اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

فرآیند گرفتن اقامت ترکیه

فرآیند گرفتن اقامت ترکیه به چه صورت است

 اقامت ترکیه

امروزه به دلیل نزدیک تر شدن رابطه کشور ایران و ترکیه و همچنین نزدیک بودن این کشور به ایران، خرید و فروش و شبیه بودن  ترکیه از نظر خصوصیات فرهنگی و دینی، آب و هوا به ایران نسبت به کشورهای دیگر، افراد بیش از پیش به دنبال گرفتن اقامت ترکیه و زندگی در آنجا هستند.

روش ها و نکات متعددی در اخذ اقامت و مهاجرت ترکیه تاثیر دارند؛ در این مقاله از صفر تا صد فرآیند گرفتن اقامت ترکیه را برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید با خیال راحت برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

شما می توانید با بررسی روش های مختلف، مناسب ترین راه مهاجرت و اقامت ترکیه را انتخاب کنید.

فرآیند گرفتن اقامت ترکیه
اقامت ترکیه

مزایای اخذ اقامت ترکیه

کشور ترکیه دارای مزایا و تسهیلاتی است که بسیاری از جوانان و افراد میانسال و همچین از کشورهای خارجی در همه نوع قشر و فرهنگی به آنجا برای اقامت و مهاجرت، می روند و زندگی جدیدی را آغاز می کنند.

  • موقعیت جغرافیایی خوب، قرار گرفتن کشور ترکیه در بین کشورهای اروپایی
  • اقتصاد و صنعت رو به رشد این کشور
  • شبیه بودن دین و فرهنگ شهرهای زیادی از کشور ترکیه به ایران
  • نزدیک بودن و همایسگی با ایران
  • عدم نیاز به گرفتن ویزا برای شهروندان ایرانی

شما به شش طریق، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می توانید برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید.

مزایای اخذ اقامت ترکیه چه هستند
مزایای اقامت ترکیه

فرآیند گرفتن اقامت ترکیه

ترکیه کشوری توریستی و گردشگری است که مردم را از کشورها و شهرهای مختلف جذب خود می کنند. این کشور دارای دو بخش آسیایی و اروپایی بوده و ویژگی های هر دو کشور در بخش های مختلف آن دیده می شود. کشور ترکیه با کشورهای یونان، قبرس، گرجستان، بلغارستان، ارمنستان، نخجوان آذربایجان، عراق و سوریه مرز مشترک دارد.

پایتخت کشور ترکیه، آنکارا می باشد. ترکیه با وجود این که بخش هایی از آن اروپایی است اما عضو رسمی و پذیرفته اتحادیه اروپا محسوب نمی شود. این کشور رشد چشم گیری نیز در جذب دانشجویان خارجی و تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارد.

شرایط اقامت ترکیه

  1. اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

تکریه مانند کشورهای مشابه دیگر، امکان اخذ گرفتن اقامت از طریق ازدواج وجود دارد. یکی از مهم ترین نکات گرفتن شهروندی ترکیه از طریق ازدواج این است که زوجه حداقل 18 ساله باشد و ازدواج به صورت کاملا رسمی ثبت شده باشد.

این موضوع نیز که فرد قبل از ازدواج خود طلاق گرفته است یا مجرد بوده است نیز در مراحل انجام کار تاثیر دارد. در صورتی که فرد واجد تمامی شرایط باشد، اقامت یک سال در ترکیه به او تعلق می گیرد. این اقامت به طور هر پنج سال یکبار تمدید می شود و پس از آن شخص می تواند برای گرفتن اقامت دائمی ترکیه اقدام کند.

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج
اقامت ترکیه از طریق ازدواج
  1. اقامت از طریق تحصیل در کشور ترکیه

به دلیل مزایای تحصیل در کشور ترکیه، اعتبار بالای مدرک دانشگاهی، کیفیت بالای آموزشی، امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی، عدم نیاز به دریافت ویزا، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، نبود شرط سنی و … همه و همه سبب جذب دانشجویان ایرانی به تحصیل در این کشور شده است.

شهروندانی که قصد گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل را دارند، باید از طریق گذراندن زبان تومر، یا دریافت پذیرش تحصیلی و ثبت نام در آموزشگاه ها، دانشگاه های دولتی و معتبر در ترکیه، اقامت موقت قانونی از اداره مهاجرت را دریافت می کنند.

گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل
اقامت ترکیه از طریق تحصیل
  1. اخد اقامت ترکیه از طریق پناهندگی

شما نمی توانید به طور دلخواه و آزادانه درخواست پناهندگی در هیچ کشوری را بدهید، مگر در صورت شرایطی که جانتان در خطر است. زندگی در کمپ های ترکیه و گرفتن اقامت از طریق پناهندگی یکی از سخت ترین راه ها برای طی کردن فرآیند گرفتن اقامت است!

بجای گرفتن پناهندگی بهتر است راه های دیگر نظیر کار و تحصیل را امتحان کنید.

  1. گرفتن اقامت ترکیه از طریق کار و استخدام

به منظور اخذ گرفتن اقامت و یا مهاجرت کاری به کشور ترکیه باید از طریق کارفرما، شرکت و … درخواست و پیشنهاد کار داشته باشید. شهروندان ایرانی به دلیل عدم نیاز به گرفتن ویزا، می توانند 90 روز به صورت حضوری در کاریابی های بین المللی به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند.

پس از یافتن شغل مورد نظر خود و گرفتن تایید کارفرمای ترکیه ای، کافرما باید درخواست جذب نیروی خارجی خود را طی 10 روز کاری در وبسایت وزرات کار و امنیت اجتماعی ثبت کرده و بعد از آن شخص باید به مدت نود روز مدارک و درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری ترکیه تحویل دهد.

هزینه اقامت ترکیه از طریق کار برای شهروندان ایرانی 615 لیر برای گرفتن ویزای کار و 72 لیر برای کارت اقامت می باشد.

دریافت اقدام ترکیه از طریق شغل
اقامت ترکیه از طریق استخدام
  1. گرفتن اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

پس از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت خود می توانید اقامت یک ساله دریافت کنید. با فعالیت در شرکت شما می توانید پس از گذشت پنج سال، اقامت دائمی خود را در ترکیه بدست آورید.

درواقع فرآیند گرفتن اقامت ترکیه به روش ثبت شرکت و سرمایه گذاری این گونه است که شما پس از ثبت شرکت و دریافت اجازه کار به مدت شش ماه اقامت موقت دریافت خواهید کرد و پس از آن با گرفتن اجازه کار از وزرات کار و امور اجتماعی قادر به دریاقت اقامت یک ساله در این کشور می شوید.

پس از آن باری دیگر اقامت شما به مدت دو سال تمدید شده و سپس در مجموع با گذشت پنج سال اقامت موقت می توانید برای گرفتن اقامت دائمی خود اقدام کنید که می توانید در اخر پاسپورت و شناسنامه ترک داشته باشید. از دیگر راهکار ها می توان به اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اشاره کرد که با مطالعه مطلب مربوطه می توانید به اطلاعات لازم دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه