اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید املاک و مستغلات در ترکیه

طبیعی است که با توجه به قیمت ارز و نوسان شدید آن به سرمایه گذاری امن و سودبخش در کشور دیگری که دارای ثبات اقتصادی است فکر کنیم. از جمله کشور هایی که می توان به صورت کاملا مطمئن و امن به سرمایه گذاری در آن فکر کرد، کشور ترکیه است که نه تنها شرایط اقتصادی مناسبی دارد بلکه تسهیلات فوق العاده ای را هم در اختیار اتباع خارجی (و همچنین شهروندان ترک) قرار داده تا بتوانند به خرید و فروش املاک و مستغلات در این کشور بپردازند. از جمله این تسهیلات می توان به خرید اقساطی ملک اشاره کرد که ما نیز این مطلب را به توضیح در رابطه با شرایط خرید ملک در ترکیه اختصاص داده ایم و می خواهیم به سوال هایی همچون اقساط خرید ملک در ترکیه چند ساله هستند؟ با وام بانکی هم می توان ملک خرید؟ با خرید قسطی خانه در ترکیه هم می توانیم اقامت بگیریم؟ و … پاسخ دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

خرید املاک و مستغلات در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

همانطور که گفتیم ترکیه خرید ملک به صورت قسطی و یا با استفاده از وام بانکی را برای افرادی فراهم کرده است که نمی توانند سرمایه شان را به صورت یکجا پرداخت کنند و یا از لحاظ مالی دچار مشکل هستند. حال شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه چیست؟ به چه مدارکی در پروسه خرید قسطی ملک نیاز داریم؟ تا چند وقت به طول می انجامد؟ از چه روش هایی می توان برای آن اقدام کرد؟

برای خرید قسطی ملک در ترکیه دو راه پیش روی شماست: یا از طریق شرکت های مربوطه اقدام کنید و یا از طریق بانک ها. ابتدا توضیح مختصری از هر یک ارائه می دهیم و سپس جزئیات هر یک را بیان می کنیم. در روش اول، شرکت هایی هستند که واحد هایی نوساز و یا در حال ساخت را به فروش می رسانند. این شرکت ها وکالت و اجازه لازم از بانک ها را دریافت کرده اند و به صورت قسطی خانه ها را می فروشند. روش دوم نیز همانطور که از نامش بر می آید با استفاده از وام بانکی مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز و باقی را به صورت اقساط پرداخت می کنید. در هر یک از این روش ها برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه بایستی سند ملک را دریافت کرده باشید.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت های سازنده

شرکت های متعددی در ترکیه و به خصوص در شهر های مطرحی مانند استانبول هستند که کار را برای بانک ها راحت کرده اند. این شرکت ها واحد هایی که هنوز ساخته نشده اند را به صورت پیش فروش و واحد هایی که اتمام یافته اند را به صورت قسطی می فروشند.

تفاوتی که مابین واحدی که هنوز ساخته نشده و واحدی که اتمام یافته وجود دارد در قیمت آن ها است. شما می توانید این واحد های در حال ساخت را با قیمت بسیار پایین تری خریداری بفرمایید. نکته: طرف مقابل شما در خرید ملک در ترکیه از شرکت ها به صورت قسطی، دیگر یک شخص نیست بلکه یک شرکت است.

در این حالت با توجه به پروژه، موقعیت مکانی آن، امکانات و … قیمت پیش پرداخت مشخص می شود و ابتدای کار باید پرداخت شود. سپس مابقی مبلغ جدول بندی می شود تا در زمان های معینی پرداخت شود. معمولا اقساط این خانه ها 10 تا 15 ساله باید پرداخت شوند. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که معمولا تا هنگامی که کاملا تسویه نکرده اید، سند ملک به شما تعلق نمی گیرد. چه مزایایی دارد که از این طریق خانه قسطی بخرید؟

خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت های سازنده
خرید ملک در ترکیه از شرکت های سازنده

مزایای خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت های سازنده شامل مزیت های زیر می شود:

 • از مهم ترین مزیت های آن می توان به قدرت خرید بیشتر خریدار اشاره کرد. خریدار می تواند با آن مبلغی که دارد خانه ای خوب و با امکانات کافی خریداری کند در صورتی که با همان مبلغ نمی توانست خانه مذکور را بخرد. به این ترتیب فرصت های بهتر و بیشتری در اختیار وی خواهد بود.
 • این مورد در رابطه با همه پروژه ها صدق نمی کند اما برخی را می توانید پس از چند وقت با ملک دیگری تعویض کنید. اگر ملکی را به صورت نقدی خریداری کنید پس از انتقال سند دیگر امکان این کار وجود ندارد.

معایب خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت

 • عیب خرید قسطی خانه ها در ترکیه این است که تا وقتی مبلغ به طور کامل تسویه نشده باشد، صدور سند اتفاق نمی افتد و بدون سند شما قادر نخواهید بود برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید. تنها می توانید (در صورتی که خانه تکمیل باشد) در آن سکونت داشته باشید.
 • این مورد بستگی به شما و تحقیقاتتان دارد که عیب باشد یا نه! چنانچه تحقیقات لازم را انجام ندهید، ممکن است شرکت انتخابی تان پس از مدتی ورشکسته شود و یا خانه هایی که دارای مشکل هستند را به فرو ش برساند. در این صورت شما هستید که باید به دنبال جبران خسارت ها بدوید.
 • ممکن است شرکت فروشنده ملک به صورت قسطی، قراردادی را تنظیم کند که در آن راهی برای فرار از تعهدات قرار داده باشد. حتما با شخصی وارد و مجرب برای خرید اقساطی ملک اقدام کنید.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از طریق وام بانکی

این مورد را پیشتر نیز توضیح دادیم، شما خانه قسطی را از بانک می خرید. یعنی وامی دریافت می کنید، بانک از جانب شما مبلغ پیش پرداخت را پرداخت می کند و شما اقساط را به بانک پرداخت می کنید. اگر به این صورت از بانک خانه بخرید، سند از همان ابتدا به نامتان صادر می شود اما در گرو بانک می ماند تا زمانی که به صورت کامل تسویه حساب کنید. بهره وام بانکی چقدر است؟ در حدود 8 الی 10 درصد مبلغ کل و اینکه شما در حدود 10 الی 15 سال زمان برای پرداخت اقساط خواهید داشت.

نکته: برای اینکه بتوانید این روش را پیش بگیرید باید به بانک توانایی مالی خود را ثابت کنید و کارشناسان نیز این موضوع را باید بررسی و تایید کنند.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از طریق وام بانکی
خرید خانه در ترکیه با وام بانکی

مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانکی در ترکیه

 • فرم های بانکی
 • اصل پاسپورت و کپی آن
 • شماره مالیاتی
 • کپی سند ملک و آدرس ملک مورنظر
 • سندی با مضمون عدم داشتن بدهی در ایران
 • پرینتی از گردش حساب بانکی در ایران
 • در صورت کارمند و یا بازنشسته بودن، اراه فیش حقوقی
 • در صورت داشتن شغل آزاد، ارائه گزارش دقیق از میزان درآمد

نکته: پیش از اقدام به ارائه این مدارک به بانک، بایستی آن ها را ترجمه به زبان ترکی و به تایید سفارت ترکیه برسانید. ممکن است پس از اینکه وام بانکی در ترکیه دریافت کردید، منصرف شوید و نخواهید ملک را خریداری کنید، بایستی جریمه پرداخت کنید:

 1. چنانچه کمتر از 36 ماه از پرداخت اقساط مانده باشد، بایستی 1 درصد از مبلغ وام را پرداخت کنید.
 2. چنانچه بیش از 36 ماه از پرداخت اقساط مانده باشد، بایستی 2 درصد از مبلغ وام را پرداخت کنید.
مزایای خرید قسطی خانه در ترکیه با وام بانکی

از بزرگترین مزیت های خرید خانه قسطی در ترکیه با وام، صدور سند به نام خودتان از همان ابتدا است.

معایب خرید قسطی خانه در ترکیه با وام بانکی

برخلاف شرکت های سازنده، برای خرید خانه اقساطی در ترکیه با وام بانکی، بایستی بهره بپردازید. شاید برای پیدا کردن بانکی  جهت دریافت وام به مشکل بر بخورید.

اخذ اقامت با خرید اقساطی ملک در ترکیه

با خرید قسطی املاک و مستغلات در ترکیه، همچنان قادر خواهید بود اقامت این کشور را دریافت کنید. با توجه به میزان مبلغ ملک اقامت موقت و یا اقامت دائم می توانید دریافت کنید. منتهی نکته ای که وجود دارد این است که تنها در صورتی می توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید که سند ملک در دستانتان باشد، در غیر این صورت باید صبر کنید تا زمانی که پرداخت اقساط اتمام یافته و ملک را تحویل بگیرید.

اخذ اقامت با خرید اقساطی ملک در ترکیه
اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک
خرید خانه قسطی در ترکیه بهتر است یا نقدی؟

قسطی یا نقد به شما بستگی دارد؛ قص سرمایه گذاری طولانی مدت دارید؟ در حال حاضر به دریافت اقامت ترکیه فکر نمی کنید؟ می توانید از راه دیگری اقدام کنید؟ به صورت قسطی خانه بخرید. می خواهید همین حالا خانه خریده و ساکن شده و اقامت بگیرید؟ نقدی بخرید. به مشاوره در این خصوص احتیاج دارید؟ با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

 1. شرایط خرید ملک در ترکیه به صورت قسطی با وام بانکی تفاوتی دارد؟
  خرید ملک به صورت قسطی دو حالت دارد. یا طرف حسابتان بانک است و از طریق دریافت وام باید اقدام کنید، یا شرکت های سازنده هستند که به نمایندگی از بانک خانه ها را می فروشند.
 2. هزینه خرید خانه در ترکیه به صورت قسطی به چه صورت است؟
  نسبت به خانه هایی که به صورت نقد به فروش می رسند، خانه های اقساطی بسیار ارزان تر هستند، به خصوص پروژه هایی که هنوز اتمام نیافته اند.
 3. برای سرمایه گذاری بهترین شیوه خرید ملک در ترکیه کدام است؟
  برای سرمایه گذاری کوتاه مدت در ترکیه، طبیعتا با خرید نقد املاک و مستغلات به سودآوری لحظه ای دست خواهید یافت. اما برای سرمایه گذاری طولانی مدت می توانید روی خرید اقساطی ملک در این کشور حساب باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه