اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

راهنمای خرید خانه در ترکیه

راهنمای خرید خانه در ترکیه

ترکیه در طی سالیان متمادی مقصد مهاجران بوده و بسیار محبوب است. این کشور نه تنها از تاریخ غنی، باستانی با میراث فرهنگی چشمگیر و جذاب برخوردار است بلکه سرمایه گذاران املاک با توجه به آب و هوای زیبا، سواحل خیره کننده، آبهای رنگارنگ جذب آن می شوند. به خصوص مکانهای پرطرفداری مانند: آنتالیا، بدروم و فتحیه، مناطقی که آپارتمان ها و ویلاهای مدرن و مدرن را در اختیار شما قرار می دهند. خرید خانه در ترکیه بسیار راحت تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است زیرا شرایط آن چشم اندازی جالب برای سرمایه گذاران در سراسر جهان است.

از کجا می توانم ملک در ترکیه بخرم؟

اتباع خارجی ممکن است زمین و املاک را در ترکیه به نام خود خریداری کنند به شرط آنکه املاک در شهرها باشد نه در دهکده ها یا مناطق روستایی. ملک خریداری شده باید در محدوده یک شهرداری یا بخشدار قرار داشته باشد. زمین یا خانه خریداری شده نیز باید در خارج از مناطق نظامی قرار داشته باشد.

راهنمای خرید خانه در ترکیه

راهنمای خرید خانه در ترکیه به شما کمک می کند تا از مراحل، شرایط و قوانین خرید ملک در ترکیه آکاه شوید. با ما مرحله به مرحله همراه باشید.

Guide to buying a house in Turkey
Buy a house in Turkey

انتخاب ملک

برای شروع باید ملکی را که می خواهید خریداری کنید، پیدا کنید. برای سرمایه گذاران بین المللی استانبول یک مکان منحصر به فرد است به ویژه برای آنهایی که در خاورمیانه زندگی می کنند. برای خریداران اروپایی خرید خانه در ترکیه یک انتخاب سبک زندگی است.

مهاجران بیشتر تمایل  به خرید در تمام استراحتگاه های ساحلی محبوب مانند فتحیه، دالیان، کالکان، آنتالیا، ساید و .. را دارند. بیشتر مردم تمایل به خرید یک ملک نسبتاً مدرن در ترکیه دارند خبر خوب اینکه کیفیت خانه های جدید در دهه گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است. آپارتمان ها و ویلاهای جدید با سبک مدرن در دسترس هستند که برخی از آنها دارای فضای باز و استخرهای زیبا هستند. هر نوع ملک یا مکانی که به دنبال آن هستید در brgoldenkey  قابل جست و جو است.

نکاتی که باید قبل از خرید ملک در نظر بگیرید

تمام مهاجرانی که قصد خرید خانه در ترکیه را دارند به فکر ایجاد یک سرمایه گذاری درست و مطمئن هستند. آنها می خواهند چشم انداز و تجربه ای را که در خارج از کشور در ترکیه بدست آورده اند پیاده سازی کنند. همچنین املاک و مستغلاتی را در مناطق در حال توسعه و گسترش در شهر خریداری کنند.

  • ابتدا محل خرید آپارتمان را تعیین کنید. اگر در حال خرید یک آپارتمان برای سرمایه گذاری هستید، توسعه احتمالی آن مکان را بررسی کنید ، زیرا ارزش آپارتمان را با بیشتر تر می کند.
  • هنگام خرید آپارتمان عجله نکنید. قیمت های آن محله را بررسی کنید. قیمت آپارتمانی را که می خواهید بخرید با قیمت سایر آپارتمان های منطقه مقایسه کنید. در صورت لزوم از حرفه ای ها کمک بگیرید. زیرا یک متخصص املاک و مستغلات به موارد زیادی توجه می کند که شما نمی کنید.

بررسی کنید کدام شرکت ساخت و ساز ملک را ساخته است

اول از همه این مهم است که شرکتی که شما آپارتمان را از آن خریداری خواهید کرد، پروژه مشابه را قبلاً به اتمام رسانده باشد. شرکتهایی را انتخاب کنید که پروژه هایی را اجرا می کنند که افراد در آن بدون هیچ مشکلی در آپارتمان ها زندگی می کنند و راضی هستند. پس پروژه های قبلاً تکمیل شده شرکت ها را بررسی کنید و به منابع آن مراجعه کنید.

سپس باید توجه داشته باشید که شرکت ساخت و ساز قابل اعتماد است و آپارتمان را در تاریخ موعود و بدون هیچ گونه هزینه اضافی تحویل می دهد. سند خدمات ساخت و ساز که گواهی نامه ای است که محل خریداری ساختمان را نشان می دهد یک عنوان معتبر است و حقوق شما را در ساخت و ساز را تضمین می کند. توجه داشته باشید که عملکرد قبلی پیمانکاران یک داده کاملاً مهم است.

Help buy property
Buying a property in Turkey

شما باید بررسی کنید که آیا آپارتمانی که خریداری کرده اید همان آپارتمانی است که در شهرداری سند آن را دریافت کرده اید. و اگر ساخت و ساز هنوز کامل نشده است این مورد را بررسی کنید.

اگر می خواهید آپارتمانی را که در حال ساخت است را خریداری کنید، دریافت سند ساخت و ساز کفایت نخواهد کرد. با فروشنده قرارداد جداگانه ای را ثبت کنید. در قرارداد، زمان تحویل آپارتمان، مواد مورد استفاده و بند مجازات را مشخص كنید كه در صورت عدم تحویل به موقع آپارتمان فروشنده موظف به پرداخت خسارت شما باشد. علاوه بر این در قرارداد نیز درج کنید که Servitude Construction به عنوان یک شرط به مالکیت ملک تبدیل می شود.

شما باید به اداره امور ملک مراجعه کنید که پروژه اقامت یا اقامتگاه خریداری شده در آن ثبت شده است و رجیستری اموال مربوط آن را بررسی کنید.در این بررسی ، شما باید بدانید:

  • چه کسی مالک این ملک است
  • وام به این ملک تعلق می گیرد؟
  • مشکلی در مورد ملکی وجود دارد که می تواند مانع فروش شود.
  • مساحت سطح ملک
  • شما باید به شهرداری بروید که پروژه اقامت یا اقامتگاه خریداری شده در آن ثبت شده است و رجیستری فعلی ملک مورد نظر را در اداره برنامه ریزی شهری مربوطه بررسی کنید.

اگر تصمیم به خرید خانه در ترکیه گرفتید ، دیگر نیازی به زحمت نیست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بودجه خود و ویژگی های ملک مورد نظر برای خرید را به ما بگویید. مشاوران متخصص و با تجربه شرکت brgoldenkey بهترین خانه را برای نیازهای شما پیدا خواهند کرد. اگر می خواهید خانه‌ای را بخرید ، ما مراحل خرید را مطابق با قوانین ترکیه به صورت 100٪ مطمئن از طریق وکالت انجام خواهیم داد.

خرید ملک

هنگامی که خانه تعطیلات رویایی خود را پیدا کردید شرکت گلدن کی با شما جزئیات قرارداد و شرایط خرید توافق نامه ای را با شما منعقد خواهد کرد. برای اخذ اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت لازم است که ارش ملک بیش یا معادل 250 هزار دلار آمریکا باشد. لازم است که شما تاریخی که توافق می کنید مبلغ واریز کامل را پرداخت کنید در نهایت هزینه نهایی مانده ملک را پرداخت کنید. یک مترجم حقوقی که توسط دفاتر اسناد رسمی دولت منصوب شده باشد برای مدت زمان این فرآیند حضور خواهد داشت تا شما همه چیز را کاملاً به درستی درک کنید.

ترجمه اسناد

سپس مترجم حقوقی گذرنامه خریدار را برای ترجمه به دفتر اسناد رسمی می برد. این کار برای بررسی های امنیتی و موقعیت مکانی لازم است. ترجمه حداکثر نیم ساعت طول می کشد پس از آن گذرنامه به خریدار بازگردانده می شوند.

قرارداد

سپس مشاوران املاک و خریدار قرارداد را به یک وکیل دادگستری محلی می برند. وکالت شما مسئولیت نظارت بر برنامه های مربوط به TAPU (اعمال عنوان) و Iskan (پروانه سکونت) و همچنین برخورد با قراردادها را بر عهده دارد. Iskan یک گذرنامه فنی برای املاک و مستغلات شما است که اطلاعاتی در مورد املاک شما مانند تعداد طبقات و زیرساخت های داخلی در اختیار شما قرار می دهد.

house in Turkey
Buy a house in Turkey

TAPU یک سند رسمی است که مالکیت املاک را نشان می دهد. این سند شامل عکس مالک و یک تمبر و امضای رسمی است. این مهم است که با اطمینان از این که نام موجود در TAPU با فروشندگان مطابقت دارد، صحت و سقم آن را بررسی کند. وکیل شما همه این موارد را برای شما بررسی می کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که TAPU با هیچ بدهی همراه نیست و با املاک مورد نظر مطابقت دارد.

سپس تمام طرفین قراردادی را که توسط وکیل مدافع، مترجم قانونی و یک شاهد دیگر شاهد آن هستند امضا می کنند.

پرداخت هزینه ملک

پس از اتمام قرارداد از شما خواسته می شود كه یک واریز (حداقل مبلغ سپرده قابل قبول 1000 دلار یا معادل آن است) 2٪ از ارزش خرید ملک را بپردازید.انتقال ملک توسط اداره ثبت زمین انجام می شود. در ترکیه از نظر قانونی اجباری است که هر دو طرف (فروشنده و خریدار) در هنگام ثبت نام ملک حضور داشته باشند، اسناد مربوط به انتقال قیمت خرید کامل به دفتر ثبت زمین ترکیه باید ارائه شود

انتقال ملک

در مرحله انتقال ملک است که تمام مالیات و عوارض پرداخت می شود. شما باید هزینه خریدار را به خانه های ترکیه بپردازید که 3٪ از ارزش این ملک تعیین می شود. همچنین باید مالیات خرید (وظیفه تمبر) را بپردازید که 3٪ از ارزش ارزیابی شده ملک شما است. ارزش ارزیابی شده معمولاً حدود 60٪ قیمت خرید است، بنابراین مالیات خرید شما 3٪ و60٪ از ارزش دارایی شما خواهد بود. این مالیات به شهرداری محلی (شورا) می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه