اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

وکیل خرید ملک در ترکیه

وکیل خرید خانه در ترکیه

وکیل خرید ملک در ترکیه

چه زمان به وکیل خرید ملک در ترکیه احتیاج پیدا خواهیم کرد؟ زمانی که قصد مهاجرت به ترکیه و خرید ملک در این کشور را داشته باشید. همانطور که قطعا می دانید هر کشوری شرایط و ضوابط خاص خود را در زمینه سرمایه گذاری کشور های خارجی و خرید املاک و مستغلات در کشورش دارد که چنانچه از آن ها بی اطلاع باشید و بدون راهنمایی شخصی خبره وکاربلد اقدام به انجام امور کنید ممکن است در میانه راه با سختی ها و پیچیدگی هایی رو به رو شوید که یا از سرمایه گذاریتان پشیمان شوید و یا مسیر کوتاه را در مدت زمان طولانی طی کنید.

در ادامه مطلب اطلاعاتی در خصوص نیاز به وکیل در خرید خانه و ملک در ترکیه، شرایط و قوانین حاکم در ترکیه و … را در اختیارتان قرار داده ایم.

وکیل خرید ملک در ترکیه
وکیل خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه 2020

خرید خانه و ملک در ترکیه را می توانیم به دو زمان تقسیم کنید پیش از تاریخ 18 آگوست 2018 و پس از این تاریخ! چرا؟ چون در همان زمان بود که ترکیه قوانین کشور خرید ملک در کشورش را تغییر داد و این پروسه را برای علاقه مندان مهاجرت و زندگی در این کشور آسان تر کرد. در این مطلب قصد نداریم به بیان مزایایی که این کار برای دولت و اقتصاد ترکیه داشت بپردازیم بلکه قصد داریم خود پروسه خرید خانه و کمک وکلا و مشاوران املاک خرید ملک در ترکیه در این میان را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید املاک و مستغلات در ترکیه، دو گروه را به سمت خود جلب می کند، سرمایه گذاران خارجی و داخلی، افرادی که با خرید ملک قصد زندگی و اخذ اقامت کشور مورد نظر را دارند. همانطور که گفتیم شرایط و ضوابطی حاکم هستند که این امر را طی دو سال گذشته دستخوش تغییراتی کرده است. به عنوان مثال شما نمی توانید در مناطق روستایی و زمین های نظامی ترکیه زمین یا ملکی خریداری بفرمایید. (هرچند این موضوع مشکل نخواهد بود زیرا اکثر ایرانیانی که در این کشور به دنبال خرید خانه و ملک هستند، در نقاط مرکزی و شهر های لوکس و لاکچری این کشور به دنبال ملک مورد نظرشان می گردند.)

املاک ترکیه
آپارتمان های شکیل ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت دائم

اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. انواع مختلف روش ها برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارند که یکی از آن ها گرفتن اقامت از طریق خرید خانه یا ملک است. شما می توانید یک ملک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا و یا چندین ملک با مجموع ارزش همین مقدار خریداری بفرمایید و اقامت دائم این کشور را بگیرید.

و یا می توانید خانه ای اجاره کنید یا بخرید و با زندگی در ترکیه به مدت 5 سال و تمدیدهای هرساله اقامت کوتاه مدتتان، اقامت دائم یا طولانی مدت این کشور را دریافت کنید. توجه کنید که با اقامت کوتاه مدت شما مجوز کار نخواهید گرفت. بدون مجوز کار، در هیچ ارگان و موسسه ای در ترکیه استخدام نخواهید شد. برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه از این بخش اقدام کنید، البته بسیاری از افراد هم هستند که خانه ای را در ترکیه اجاره و یا خرید کرده اند تا بتوانند تنها مواقعی که به این کشور مسافرت می کنند از آن استفاده کنند. این افراد بیش از 3 ماه نمی توانند بدون مجوز اقامت در ترکیه بمانند.

اجاره ملک در ترکیه و اخذ اقامت

قضیه اجاره ملک در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه از این طریق جای بحث دارد و برای همه به یک صورت نیست. برای اینکه بتوانید با اجاره ملک اقامت بگیرید سند رسمی باید داشته باشید و این که اقامتی که دریافت می کنید اقامت توریستی یک ساله خواهد بود.

تا پیش تر از امسال می توانستید هر سال این اقامت را تمدید کنید، با توجه به قوانین 2020 خرید املاک در ترکیه و اخذ اقامت، در صورتی می توانید اقامت توریستی خود را تمدید کنید که یک سال از آخرین روز آن گذشته باشد. این را بدون وکیل خرید ملک در ترکیه هم می توانید خود فرا گرفته و انجام دهید.

اجاره واحد آپارتمانی در ترکیه
واحد زیبا در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

مقایسه قیمت خانه در ترکیه با پول ایران و لیر ترکیه (یا دلار) کار ساده ای نیست از آن جایی که اوضاع ارز در کشور ما stable و پایدار نیست و هر روز با رقمی متفاوت، و البته رو به رشد، مواجه می شویم. اما می توانیم با خیال راحت بگوییم که قیمت خانه در ترکیه نسبت به ایران بسیار ارزان تر است و می توانید در محله ای خوب خانه ای با قیمت نسبتا مناسبی بخرید، خانه ای که در ایران با همان رقم قطعا نمی توانید بخرید.

بگذارید مثالی برایتان بزنیم، می دانید که استانبول از گران ترین شهر های ترکیه است و قیمت خانه هایش هم چندان ارزان نیست، اما در محله ای متوسط در این شهر، خانه ای حدودا 100 متری با دو خواب (همراه با امکانات) می توانید با قیمت 1 میلیارد خریداری بفرمایید. در محله ای متوسط در تهران، خانه ای با همین متراژ و تعداد خواب، زیر 2 میلیارد پیدا نخواهید کرد.

ترکیه املاک با انواع مختلف متراژ ها، در محله های مختلف برای هر قشری با هر بودجه ای برای عرضه دارد، کار پیدا کردن آن را تنها به شخصی می توانید بسپارید که در ترکیه دارای موسسه املاکی است و از این ملک ها و خانه ها در ترکیه اطلاع دارد و شما را می تواند به جای درست برساند. با پول ایران شما حتی می توانید 400 میلیون تومان خرج کنید و صاحب خانه ای در ترکیه شوید.

خانه در ترکیه
آپارتمان در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه باید وکیل بگیرم؟

نه الزاما! قطعا می دانید که شما برای خرید املاک در ترکیه باید بودجه ای را به هزینه های جانبی اختصاص دهید و به طور حتم نمی خواهید که هزینه ای گزاف را نیز به وکیل خرید ملک در ترکیه به این امور اختصاص دهید. شما می توانید تمامی امور مربوط به خرید ملک را، از صفر تا صد، به مشاورین املاک خرید ملک  خانه در ترکیه گلدن کی بسپارید. قطعا هیچ کسی به اندازه مشاورین املاک حاضر در ترکیه از اوضاع و شرایط سند زدن، نوشتن قرارداد و … اطلاع ندارد،  همچنین هزینه ای که مجبور به پرداختش می شوید هم بسیار کمتر خواهد بود.

شما همچنین می توانید وکالتنامه ای نیز بدهید تا خدمات خرید خانه در ترکیه را مشاورین امکلاک گلدن کی از جانب شما به انجام برسانند. زیرا اگر نمی دانید باید بگوییم که برای خرید خانه در ترکیه باید هر دو فروشنده و خریدار حضور داشته باشند.

وکالتنامه خرید ملک در ترکیه

وکالتنامه برگه ای است که اعلام می دارید شخص که وکالت به او داده شده می تواند از جانب شما تصمیمات لازم را گرقته و امضاهای لازم را بزند. در بحث خرید خانه، شما می توانید به شخصی قابل اعتماد و دارای مجوز رسمی وکالت دهید تا کار های انتقال سند و خرید ملک از جانب شما را انجام دهد. نکته مهم: به هیچ عنوان وکالت کامل به کسی ندهید، در حدی وکالت دهید که بتواند امور را پیش ببرد، یعنی به او وکالت بدهید تا امر خرید خانه و اتصال کنتور های برق و آب را انجام دهید؛ همچنین این وکالتنامه بهتر است که دارای مدت زمان محدودی باشد.

وکالت خرید ملک در ترکیه
وکالتنامه خرید ملک در ترکیه

سوالات متداول وکیل خرید ملک در ترکیه

  • برای صدور وکالتنامه چه مدارکی باید داشته باشم؟

جهت اعطای وکالتنامه به اصل گذرنامه و ترجمه ترکی آن، دو تصویر گذرنامه و شماره مالیاتی احتیاج است.

  • گلدن کی وکیل خرید ملک در ترکیه دارد؟

خیر. گلدن کی املاکی در ترکیه است که دارای مشاورینی متبحر در امور خرید و فروش خانه است که می تواند تمامی امور مربوط به خرید خانه و دریافت اقامت را به صورت تمام و کمال برایتان به انجام برساند.

  • برای خرید خانه در ترکیه به وکیل احتیاج هست؟

خیر. الزامی به گرفتن وکیل نیست. شما خود به تنهایی هم می توانید تمامی امور را انجام دهید. در صورتی که به مشاوره احتیاج داشتید می توانید از مشاورین املاک خرید ملک در ترکیه گلدن کی کمک بخواهید.

برای خرید ملک و خانه و همچنین اخذ اقامت ترکیه، شما تنها به آگاهی کامل از مراحل، شرایط و قوانین حاکم بر کشور ترکیه دارید تا با استفاده از آن ها بتوانید به موقع بهترین تصمیم را بگیرید و خرید ملک در ترکیه را به سادگی به اتمام برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه