اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان

دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان

مهاجرت به ترکیه امروزه مقصد بیشتر ایرانیانی است که قصد مهاجرت را دارند. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، کار، تحصیل، توریسم، خرید ملک، ازدواج، ثبت شرکت و پناهندگی می باشد و متقاضیان با توجه به شرایط و هدف مهاجرتی خود می توانند متقاضی یکی از این روشهای مهاجرتی شده و فرآیند اخذ ویزای خود را پیگیری نمایند.

اقامت ترکیه

طی چند سال گذشته کوشور ترکیه رشد چشمگیری در زمینه جذب دانشجویان خارجی و تحصیلی داشته و به یکی از مقاصد برتر تحصیلی دنیا نیز بدل شده و با تغییر قانون و تسهیل روند سرمایه‌گذاری و خرید ملک شهروندان خارجی، با استقبال دوچندان متقاضیان زندگی و اقامت در ترکیه روبرو شده است. در ادامه روش دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان را بررسی می کنیم.

اقامت توریستی ترکیه

همانطور که می‌دانید شهروندان ایرانی می‌توانند با در دست داشتن پاسپورت معتبر و بدون نیاز به دریافت ویزا برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه به صورت توریستی در ترکیه اقامت داشته باشند. البته این مورد برای تمامی شهروندان دنیا یکسان نبوده و بسیاری از اتباع کشورهای مختلف باید با مراجعه به وب‌سایت رسمی evisa.gov و پرداخت ۱۵ یورو نسبت به دریافت ویزای الکترونیکی و فرودگاهی پیش از ورود به این کشور اقدام کنند.
آن دسته از شهروندان خارجی که قصد دارند بیش از مدت زمان ۹۰ روزه ویزای توریستی الکترونیکی خود در ترکیه اقامت داشته باشند، باید برای دریافت یک دفترچه کوچک آبی رنگ از اداره مهاجرت این کشور اقدام کنند و از این طریق دیگر نیازی به خروج از کشور و دریافت مجدد ویزا و مهر پاسپورت نخواهند داشت. اما این قانون برای شهروندان ایرانی صدق نکرده و به دلیل اینکه ویزای توریستی صادر نمی‌شود، خروج از کشور پیش از اتمام مهلت ۹۰ روزه اقامت توریستی برای ایرانیان الزامی است. در صورتی که مسافر ایرانی از این قانون پیروی نکرده و بیشتر از حد مجاز در این کشور اقامت داشته باشد، ملزم به پرداخت جریمه نقدی و پاسخگویی به آفیسر مرزی فرودگاه برای تخطی از قانون خواهد بود.

اخذ اقامت توریستی ترکیه
اقامت توریستی ترکیه

اقامت تحصیلی ترکیه

اقامت تحصیلی در ترکیه نیز موقت می باشد و به طول مدت زمان تحصیل بستگی دارد و پس از آن چنانچه به جستجوی کار در ترکیه بپردازید و شغل مورد نظر خود را بیابید، اقامت شما در ترکیه قابل تمدید خواهد بود. برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید آزمون زبان ترکی Yos و یا آزمون زبان انگلیسی SAT را گذرانده و مدرک ان را در دست داشته باشید. برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز باید مدرک آزمون ALES  به زبان ترکی و یا آزمون GRE به زبان انگلیسی را اخذ کرده باشید.

اقامت از طریق کار در ترکیه

برای اخذ اقامت کاری ترکیه باید از طرف شرکتی در ترکیه دعوت نامه کاری داشته باشید که کارفرمایان برای ارائه ی پیشنهاد شغلی به نیروی کار خارجی، از وزارت کار در ترکیه درخواست اجازه ی کار نمایند و در صورت مثبت بودن نتیجه به متقاضی اجازه ی کار ۱ ساله خواهند داد.
باید در نظر داشته باشید که اتباع ترکیه در اولویت همه ی فرصت های شغلی موجود در این کشور هستند، بنابراین پیدا کردن شغل در ترکیه چندان کار ساده ای نیست ولی سالانه ایرانیان زیادی مشاغل مختلفی در ترکیه می یابند. پس از استخدام ویزای موقت یکساله دریافت خواهید کرد که هر سال تمدید می شود و در صورتی که ۵ سال به صورت رسمی و مداوم در ترکیه کار کنید اقامت دائم این کشور را دریافت خواهید کرد.

دریافت اقامت از طریق کار در ترکیه
اقامت از طریق کار در ترکیه

اخذ اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از روش هایی می باشد که افراد بسیاری برای اخذ اقامت ترکیه به دنبال آن هستند. البته در نظر داشته باشید که اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای اتباع خارجی ممکن می باشد ولی در زمانی که فرد تصمیم دارد برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه استفاده کند می تواند کمتر از مبلغ ۲۵۰ هزار دلار نیز ملک یا مجموعه ای از املاک را خریداری کند. با خرید ملک در ترکیه شخص می تواند برای خود، همسر خود و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت ترکیه را بکند. در این روش اقامت شخص هر ساله می بایستی از طرف اداره مهاجرت ترکیه تمدید شود و در صورتی که متقاضی ۵ سال مداوم در خاک ترکیه حضور داشته باشد و مدارکی دال بر داشتن درآمد در این پنج سال بتواند به اداره مهاجرت ترکیه ارایه نماید می تواند در پایان سال پنجم می تواند برای اقامت دایم ترکیه درخواست ارایه دهد. شما با اخذ اقامت در ترکیه امکان افتتاح حساب در ترکیه و در اکثر بانک ها را خواهید داشت. همچنین می توانید از تسهیلات بانکی در ترکیه استفاده نمایید و یا برای فرزندان شما امکان تحصیل در ترکیه به صورت رایگان فراهم خواهد شد. اخذ اقامت ترکیه برای زندگی از طریق خرید ملک بسیار آسان تر از سایر روش ها می باشد.

اخذ اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک
اخذ اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک

در خرید ملک دقت داشته باشید که قبل از تبادل هر گونه مبلغی با وکیل مهاجرت ترکیه و یا موسسه مهاجرتی ترکیه مشورت نمایید. توجه داشته باشید که ملک های نوساز برای خرید بهتر از ملک های دست دوم می باشد زیرا که دولت ترکیه برای خرید ملک های دست دوم مالیات های سنگینی را در نظر گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه