اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک

شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک

در زیر حداقل شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک آورده شده است:

 1. حداقل شرط لازم برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات برای اخذ تابعیت، از 1 میلیون دلار به 250 هزار دلار آمریکا کاهش یافت، مشروط بر این که متعهد شود انتقال سرمایه را به مدت سه سال انجام ندهد، تبدیل یا برداشت نیز نکند. (یعنی چنانچه ملکی با این قیمت خریداری کردید بایستی آن را تا سه سال نگه دارید.)
 2. حداقل مبلغ سپرده در حساب بانکی ترکیه از 3 میلیون دلار به 500.000 دلار آمریکا کاهش یافته است، مشروط بر اینکه مبلغ واریز شده برای حداقل سه سال نیز برداشت نشود.
 3. حداقل مبلغ برای اخذ تابعیت با خرید اوراق قرضه دولتی از 3 میلیون دلار به 500 هزار دلار کاهش یافت.
 4. حداقل شرط برای اخذ تابعیت از طریق استخدام شهروندان ترکیه از 100 کارمند به حداقل 50 نفر کاهش یافته است.

اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک

مشخص است که دولت ترکیه مطابق با اصلاحیه های قانونی صادر شده در 19 سپتامبر 2018، حداقل نیازمندی هابرای اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در این کشور را کاهش داده است.

اصلاحات جدید تابعیت ترکیه توسط خارجی ها

پس از اصلاح قانون ملیت ترکیه، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تابعیت کاهش یافته است، با این حال، لازم به ذکر است که تنها سرمایه گذاری هایی تحت پوشش این اصلاحیه قرار می گیرند که پس از 19 سپتامبر 2018 انجام شده باشند. در مورد خارجی هایی که زودتر از این زمان در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند، با انجام سرمایه گذاری های جدید، می توانند از فرصت های موجود با توجه به اصلاحات استفاده کنند.

اقامت در ترکیه درون خانه ای شیک
ویلا لاکچری با فضای سبز اطراف

دلایل درخواست اقامت در ترکیه با خرید ملک

در بحبوحه افزایش نیاز ترکیه به ورودی سرمایه خارجی، اصلاحات قانونی فوق الذکر تصویب شده است که منجر به پاسخ بسیار مثبت مقامات محلی و دستگاههای اجرایی به متقاضیان سرمایه گذاری ترکیه شده است. مطمئناً، این رویکرد جدید نه تنها موانع رویه ای و بوروکراتیک بر سر راه سرمایه گذاران خارجی را برطرف خواهد کرد بلکه معاملات آنها را آسان تر و سریعتر از دوره قبل خواهد کرد.

در حال حاضر، ده ها درخواست برای اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه هر هفته در حال پردازش هستند. تاکنون تعداد درخواست های تابعیت از 1000 مورد فراتر رفته است تا در آینده از ویژگی های تابعیت ترکیه استفاده شود. طبق داده های موسسه آمار ترکیه، نسبت فروش املاک به سرمایه گذاران خارجی در سال 2018 به 78.30٪ نسبت به سال قبلش یعنی 2017 رسید. تردیدی نیست که عامل اصلی این افزایش چشمگیر در فروش املاک و مستغلات، اصلاحات صورت گرفته برای اخذ تابعیت از طریق قوانین جدید سرمایه گذاری است.

در استانبول، خارجی ها علی الخصوص شهروندان ایرانی، حدود 15000 ملک خریداری کردند. تعدادی دیگر از شهرهای ترکیه لیستی از اهداف مهم سرمایه گذاری را در شهرهایی مانند آنتالیا، بورسا، آنکارا و یالووا دنبال می کنند. به عنوان مثال فروش املاک و مستغلات در یالووا از 90 درصد گذشته است!

پیشینه سرمایه گذاران خارجی در ترکیه بسیار متفاوت است. در حالی که اکثر آنها از کشورهای خاورمیانه مانند قطر، عراق، مصر، ایران، عربستان سعودی، یمن و کویت می آیند، خارجیان سایر کشورها نیز به طور فزاینده ای به املاک و مستغلات ترکیه علاقه مند هستند. روس ها در سال 2018 بیش از 3000 خانه در ترکیه خریداری کردند.

دلایل درخواست اقامت ترکیه
درخواست اقامت ترکیه از سراسر جهان

سرمایه گذاری های مقرون به صرفه و اخذ اقامت در ترکیه

دلایل زیادی برای افزایش مداوم تقاضا برای دریافت اقامت در ترکیه با خرید ملک و سرمایه گذاری وجود دارند،  در زیر ما تلاش کرده ایم اکثر انگیزه های موجود برای این کار را بیاوریم:

 • با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی ترکیه، که به تدریج ارزش لیر ترکیه کاهش می یابد، قیمت ملک نیز کاهش نسبتاً شدیدی را شاهد بوده است. این وضعیت فرصت های معقول و منطقی ای را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد، نیازی به ذکر تابعیت ترکیه در نتیجه این سرمایه گذاری ها نیست.

در حال حاضر، با هزینه ای بسیار کمتر نسبت به قبل، اکنون می توان تاسیسات، هتل ها، پمپ بنزین ها، بیمارستان ها یا اقامتگاه های لوکس را خریداری کرد.

 • قوانین نیازی به سرمایه گذاری در یک نوع خاص یا انواع ملک را ندارند، به این معنی که یک سرمایه گذار خارجی آزاد است از بین طیف وسیعی از گزینه ها مانند مسکن، زمین، ساختمان های تجاری و … متناسب ترین با شرایط خود را برگزیند؛ که طبیعتا بهترین گزینه خرید ملک در ترکیه است.
 • سرمایه گذار دیگر نیازی به ارائه سند مالکیت به عنوان شرط پروسه درخواست شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را ندارد. قرارداد فروش کافی است، بنابراین سرمایه گذار می تواند ملک را طبق طرح هندسی یا از پروژه های در حال انجام که با قیمت های تخفیف خورده به بازار عرضه می شوند، خریداری کند، گزینه هایی مقرون به صرفه و که امکان اجرایشان در آینده وجود دارد.
 • با وجود برخی شرایط جدید که محدودیت هایی را برای فروش اقساطی ملک ایجاد می کنند، می توان ملک را بصورت اقساطی خریداری کرد.
 • اعضای خانواده این سرمایه گذار خارجی، حق دریافت تابعیت ترکیه با سرمایه گذار را دارند. تنها استثنا فرزندان سرمایه گذار بالای 18 سال است.
 • با توجه به رشد سریع اقتصاد ترکیه، افزایش جمعیت جوان و نیروی کار به طور کلی واجد شرایط و موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی، ترکیه مقصد خوبی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود که مایل به ایجاد مشاغل یا ثبت شرکت در ترکیه هستند.
 • ترکیه همچنین دارای قوانین تجارت و سرمایه گذاری خارجی به خوبی توسعه یافته ای است که این کشور را به یک فضای مطلوب برای استقرار پروژه ها با هزینه ای به صرفه تبدیل می کند و سرمایه گذار مجبور است نیازهای کار و مشتریان خود را در بازارهای جهانی به راحتی برآورده کند.
 • پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه و همچنین پروژه های متعلق به ترک ها از بسته های تشویقی و طرحهایf یارانه ای ارائه شده توسط دولت ترکیه بهره مند می شوند.

ساده ترین شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک

شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک یکی از سریعترین و موثرترین راه هاست که دوره انتظار از 90 روز پیش از دریافت شهروندی فراتر نمی رود. به نظر می رسد آخرین گام دولت ترکیه برای تسهیل شرایط مورد نیاز سرمایه گذاران خارجی که مایل به اخذ تابعیت این کشور هستند، مورد توجه سرمایه گذاران به ویژه عرب ها قرار گرفته است.

این علاقه به خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت نشان می دهد که ترکیه برای بسیاری از سرمایه گذاران همچنان “پناهگاهی امن” است. آمارهای فعلی در مورد درخواست های تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و فروش املاک و مستغلات بسیار امیدوار کننده است.

چرا تابعیت ترکیه؟

ترکیه با جاذبه های تاریخی، طبیعی و بیمارستانی خود که دهها میلیون گردشگر از سراسر جهان را به خود جلب می کند به عنوان یک کشور توریستی شناخته می شود. علاوه بر گردشگری، دلایل زیادی وجود دارد که هنوز هم بسیاری از اعراب را ترغیب می کند ترکیه را به عنوان یک کشور برای سرمایه گذاری و ثبات ترجیح دهند، از جمله:

ماهیت جوامع مشابه است و سبک فرهنگی نیز از بسیاری جهات، از مشترکات مذهبی و اخلاقی گرفته تا ساده ترین جزئیات زندگی، مانند غذا و لباس، بین عرب و ترک مشابه است. همچنین قطعا متوجه شده اید که این شبهات بین ایران و ترکیه نیز فراوان است.

شهروندی ترکیه
تابعیت ترکیه

سخن آخر

شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک برای ایرانیان و دیگران مهاجران علاقه مند به این کشور نسبت به قبل بسیار بهتر و آسان تر شده است. شرایط امیدوار کننده ای که املاک موجود در ترکیه همانند املاک گلدن کی، از آن ها بیشترین استفاده را برده و بیشترین بهره را به خریدارانشان می دهند.

سوالات متداول اقامت ترکیه با خرید ملک

پس از خرید ملکی با ارزش بیش از 250.000 دلار، می توانید به اداره کل ثبت اسناد و کاداستر مراجعه کنید. این کار یکی از سریعترین راه های دریافت تابعیت و اقامت ترکیه است. فرم درخواست به وزارت محیط زیست و شهرسازی ارسال می شود. ارزیابان در صورتی که ارزش املاک بیش از 250.000 دلار باشد، ارزش آنها را بررسی و تأیید می کنند. اما توجه داشته باشید که تا سه سال اجازه فروش این ملک را ندارید. سرانجام، درخواست به اداره کل امور جمعیت و شهروندی ارسال می شود و شما برای امضاهای نهایی دعوت می شوید.

شما می توانید املاک مختلفی با ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری کنید. اما شما باید همزمان برای همه آن ها درخواست دهید. اگر مقادیر اعلام شده بالای 250.000 دلار باشد، اداره كل ثبت اسناد و كاداستر درخواست های شهروندی را می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه