونت
 7. مجوز اقامت از اداره جمعیت
 8. عدم وجود سوء سابقه پیشین
کارت کیملیک
کارت کیملیک ترکیه

نکته: 3 تا 6 ماه پس از اقدام به دریافت اقامت دائم ترکیه، می توانید برای دریافت گذرنامه یا پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گذرنامه ترکیه

پس از اتمام مراحل مربوط به گرفتن اقامت ترکیه، زمانی که برای دریافت گذرنامه یا پاسپورت خود مراجعه می کنید، مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 1. اصل پاسپورت و همراهانتان
 2. ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 3. در صورت وجود ارائه سند طلاق
 4. اصل و کپی شناسنامه فرد و همراهان
 5. گواهی سلامت جسمی از بیمارستان دولتی و پزشک معتمد
 6. گواهی اثبات مالی

آیا خرید ملک تنها راه دریافت پاسپورت ترکیه است؟

خیر، در زیر راه هایی که برای گرفتن پاسپورت ترکیه وجود دارند آورده شده اند، شما می توانید از میان آن ها یکی را برگزینید:

 • ملکی را به مبلغ 250،000 دلار خریداری کنید. این محبوب ترین گزینه در بین سرمایه گذاران خارجی برای دریافت اقامت دائم، شهروندی ترکیه و پاسپورت این کشور است.
 • در سهام سرمایه یک شرکت ترکیه ای سرمایه گذاری کنید (این امر به تأیید وزارت صنعت و فناوری نیاز دارد)، سپرده خود را در یک بانک مستقر در ترکیه با حداقل 500000 دلار باز کنید(برای مدت سه سال نگه دارید) یا اوراق قرضه دولتی را خریداری کنید (به مدت سه سال نگه دارید) و یک فرصت برای ارائه سود سهام خواهید داشت.
 • یک شرکت در ترکیه باز کنید و حداقل 50 شغل (برای مدت سه سال یا بیشتر) ایجاد کنید. در این صورت، شما نیاز به تأیید وزارت کار و تأمین اجتماعی دارید.

با سرمایه گذاری فقط 250 هزار دلار، استودیوهای راحت و زیبایی را در محله های معتبر استانبول خریداری کرده و یا صاحب ویلا با ساحل در آلانیا، آنتالیا، بدروم یا سایر شهرهای ساحلی ترکیه خواهید شد. سرمایه گذاران خارجی معمولاً آپارتمان و کلبه هایی را خریداری می کنند که قصد دارند سالانه چهار تا شش درصد یا بیشتر از درآمد اجاره بهای آنها سود دریافت کنند.

کدام یک از آپارتمان های استانبول واجد شرایط دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری هستند؟

می توانید گزینه ای متناسب با نیاز، بودجه، سرمایه گذاری و اهداف شخصی خود انتخاب کنید. نگران نباشید، وکلای باتجربه گلدن کی به شما کمک می کنند بهترین ملک را پیدا کنید، یک معامله سودآور انجام دهید و کل مراحل مهاجرت را طی کنید.

 • پروژه ONUR PARK LIFE

شما صاحب آپارتمان های مدرن دو یا سه خوابه ساخته شده توسط هنرمندان در محله Başakşehir خواهید شد که توجه سرمایه گذاران خارجی و داخلی را به خود جلب کرده اند. شما از زیرساخت های کاملی از جمله مرکز تناسب اندام، سالن بدن سازی، زمین های تنیس، زمین های بسکتبال و والیبال، پارک ها و حتی یک منطقه اسکواش برخوردار خواهید بود.

 • پروژه MANZARA ADALAR

آپارتمان های لوکس با منظره ای شگفت انگیز از دریای مرمره و جزایر پرنس، فقط 1.5 کیلومتری ساحل. شما می توانید آپارتمان های دو یا سه خوابه را در محله در حال رونق کارتال خریداری کنید. در نزدیکی مجتمع های مسکونی (3 پروژه) و ساختمانهای تجاری (2 پروژه)، استخرهای شنا، آب نما، مرکز تناسب اندام، باشگاه کودکان، پیست های پیاده روی و یک باشگاه ورزشی خواهید یافت. به گفته کارشناسان املاک، این پروژه از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

آپارتمان استانبول
آپارتمان های لاکچری استانبول

سخن آخر

با هم به بررسی شرایط خرید خانه در ترکیه پرداختیم که آیا با این روش میتوان پاس تهیه کرد؟ پاسخ این است بله، با خرید خانه در ترکیه می توانید پاسپورت این کشور را تهیه بفرمایید. چنانچه 250 هزار دلار سرمایه دارید، همین حالا اقدام و تا کمتر از یک ماه دیگر پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و چنانچه سرمایه تان کمتر از این مقدار است نگران نباشید، شما هنوز هم می توانید به گرفتن گذرنامه این کشور امیدوار باشید. خانه ای مناسب و درخور خود و خانواده تان خریداری کنید و تا 5 سال با اقامت در ترکیه صبر کنید. پس از این مدت برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.

سوالات متداول دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه

مطمئنا! شما می توانید علاوه بر خودتان برای همسر و فرزندان زیر 18 سالتان اقامت و پاسپورت درخواست دهید. (کودکان معلول را می توان بدون توجه به سن به برنامه اضافه کرد).

پس از اتمام مراحل سرمایه گذاری، تنها در مدت 60 روز تابعیت ترکیه را دریافت خواهید کرد (این مورد در مقایسه با سایر برنامه های مهاجرتی بسیار سریع است). قبل از درخواست، باید حسابی را در یکی از بانک های ترکیه ای باز کنید و وجوه مورد نیاز را انتقال دهید.

سرمایه گذاران خارجی بنا به نیازهای شخصی و تجاری خود به دلایل زیادی به دنبال تابعیت ترکیه هستند. گذرنامه این کشور مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال: دسترسی بدون ویزا به 115 کشور از جمله ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی. یکی از مهمترین مزایای تابعیت ترکیه این است که امکان نقل مکان به انگلیس را فراهم می کند.
یکی دیگر از مزایای گذرنامه ترکیه این است که شهروندان ترکیه ممکن است ویزای تجاری E-2 ایالات متحده و به دنبال آن ویزای مهاجرت EB-5 و گرین کارت را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه