اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

مهاجرت در دوران کرونا

مهاجرت در زمان کرونا ویروس

محدودیت سفرهای خارجی به کانادا

روز دوشنبه، 16 مارس، کانادا اعلام کرد که مرزهای خود را برای بیشتر افرادی که تابعیت کانادا یا اقامت دائم ندارند، می بندد. اما استثنائاتی برای اعضای خانواده درجه 1 کانادایی ها، شهروندان ایالات متحده، پرسنل هواپیما و دیپلمات ها قائل هستند. دولت فدرال اظهار داشته است كه اطلاعات بیشتری را درمورد وضعیت كسانی كه دارای مجوز تحصیلی و كار معتبر هستند و در حال حاضر در خارج از كشور هستند، در اختیار عموم قرار خواهد داد. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا چنین افرادی مجاز به بازگشت به کانادا خواهند بود یا خیر.

محدودیت سفرهای خارجی در کرونا
محدودیت سفرهای خارجی

محدودیت های مرزی در مورد حمل بار و کالا اعمال نمی شود. علاوه بر این، به خطوط هوایی دستور داده شده است كه همه مسافران را برای علائم COVID-19 بررسی كنند، و به كسی كه علائم ویروس کرونا را نشان می دهد، اجازه پرواز به كانادا داده نخواهد شد. از روز چهارشنبه 18 مارس، فقط چهار فرودگاه کانادا برای پرواز های بین المللی باز می شوند: فرودگاه بین المللی تورنتو پیرسون ، فرودگاه بین المللی Montréal-Pierre Elliott Trudeau ، فرودگاه بین المللی کلگری و فرودگاه بین المللی ونکوور.

در حال حاضر پروازها از ایالات متحده، مکزیک، جزایر کارارئیب و همچنین سنت پیر و میکلون تحت تأثیر این اقدام قرار نخواهند گرفت. پروازهای داخلی داخل کانادا نیز از این محدودیت ها بی تأثیر نخواهد بود.

از هم اکنون تا تاریخ 30 ژوئن 2020 افراد زیر‌‌ می‌توانند وارد کانادا شوند:

  • شهروندان کانادایی
  • افراد دارای اقامت دائم
  • خانواده درجه یک، همسر و فرزندان وابسته شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم
  • متقاضیان درخواست اقامت دائم که درخواستشان قبل از تاریخ 16 مارس پذیرفته شده بود و هنوز به کانادا سفر نکرده‌اند
  • نیروی کار موقت
  • دانشجویان بین‌المللی که دارای مجوز تحصیلی معتبر هستند و یا مجوز تحصیلی‌شان از تاریخ 18 مارس پذیرفته شده است.
  • مسافران ترانزیت

مهاجرت به ترکیه در زمان کرونا

با توجه به شیوع کرونا در ایران، ترکیه ورود تمام اتباع ایرانی را از ۲ اسفند سال ۹۸ ممنوع اعلام کرده است. به همین دلیل بسیاری از تورهای تفریحی و پروازهای ورودی از ایران لغو شده است. اگرچه تاکنون مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ترکیه گزارش نشده است اما با توجه به رفت و آمدهای توریست ها زیاد این احتمال میرود که به زودی مواردی جدیدی در این کشور گزارش شود. همچنین ورود اتباع ایرانی از مبدا سایر کشورها به ترکیه تحت تدابیر خاصی انجام می شود.

مهاجرت به ترکیه در زمان کرونا ویروس
مهاجرت به ترکیه در زمان کرونا

طی تماس هایی که با اداره مهاجرت داشتیم متاسفانه افرادی که نتوانند در زمان تعیین شده حضور پیدا کنند درخواست اقامت آنها رد می شود و پس از ۶ ماه مجدد باید اقدام کنند. البته اگر قبل از زمان راندوو نسبت به iptal یا همان کنسل کردن آن اقدام کنند مشکلی ندارد و مجددا می توانند نسبت به دریافت اقامت اقدام کنند.

کرونا و پروازهای ایران به ترکیه

بر اساس استعلام های صورت گرفته از وزارت خارجه ترکیه پروازها تا پایان ماه مارس از ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو هستند.و تمامی مرزهای ایران و ترکیه تا پایان این ماه بسته خواهند بود.بازگشایی مجدد مرزهای هوایی و زمینی به نرخ شیوع گسترش کرونا در ایران بستگی دارد.

تعطیلی امکان عمومی در ترکیه

تعطیلی موقت یا محدود کردن زمان فعالیت کلیه مکان‌های عمومی به ویژه کافه‌ها، رستوران‌ها، سینماها ، باشگا‌ه‌های شبانه و مغازه‌ها یکی از روش‌های مورد استفاده برای کاهش تردد در شهرها بوده است. ترکیه تنها چهار روز پس از شناسایی اولین مورد ویروس کرونا (یعنی در 15 مارس) اقدام به اتخاذ این گونه تدابیر کرد. در حالی که ایتالیا 41 روز بعد (12 مارس)، اسپانیا 43 روز (14 مارس)، آلمان 48 روز (16 مارس)، انگلستان 49 روز (20 مارس) و فرانسه 50 روز بعد ( 14 مارس) اولین گام را در این زمینه برداشتند.

تعطیلی امکان عمومی در ترکیه کرونا
تعطیلی امکان عمومی در ترکیه

وزارت فرهنگ ترکیه در 15 مارس از تعطیلی کلیه کتابخانه‌های سراسر کشور تا 30 مارس خبر داد. بر اساس بخش‌نامه وزارت کشور ترکیه، سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها و کلوب‌های شبانه از روز 16 مارس تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. در پی بخشنامه ای که در 16 مارس به استانداری‌های 81 استان کشور ارسال شد، این وزارت‌خانه همچنین دستور بسته شدن کافه‌ها ، کافی نت‌ها ، سینماها٬ سالنهای ورزشی٬ رستوران ها و فروشگاه ها را صادر کرد.

محدودیت‌های سفر و حمل و نقل

کشورهای جهان برای مقابله با کووید-19 علاوه بر مسدود کردن مرزهای خود و لغو پروازهای بین‌المللی برای پیشگیری از شیوع این ویروس تردد میان شهرها را محدود کردند.
ترکیه ضمن متوقف کردن پروازهای خود به ایران، ایتالیا، کره جنوبی و عراق پس از دو روز از مشاهده نخستین مورد کرونا (11 مارس) در کشور پروازهای خود را در از 17 مارس به روی نه کشور آلمان، فرانسه، اسپانیا، نروژ، دانمارک، بلژیک و سوئد، اتریش و هلند بست.
ترکیه در 14 مارس گذرگاه‌‌‌های مرزی و هوایی خود با جمهوری آذربایجان و گرجستان را به طور متقابل بست. همچنین در 16 مارس پروازهای دگیر به کشورهای انگلستان، ایرلند، سوئیس، مصر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را نیز متوقف کرد. وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در 21 مارس اعلام کرد که تمام پروازها به 46 کشور خارجی متوقف شده است. بدین ترتیب تعداد پروازهای متوقف شده به 68 کشور افزایش یافت.
برای پاسخ به سوالات خود درباره خرید خانه در ترکیه می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه