اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

ویزا ترکیه

ویزا ترکیه چیست

ویزا چیست

ویزا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. به این ترتیب ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد آن کشور شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند. یک ویزا و یا مجوز ورود به کشور، توسط اداره مهاجرت آن کشور صادر می شود و ممکن است طبق صلاحدید مقام مهاجرت آن کشور، در هر زمان لغو شود. ویزاها معمولا به صورت برچسب، مهر در گذرنامه متقاضی ویا سایر اسناد سفر به همراه امضاء مسئول مربوط اعطا می گردد.

سفر به ترکیه بدون ویزا

سفر به ترکیه بدون ویزا تنها برای گردشگری امکان‌پذیر است. بر اساس قراردادی که میان دو کشور ایران و ترکیه بسته شده است، افراد این دو کشور می‌توانند به مدت 90 روز در خاک کشورهای یکدیگر بدون ویزا اقامت داشته باشند. البته شرایط لازم برای سفر بدون ویزا به ترکیه ، داشتن گذرنامه‌ای با حداقل 6 ماه اعتبار و مهر ورود از یکی از پایانه‌های هوایی یا زمینی است.

اخذ انواع ویزا ترکیه
انواع ویزا ترکیه

انواع ویزا ترکیه

سفر به ترکیه بدون ویزا تنها به مدت 90 روز و برای گردشگری امکان‌پذیر است. بنابراین در صورتی که شما تحت عنوان گردشگر در این کشور حضور داشته باشید، اجازه تحصیل، کار، درمان، سرمایه‌گذاری و … نخواهید داشت. بنابراین اگر قصد انجام کار خاصی در ترکیه دارید و می‌خواهید بدون مشکل بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید، بهتر است برای گرفتن یکی از انواع ویزای ترکیه اقدام کنید.

ویزای کار ترکیه

شهروندانی که متقاضی دریافت ویزای کار برای اقامت در ترکیه هستند، در ابتدا باید به محل نمایندگی‌های کشور ترکیه در کشور خود مراجعه و مدارک لازم را برای تکمیل پرونده ارائه کنند. پس از این مرحله، مدارک به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال شده و در صورت تائید، مجوز صدور ویزا برای متقاضی از جانب اداره کار صادر شده و متقاضی می‌تواند در مدت ۹۰ روز روادید خود را از نمایندگی مربوطه دریافت کند.
گفتنی است ویزای کار طبق قانون در ترکیه شامل اجازه کار مدت‌دار و نامحدود برای کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و موارد استثنائی است. مدت اعتبار روادید مدت‌دار یک سال در شغل و محل کار مشخص بوده و پس از اتمام آن می‌توان برای همان شغل و محل کار تا مدت سه سال تمدید شود. در صورت پایان این دوره نیز امکان تمدید مجوز تا شش سال وجود دارد. همچنین، در صورتی که شهروند خارجی کلیه این دوره را بدون مشکل طی کند، می‌تواند اجازه کار دائم بدون محدودیت جغرافیایی در این کشور را دریافت کند.

اخذ ویزای توریستی ترکیه
ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه

این نوع ویزا تنها به مدت 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه اعتبار دارد. این نوع ویزا به صورت یک بار ورود صادرمی‌شود. به عبارت دیگر با استفاده از این ویزا تنها اجازه یک بار سفر به ترکیه دارید.

ویزای تجاری ترکیه

این نوع ویزای ترکیه ، مشابه با ویزای توریستی ترکیه دارای 90 روز اعتبار است و تنها در صورتی که شما دعوت‌نامه رسمی از کمپانی و یا کارفرمایتان داشته باشید، می‌توانید آن را دریافت کنید.

ویزای دانشجویی ترکیه

برای گرفتن این نوع ویزای ترکیه باید نامه پذیرش از یکی از موسسه‌های آموزشی ترکیه داشته باشید. در این صورت می‌توانید ویزای دانشجویی با اجازه چند بار ورود و چند بار خروج دریافت کنید. اعتبار این نوع ویزا معمولاً 1 ساله است. بنابراین قبل از اینکه به پایان برسد، حتماً برای تمدیدش اقدام کنید.

ویزای اقامت ترکیه

یکی دیگر از انواع ویزای ترکیه ، ویزای اقامت است برای افرادی که قصد دارند بیشتر از مدت تعیین شده در ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند. در صورتی که قصد گرفتن این ویزا را دارید، حداقل 2 ماه زودتر از تاریخ سفرتان، درخواستش را به کنسولگری اعلام کنید. توجه داشته باشید که با داشتن این ویزا، باز هم اجازه کار در ترکیه ندارید.

ویزای پژوهشی

معمولا متقاضی این نوع ویزا کم بوده و تنها گروهی از محققان این نوع ویزا را درخواست می نمایند.

ویزای نمایشگاه

بعد از ویزای توریستی پر درآمدترین ویزای ترکیه  ویزای نمایشگاهی به حساب می آید زیرا کسانی که چنین ویزایی را اخذ می کنند یا از اجناس و کالاهای کشور ترکیه خرید کرده و یا درصدی از سهم سود فروش کالاهای شرکت خارجی را به دولت ترکیه پرداخت خواهند نمود.

ویزای خانوادگی ترکیه
ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی

آسانترین راه اخذ ویزای ترکیه دریافت دعوت نامه ای از سوی خانواده و یا فامیل مقیم ترکیه می باشد در این نوع دعوتنامه ها محل اقامت مسافر، بلیط رفت و برگشت و تمامی هزینه های اقامت شهروند خارجی از قبل مهیا شده و تنها مهاجر دعوتنامه را به صورت حضوری و یا ایمیل از سفارتخانه ترکیه دریافت نموده و مقدمات سفر به ترکیه را مهیا می سازد.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه ابتدا دو ساله سپس ۳ ساله تمدید میشود پس از پایان ۵ سال میتوانید درخواست برای اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را بدهید. احتمال رد شدن اقامت سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه به هیچ عنوان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه