اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

شرایط خرید خانه در ترکیه

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

افرادی که به مهاجرت به ترکیه دست کم یک بار فکر کرده اند می دانند که یکی از امن ترین و آسانترین راه های اخذ اقامت خرید خانه در ترکیه می باشد. این را هم بدانید که اخذ اقامت توسط خرید خانه قانونی است و راهی است که اکثر افراد انتخاب می کنند زیرا در صورتی که ملک درستی انتخاب کرده باشید می توانید به عنوان سرمایه گذاری هم به خرید خانه ذر ترکیه نگاهی داشته باشید شما علاوه بر اخذ اقامت و ز هزینه خود به عنوان سرمایه گذاری استفاده می کنید. این شرایط مطلوب است که سبب شده اکثر افراد آن را انتخاب کنند و گزینه ارجحی برایشان باشد. اما دانستن این نکته بسیار حائز اهمیت است که شرایط خرید خانه در ترکیه دقیقا چیست؟ با مطالغه این مقاله متوجه می شوید که شرایط چه خواهد بود.

تمام شرایط خرید خانه در ترکیه
شرایط خرید خانه در ترکیه

چرا ترکیه ؟

کشوری است که با کشور عزیزمان ایران مرز مشترک دارد و مهاجرت از نظر برگشت آسان تر خواهدبود. همچنین کشور ترکیه فرهنگ بسیار نزدیکی به کشو ما دارد زیرا که تقریبا 98% مردم آن مسلمان هستند و آداب و رسوم آنها نیز بسیار به آداب ما نزدیکی دارد. آنها به مانند ایرانیان عادت به نوشیدن چای سیاه را در طول روز دارند، قهوه ترک جزو نوشدنی کشو آنها ست که هر ایرانی یکبار آن را امتحان کرده است در اماکن عمومی پوشش های مناسب دارند. نقش خانواده در کشورشان به مانند ایران بزرگ است و احترام بزرگتر مانند ما جزو قوانین اجتماعی شان می باشد، بسیار مهمان نواز هستند. می توان گفت زندگی اجتماعی آنها مشابه ایرانیان می باشد. کشور ترکیه سومین کشور توریستی است زیرا که جاذبه های گردشگری به همراه تمام امکانات رفاهی و تفریحی دارد. آب و هوای عالی مدیترانه ای دارد و به همین خاطر است که هر ساله توریست های زیادی به این کشور می روند تا هم تجربه آرامش را داشته باشند و هم تفریحات و از مناظر دیدنی آن چون ساحل و دریای آن لذت ببرند.
این کشور در حال پیشرفت حرفی برای گفتن در صنعت مد و زیبایی دارد و از این لحاظ شغل های منسبی برای مهاجران به حساب می آید و با وسعت فروان آن منطقه های بسیاری برای خرید خانه در ترکیه دارد. فرصت شغلی در کنار تما مزایا گفته شده، سبب شده تا انتخاب اول مهاجران حداقل ایرانی کشور ترکیه باشد.

قوانین خرید خانه در ترکیه چیست
قوانین خرید خانه در ترکیه

قوانین خرید خانه در ترکیه

بر طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده است، خرید و تملک اراضی برای تمام اتباع خارجی در ترکیه مانعی ندارد. برای کسب هر گونه اطلاعات تکمیلی می توانید با با کنسولگری و سفارت ترکیه تماس بگیرید. چنانچه که قصد خرید خانه در ترکیه را دارید می توانید برای امنیت بیشتر با سازمان ثبت و نقشه‌ برداری اراضی در ترکیه تماس گرفت هو تمام مشخصات سند و ملک را با ایشان چک کنید. بر اساس این قانون تمام شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملکی اعم از تجاری، مسکونی یا ویلایی را با کسب استعلام از مراجع مربوطه خریداری نمایند.
شهروندان خارجی که اقدام به خرید و ساخت ملک می‌کنند، باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند. علاوه بر آن نیاز است تا پروژه مربوطه در طی این دو سال به وزارتخانه مربوطه در کشور ترکیه معرفی گردد. مشخصا که پروژه‌های تجاری نیاز به طی کردن مراحل اداری دارد و باید اقدامات لازم پیش از ساخت و انجام پروژه صورت گیرد.

شرایط خرید خانه در ترکیه

یکی از شرایط خرید خانه در ترکیه این است ک محدودیتی در خرید اراضی وجود دارد. هر فرد خارجی می‌تواند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کند. شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره زمین‌هایی که در مناطق نظامی و امنیتی واقع شده باشد را ندارند. لازم به ذکر است که قرارداد خرید ملک در ترکیه بر اساس شرایط زیر برای ملک‌های مسکونی و تجاری می‌تواند باطل شود:

  • چنانچه ملک مورد معامله باعث نقض یا شکسته شدن قوانین کشور ترکیه شده باشد.
  • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان‌های امنیتی باعث لغو قراداد می‌شود.
  • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها می‌تواند موجب باطل شدن مالکیت فرد شود.
  • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه سبب باطل شدن مالکیت می شود.
خرید خانه در ترکیه قانونی
چه طور در ترکیه خانه بخریم؟

چه طور در ترکیه خانه بخریم؟

متقاضیان ایرانی مجاز به خرید خانه در ترکیه هستند و سایر اتباع کشور ها باید که جزو اتباع مجاز به خرید ملک باشند. اقدام لازم برای خرید خانه این است که فرد متقاضی یا وکیل وی  باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند و انجام امور اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارتخانه مربوطه ارائه دهد. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده انتقال سند و عقد قرارداد نیز با تاخیر مواجه خواهد شد.

مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه

  • همراه داشتن سند مالکیت خانه یا Tapu
  • پاسپورت شهروند خارجی مایل به خرید خانه و کپی پاسپورت
  • گواهی ارزشگذاری ملک صادره از شهرداری مربوطه
  • بیمه زلزله اجباری
  • 1قطعه عکس از فروشنده و 2 قطعه عکس از خریدار
  • مترجم رسمی در صورت عدم برخورداری خریدار از دانش زبان ترکی

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه