[video width="480" height="320" mp4="https://brgoldenkey.com/wp-content/uploads/2020/10/fillm-golden-1.mp4"][/video]
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

معایب خرید ملک در ترکیه

معایب خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

ترکیه از جمله 5 کشور برتر در جهان از لحاظ سرمایه گذاری، شرایط اقتصادی، موقعیت جغرافیایی و توسعه شهری رو به رشد است که به مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران تبدیل شده است. البته برخی به دنبال سرمایه گذاری و کسب درآمد از شرایط اقتصادی ترکیه هستند و برخی به دنبال اخذ اقامت و شهروندی این کشور؛ در هر صورت مهاجرت به هر کشوری و انجام برخی اقدامات مانند سرمایه گذاری های بزرگ کار ساده ای نیست و در این میان خطرات، معایب و مشکلاتی هستند که سر راه افراد قرار می گیرند و یا بعد ها برایشان دردسر ساز می شوند. این مطلب نیز به سبب آگاهی بخشیدن به این افراد آماده شده است. ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید تا با خطرات و معایب خرید ملک در ترکیه آشنایی یابید.

خرید خانه در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

معایب خرید ملک در ترکیه

از جمله معایب خرید ملک در ترکیه می توان به ابطال قرارداد خرید ملک در صورت وقوع هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

 • چنانچه ملکی که خریداری کرده اید، قوانین جمهوری ترکیه را نقض کند.
 • ملکی را خریداری کنید که مورد تایید وزارت ها و سازمان های مربوطه نباشد.
 • زمانی که برای شروع پروژه ساخت ساختمان در زمینی که خریداری کرده اید تمام شود. (از قوانین ترکیه است که اگر از تبعه خارجی زمینی در این کشور خریداری شود تا 2 سال باید پروژه ساخت در ان آغاز یابد)
 • در صورتی که در مدارک ارائه شده تان به ادارات مربوطه حین خرید ملک، مجوز پایان کار نداده باشید.

از دیگر معایب خرید ملک در ترکیه می توان خرید ملک در این کشور تنها توسط کشور های مجاز از نظر دولت ترکیه را نام برد. شما تنها در صورتی می توانید در این کشور املاک و مستغلات خریداری کنید که از کشور های مجاز جهت دریافت اقامت و تابعیت این کشور باشید. خوشبختانه ایران جز کشور های مجاز است.

از دیگر معایب خرید ملک در ترکیه زبان این کشور است. با وجود این که کشور ترکیه جز توریست پذیر ترین کشور ها در جهان است و میزبان میلیون ها گردشگر به خصوص انگلیسی زبان است، سطح مردمش در صحبت به زبان انگلیسی بسیار پایین است؛ این موضوع ممکن است برایتان دردسر ساز باشد زیرا در ترکیه هم مانند هر کشور دیگری افراد سودجو بسیاری یافت می شوند که از نا آگاهی افراد سو استفاده کرده و سرشان کلاه می گذارند.

مشکل زبان، مشکلی نیست که نتوان حلش کرد، اگر برای سرمایه گذاری می روید، حتما با خودتان مترجمی قابل اعتماد و مسلط به زبان ترکی ببرید، یا دوره های زبان ترکی را بگذرانید.

خطرات خرید ملک در ترکیه

با افزایش متقاضیان خرید ملک در ترکیه برای دریافت اقامت و تابعیت این کشور به همان نسبت تعداد افراد سودجو و کلاهبردار نیز افزایش می یابد که از نا آگاهی افراد عام سو استفاده می کنند. در ترکیه برای خرید خانه و مسکن چه خطراتی افراد را تهدید می کنند؟ در ادامه خطرات خرید ملک در ترکیه را ذکر کرده ایم.

خرید ملک
توافق سر خرید ملک

شرکت ها و آژانس های مسافرتی

شرکت های توریستی و آژانس های مسافرتی متعددی در ایران هستند که خود را واسطه گر معرفی کرده و یا به نوعی مشغول خرید و فروش ملک در ترکیه هستند. توجه کنید این آژانس ها معمولا مجوز لازم برای خرید و فروش املاک در کشور ترکیه را ندارند، گول این افراد را نخورید و حتما به متخصص و کارشناس این کار مراجعه کنید.

کار آژانس های مسافرتی خرید ملک در ترکیه نیست! آن ها تنها به امور گردشگری و سفر باید بپردازند، اما با جستجو در اینترنت و یا کسب اطلاعاتی محدود از آشنایان تواسته اند با تبلیغات جذابشان افراد زیادی را به سمت خود جذب کنند.

آژانس املاک واسط در ایران

تعداد این شرکت های واسط در ایران روز به روز در حال افزایش است. می دانید که واسطه گری در املاک موجب کسب درآمد می شود و این آژانس ها نیز به همین سبب روی به خرید و فروش ملک در ترکیه آورده اند. خرید خانه در ترکیه توسط این آژانس ها ریسکی بزرگ است که می تواند موجب از دست رفتن سرمایه تان شود. برای انجام امور خرید و فروش املاک در ترکیه، آژانس های املاک باید از دولت ترکیه مجوز دریافت کنند، که این شرکت های واسط در ایران معمولا مجوز ندارند.

آژانس املاک محلی در ترکیه

موضوع قبل در خود کشور ترکیه هم صدق می کند! تصور نکنید که چون به ترکیه مراجعه کرده اید دیگر از دست آژانس های املاک تقلبی و کلاهبردار در امن هستید. به دلیل افزایش اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه، تعداد آژانس ها و شرکت های فروش املاک در ترکیه نیز افزایش یافته اند که بخشی از آن ها بدون مجوز مشغول فعالیت هستند. این آژانس ها در صورتی که توسط بازرس های دولتی ترکیه یافت شوند با برخورد قانونی آن ها مواجه می شوند. منتها با زرنگی تمام نقاط کم تردد و محلی را برای تاسیس شرکتشان در نظر می گیرند و با کسب وجه زیادی از مشتریانشان غیب می شوند.

همچنین نکته دیگر این است که مشاور املاک های غیر قانونی ابتدا در این شرکت ها با خریداران قرار نمی گذارند و قرارشان را در هتل های گران قیمت و یا در خیابان برقرار می کنند. توجه کنید که حتما ملک مورد نظرتان را از آژانس املاکی معتبر و دارای مجوز خریداری کنید.

مشاور املاک خرید خانه در ترکیه
آژانس املاک محلی در ترکیه

شرکت های حقوقی و وکیل خرید ملک در ترکیه

بسیاری از افراد برای خرید ملک در ترکیه به شرکت ها و وکلای حقوقی مراجعه می کنند که کارشان بدون عیب و ایراد انجام شود، اما باید توجه کنید که ممکن است از جمله خطرات خرید ملک در ترکیه همان وکیلی که گرفته اید باشد. بسیاری از وکلا بدون داشتن مجوز و با پروانه جعلی مشغول فعالیت هستند. گول حرف ها و ادعا های این وکلا را نخورید و حتما پیش از سپردن کارتان به آن ها پروانه وکالتشان را بررسی کنید.

اگر اولین خریدتان در ترکیه است، می توانید وکیلی مسلط به زبان ترکی و کاملا متخصص به امور خرید و فروش خانه در ترکیه و انعقاد قرار و آشنا به تمامی مفاد آن برای راهنمایی تان و پیشبرد امن کار ها استفاده کنید؛ هر چند برخی املاک مانند گلدن کی دارای مشاور املاکی متخصص هستند که شما را از گرفتن وکیل و صرف هزینه زیاد بی نیاز می کنند و خود از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از این طریق را انجام می دهند.

خرید ملک ارزان در ترکیه

در تبلیغات ماهواره ای و یا در تراکت ها و تبلیغات موجود در سوشال مدیا مشاهده می کنید که این خبر را منتشر می کنند، خرید ملک ارزان در ترکیه! این موضوع دروغ نیست، شما می توانید ملکی با قیمت مناسب و ارزان در ترکیه بخرید. خرید خانه در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است اما نکته این جاست که برخی تنها وعده خرید خانه ارزان در ترکیه را می دهند. قیمت خانه در ترکیه تحت نظارت و هنگام خرید ملک موردنظر با توجه به امکانات و شرایط آن تعیین می شود.

چنانچه ملکی بیش از اندازه ارزان بود خوشحال نشوید و سریعا برای خرید آن اقدام نکنید! با دید تردید به آن نگاه کنید و بگردید به دنبال علل ارزان بودن آن! ممکن است مشکل از بدهی ها و مالیات پرداخت نشده خانه باشد و یا بزرگ تر از آن، ممکن است ملک دارای سند رسمی و مدارک قانونی نباشد، به عبارتی مجوز فروش نداشته باشد. برخی املاک و افراد کلاهبردار برای اینکه از دست این املاک خلاص شوند آن ها را با قیمت های ارزان تری به اتباع خارجی از همه جا بی خبر می فروشند.

مزایای خرید ملک در ترکیه

با تمامی خطرات و معایبی که ذکر کردیم، خرید ملک در ترکیه دارای مزایای فراوانی است که به طور قطع می توانند معایب آن را پوشش دهند. در مقاله دیگری به طور کامل مزایای خرید ملک در ترکیه را ذکر کرده ایم، در زیر نیز خلاصه وار به برخی اشاره کرده ایم:

 1. ارزش بالای ملک به ازای هر متر مربع
 2. طیف وسیع املام و مستغلات در ترکیه
 3. پروسه سریع و آسان خرید خانه در ترکیه
 4. امکان خرید خانه اقساطی و یا با وام بانکی
 5. هزینه پایین زندگی به استثنای برخی هزینه های مربوط به شهرهای بزرگ و خانه های با متراژ بالا
 6. دسترسی آسان به تسهیلات و امکانات
 7. طیف وسیع و گسترده ای از تفریح ها و سرگرمی ها
 8. سرمایه گذاری و سودآوری بالا
 9. اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا
 10. امکان سفر به 111 کشور جهان بدون نیاز به ویزا با پاسپورت ترکیه
 11. نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران
قیمت خانه در ترکیه
مزایای خرید ملک در ترکیه
مشکلات خرید ملک در ترکیه

با بررسی دقیق ملک و مسائل مربوطه از مواجه با مشکلات خرید ملک در ترکیه جلوگیری کنید خریدی امن را برای خود و خانواده تان رقم بزنید. شما می توانید جهت کسب مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول معایب خرید ملک در ترکیه
 • معایب خرید ملک در ترکیه در حدی هستند که بخواهیم از خریدمون صرف نظر کنیم؟

خیر. چنانجه معایب و خطرات ذکر شده در مطلب را مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد که همگی قابل پیشگیری و رفع شدن هستند. شما تنها کافیست که دقت عمل بالایی داشته باشید و به هر کسی اعتماد نکنید.

 • خرید ملک در ترکیه چه خطراتی داره؟

ممکن است در مسیر خرید ملک در ترکیه با کلاهبرداران بسیاری مواجه شوید و در صورتی که حواستان به اوضاع نباشد تمامی سرمایه تان را از دست بدهید.

 • املاک گلدن کی در ترکیه است یا در ایران؟

آژانس املاک گلدن کی با مشاورین املاکی متخصص و دارای مجوز در ترکیه قرار دارد و امور از داخل ایران هم مدیریت می شوند. شما می توانید با گلدن کی خریدی امن، مطمئن و البته مقرون به صرفه را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه