اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

شرایط شهروندی ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه چگونه ممکن می گردد؟ شرایط شهروندی ترکیه کدام است؟ لازم است بدانید که نظام حقوقی ترکیه بر اساس نظام حقوقی اروپا تنظیم شده است. این بدین معنی می باشد که ترکیه دارای نظام حقوقی نوشته شده و جامع می باشد. در خصوص مسله اخذ شهروندی ترکیه باید عنوان کنیم که شهروند بودن در ترکیه بر اساس قانون خون می باشد و نه خاک. البته قانون خاک فقط در یک مورد خاص منجر به اخذ شهروندی ترکیه می گردد که در سطور زیر به آن اشاره گردیده است. قانون خون بدین معنی می باشد که اگر هر کدام از پدر و مادر ترکیه ای باشند فرزند آنها هم ترکیه ای محسوب خواهد گردید.

شهروندی ترکیه

مطابق بند ب ماده ۳۱ قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی، در صورت داشتن ملک غیر منقول شما میتوانید نسبت به درخواست اقامت کوتاه مدت اقدام کنید. توجه داشته باشید که خرید ملک غیرمنقول (خانه، مغازه، زمین….) تنها برای اخذ اقامت کوتاه مدت موثر است و تاثیر قطعی برای اخذ تابعیت ندارد.
قابل ذکر است که تابعیت با اقامت متفاوت است.عدم اطلاع از تفاوت بین کلمات تابعیت (وطن داشی) با اقامت دائم ویا موقت همیشه منجر به سوء استفاده از اشخاص ناآگاه شده است.
به یاد داشته باشید که وقتی به شما اجازه اقامت داده میشود، یعنی میتوانید در کشور ترکیه ساکن شوید ولی شما هرگز به عنوان شهروند شناخته نمیشوید و کماکان به عنوان تبعه خارجی محصوب میشوید، یعنی پاسپورت کشور ترکیه به شما تعلق نمی گیرد، بنابراین از برخی از حقوقی که شهروندان ترکیه از آن بهره مند میشوند، نمی توانید استفاده کنید و تنها اجازه زندگی (ویزا) در ترکیه به شما تعلق می گیرد.
زمانی که شما درخواست تابعیت ترکیه میکنید و مورد پذیرش قرار میگیرد، شما به عنوان شهروند ترکیه شناخته میشوید و از حقوق شهروندان ترکیه بهره مند خواهید بود و پاسپورت ترکیه به شما تعلق می گیرد.

اخذ شهروندی ترکیه
شرایط قانونی اخذ شهروندی ترکیه

شرایط قانونی اخذ شهروندی ترکیه

با نگاهی به قانون ترکیه متوجه می شویم که افراد زیر می توانند برای اخذ شهروندی کشور ترکیه اقدام نمایند:

 • افرادی که به واسطه رابطه شهروندی تابع کشور ترکیه گردیده اند.
 • هر فردی که پدر و یا مادرش شهروند ترکیه باشد.
 • از طریق طی کردن شرایط قانونی فرد می تواند تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد.
 • فرزندخواندگی کودکان زیر ۱۸ سال توسط شهروندان ترکیه.
 • تولد کودک در ترکیه تحت شرایطی که پدر و مادر هیچ کدام تابعیت کشور دیگر را نداشته باشند.

تابعیت کشور ترکیه

در ادامه به شما می گوییم که  تابعیت کشور ترکیه بر چه اساسی کسب می گردد؟

 • تابعیت از طریق پدر و مادر ترکیه ای
 • تابعیت از طریق پدر و مادری که تابعیت هیچ کشوری را ندارند ( بر اساس قانون خاک اعمال می شود)
 • شخص بر اساس قانون کشور خودش و یا طبق قوانین ترکیه در زمان رسیدن به سن بلوغ و نداشتن تابعیت هیچ کشور با صلاحدید مقامات صالح به شرطی که ۵ سال متوالی قبل از درخواست در ترکیه ساکن بوده باشد و همچنین قادر به تکلم به زبان ترکی بوده باشد و شخصیت اخلاقی مناسبی داشته است همچنین بیماری واگیردار نداشته باشد و …  می تواند تابعیت کشور ترکیه را اخذ نماید. یعنی در واقع می تواند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نماید.
 • ازدواج شهروند غیرترک با شهروند ترک به شرطی که سه سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد. و در این مدت ساکن ترکیه بوده باشند و شرایط خاص دیگر… .
 • تابعیت گرفتن اشخاص خاص بر اساس تایید هیات وزیران.
 • تاسیس کارخانجات صنعتی.
 • ارایه خدمات برجسته در زمینه های علمی، تکنولوژی، فرهنگی، اجتماعی و هنری.
 • مهاجران
 • کسانی که از طرف دولت قبول تابعیت آنها ضروری و لازم می باشد.
کسب اقامت دائم ترکیه
اقامت دائم ترکیه

اقامت دائم ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشو لازم است که معنی اقامت دائمی ترکیه را بدانید زیرا که اقامت دائم با تابعیت (امتیاز شهروندی / وطن داشی) کاملا متفاوت است، سودجویان از ناآگاهی مردم در خصوص تفاوت این دو کلمه هم یشه سوء استفاده کرده اند.اقامت دائم یعنی داشتن ویزای دائم و اجازه زندگی دائم به عنوان یک تبعه خارجی در خاک ترکیه و عدم نیاز به تمدید ویزا.
یعنی چنان چه شخصی در ترکیه به صورت قانونی خانه ای اجاره کند و یا ملکی بخرد می تواند برای ویزای یک ساله قابل تمدید اقدام کند، اما با داشتن این ویزا فرد اجازه کار نخواهد داشت و چنانچه در سال بیش از 180 روز خارج از خاک ترکیه باشد، خود به خود اقامت یک ساله اش باطل می شود.
حال چنانچه شخصی 8 سال متمادی به صورت قانونی و با داشتن ویزا در ترکیه زندگی کرده باشد، می تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند، که اقامت دائم تنها یعنی داشتن ویزای دائم و با وطن داشی و امتیاز شهروندی کاملا متفاوت است، اقامت دائم یعنی شخص به عنوان یک تبعه خارجی اجازه زندگی دائم در خاک ترکیه را دارد ولی هرگز شهروند و تبعه ترکیه محصوب نمی شود، بنابراین اخذ پاسپورت ترکیه شامل حال این فرد نمی شود.

مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی ترکیه

 • اما لازم است بدانید که برای درخواست شهروندی ترکیه چه مدارکی لازم می باشد. این اسناد مورد نیاز ترکیه برای درخواست شهروندی شامل موارد زیر می باشد
 • اصل گذرنامه یا دیگر اسناد و مدارکی که تابعیت متقاضی را نشان دهد. در صورتی که متقاضی بدون تابعیت مشخصی است، گواهی و اسنادی که این مطلب را تایید کند.
 • شناسنامه
 • اجازه اقامت
 • اسناد و مدارکی که اخذ اولین تی آی ترکیه را تایید کنند، زمانهای خروج از ترکیه و تمام مدت زمان اقامت در ترکیه (مهر گذرنامه، اصل اجازه اقامت و فتوکپی)
 • اگر متقاضی ازدواج کرده است، اسناد و مدارک رسمی که هویت همسر و کودکان زیر سن قانونی را تایید کنند. ( سند ازدواج، گواهی تولد برای کودکان)
 • اگر شما بستگانی در ترکیه دارید – کپی ازکارت شناسایی ترکی و آدرس در ترکیه را ارایه کنید.
 • تاییدیه درآمد
 • گواهی تایید توانایی متقاضی در زبان ترکی ( یک گواهی است که بخش کنسولی ترکیه بر اساس مصاحبه متقاضی صادر می کند)
 • ۴ قطعه عکس که در ۱ ماه گذشته گرفته شده است
 • داشتن بیمه
 • مدارکی دال بر تمکن مالی
سرمایه گذاری و کسب شهروندی ترکیه
سرمایه گذاری و کسب شهروندی ترکیه

سرمایه گذاری و کسب شهروندی ترکیه

یکی از راه های کسب شهروندی ترکیه سرمایه گذاری می باشد که از چند طریق ممکن می شود.

از طریق خرید ملک

روند این درخواست به این صورت می باشد که هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری می کنید، به اداره کل اداره زمین و کاداستر (اداره تاپو) تقاضا می کنید که شهروندی ترکیه را دریافت کنید. این درخواست به وزارت محیط زیست و شهرسازی ارسال نیز ارسال می شود. ارزیابان ارزش های املاک آن را بررسی و تایید می کنند که اگر ارزش ملک بیش از 250.000 دلار باشد. وزارت اطلاعات بیانیه در (satılamaz şerhi) سند ملک ذکر خواهد کرد که به مدت 3 سال امکان خرید و فروش ملک وجود ندارد. آنها نهایتا مدارک را به اداره کل امور جمعیت و شهروندی ارسال می کنند. سپس برای دریافت کارت شناسایی ملی و پاسپورت ترکیه برای امضای نهایی دعوت خواهید شد.

برای خرید خانه در ترکیه با مجموعه مجرب و با سابقه گلدن کی در تماس باشید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری ثابت و ثبت شرکت با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا ثابت شده توسط وزارت اقتصاد جمهوری ترکیه استخدام حداقل ۵۰ نفر اتباع ترکی ثابت شده توسط وزارت کارو امور اجتماعی جمهوری ترکیه.

سرمایه گذاری در بانک ترکیه

نگهداری مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکایی در یکی از بانکهای کشورترکیه ثابت شده توسط اداره کنترل و امنیت بانکداری جمهوری ترکیه با این شرط که این مبلغ را تا مدت سه سال از بانک خارج نکنید.

خرید سهام

خرید حداقل سهام ۵۰۰ هزار دلاری از صندوق سرمایه گذاری سهام و املاک ، ثابت شده توسط هیئت مدیره بازار سرمایه گذاری ترکیه با شرایط عدم فروش برای مدت حداقل سه سال.

خرید اوراق دولتی

خرید حداقل ۵۰۰ هزار دلار اوراق دولتی ، ثابت شده توسط هیئت مدیره بازار سرمایه گذاری ترکیه با شرایط عدم فروش برای مدت حداقل سه سال.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه