اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

همه ی ما می دانیم که ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود همیشه یکی از گزینه های اصلی ما ایرانی ها برای مهاجرت بوده است. این کشور بدلیل توسعه ی روز افزون، آب و هوای متنوع، قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک بین سه قاره و خیلی دلایل دیگر همیشه ترجیح بیشتر سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان ایرانی بوده است. راه های مختلفی برای اقامت در ترکیه وجود دارد ولی یکی از راه های سریع برای گرفتن شهروندی این کشور، خرید ملک در ترکیه می باشد.

مزیت سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یک کشور پرجمعیت و جوان می باشد، از طرف دیگر سالیانه بیش از ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان از این کشور بازدید می کنند، پس ترکیه پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد. کشور ایران به دلیل تحریم های مختلف در زمینه ی تجارت بین المللی همیشه دچار محدودیت هایی بوده که شما با اخذ شهروندی در ترکیه به راحتی می توانید این موانع و محدودیت ها را پشت سر گذاشته و تجارت و کسب و کار خود را نیز گسترش دهید. خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری امن و مطمئن می باشد. باید به این نکته توجه کنید که با توجه به رشد و توسعه ی اقتصادی ترکیه خرید ملک در ترکیه علاوه بر اخذ شهروندی، باعث می شود سرمایه ی شما در مدت زمان کمی، افزایش چشم گیری داشته باشد.

مزیت سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه

روش های مهاجرت به ترکیه

روش‌ های گسترده‌ ای برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که بر اساس شرایط زندگی و توانمندی ‌های هر فرد متفاوت است که از جمله محبوب ‌ترین آن ‌ها می ‌توان به اخذ اقامت تحصیلی، اخذ اقامت از طریق کار و سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اشاره کرد که امروزه پرطرفدارترین روش کسب اقامت ترکیه است، چراکه در این روش هزینه‌ های جاری شما کمتر خواهد بود و چه بسا در صورت خرید هوشمندانه ‌ی ملک می‌ توانید شاهد افزایش سرمایه‌ ی اولیه خود نیز باشید.

گروه گلدن کی

این گروه با هدف ساخت و ساز در کشور ترکیه فعالیت خود را ثبت و دارای مجوز قانونی از کشور ترکیه در امور مختلف در صنعت ساختمان می ‌باشد. یکی از فعالیت های‌ ما، فروش املاک و سرمایه گذاری در املاک کشور ترکیه و کلان شهر استانبول می ‌باشد. تمامی کارهای اداری شما در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت در گلدن کی انجام خواهد شد. شما از زمانی که از طریق ما اقدام به خرید می کنید جزئی از خانواده ی بزرگ گلدن کی خواهید بود. منشور مدیریت شرکت تنها بر پایه دو اصل استوار است اول صداقت و شفاف سازی در عمل جهت تامین آرامش شما و دوم رضایت شما از نحوه ارائه خدمات ما. شما به راحتی با مدیریت محترم در تماس خواهید بود و نظرات شما می ‌تواند راهگشای روزهای پیش رو در آینده کاری ما باشد.

شرایط اقامت و حق شهروندی در ترکیه

اتباع ایرانی بدون ویزا به مدت ۹۰ روز می توانند در ترکیه اقامت کنند. اما خرید خانه در ترکیه یکی از روش های مطمئن برای گرفتن اقامت و شهروندی در ترکیه است. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شما با خرید خانه در ترکیه  با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار نیز می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید ولی حق شهروندی به شما اعطاء نخواهد شد. حق شهروندی فقط به آندسته از اتباع خارجی داده می شود که ارزش ملکی که در ترکیه می خرند بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد.

حق شهروندی در ترکیه
شهروندی در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

تقریبا می توان گفت نزدیک به ۴ سال می باشد که شهروندان کشورهای دیگر می توانند با خرید ملک در ترکیه موفق به گرفتن اقامت این کشور شوند. البته در اخذ اقامت بلند مدت ترکیه خرید ملک الزامی می باشد مگر در صورتی که فرد موفق به اخذ اقامت یکساله ترکیه شود و بعد از حداقل پنج سال اقامت ممتد در ترکیه برای دریافت اقامت دایم اقدام نماید.

همان طور که گفته شد اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه برای خارجی هایی ممکن است که املاک و مستغلاتی را در ترکیه به حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار خریداری کرده باشند. که این افراد می توانند برای خود و خانواده شان در مدت شش ماه حق تابعیت ترکیه را اخذ کنند. به عبارت دیگر، شما می توانید با خرید ملک در ترکیه، یک سرمایه گذاری سودآور داشته باشید و شهروند ترکیه شوید. علاوه بر این، شما می توانید با خرید ملک به مبلغ ۶۵۰ هزار لیر ترکیه و یا بیشتر، ۳ سال اجازه اقامت برای خود و خانواده خود دریافت کنید و در صورتی که به مدت ۵ سال در ترکیه به طور بی وقفه در ملک خود زندگی کنید، می توانید حق تقاضای تابعیت ترکیه را داشته باشید.

ذکر این نکته ضروری است که در مدت ۵ سال، شما می توانید تنها ۱ سال در خارج از ترکیه بمانید، نکته مهم در این قانون ساکن بودن اتباع خارجی در ترکیه و در ملک خود در مدت زمانی اعلام شده از طریق اداره مهاجرت ترکیه می باشد. در نظر داشته باشید که در حال حاضر به دست آوردن اجازه اقامت برای اشخاص خارجی که املاکی را در ترکیه خریداری می کنند، آسان است.

اقامت ترکیه
خرید ملک در ترکیه

اقامت افراد خارجی در ترکیه

افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود، آن ها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند. با استفاده از این اجازه اقامت، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد، گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

شهر های مناسب خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشور سر سبز و خوش آب و هوایی می باشد. این که ترجیح و هدف اتباع کشورهای خارجی در مورد خرید املاک در ترکیه چه باشد می تواند مکان خرید املاک نیز تغییر پیدا کند. البته در سال های گذشته شاهد افزایش خرید ملک در شهرهای ساحلی به مانند آلانیا، آنتالیا، ازمیر و کوش آداسی و همچنین در شهر استانبول برای ایرانیان بودیم. شهرهای دیگر ترکیه نیز طرفداران خاص خود را دارند به خصوص منطقه کارا دنیز به دلیل سرسبزی و آب و هوای خوب می تواند جایی باشد که افراد ترجیح دهند بازنشستگی خود را در آن جا بگذرانند. دولت ترکیه نیز تدابیر ویژه ای برای مناسب نگه داشتن قیمت خانه در کشور ترکیه و شهرهای متفاوتش اندیشیده تا مهاجران بیشتری را جذب کشور خود کند و این امر  باعث شده تا قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار بهتر از قیمت خانه در داخل کشور باشد و ایرانی های زیادی وقتی از قیمت ملک در ترکیه مطلع می شوند، تصمیم به خرید خانه در ترکیه می گیرند و برای این کار اقدام می کنند.

بهترین زمان برای خرید ملک

قوانین گردشگری در بسیاری از مناطق ساحلی ترکیه اعمال می‌ شود. ساختن خانه‌ های جدید و مجتمع‌ های بزرگ تنها می ‌تواند در فصل ‌هایی که گردشگران کمی به این کشور سفر می کنند (بین نوامبر و آوریل) انجام شود. این برای گردشگران خوب است چرا که آن ها می ‌توانند زمانی که درکنار استخر خود نشسته‌ اند از آسایش و آرامش کامل لذت ببرند، اما این قانون برای سازندگان به معنای یک کار طاقت فرسا و برنامه کاری تمام وقت برای اتمام پروژه‌ های خود، در زمان مقرر است. در ماه مارس یک تعداد ویلا و آپارتمان جدید برای فروش در ترکیه نمایان می ‌شود که به طور معمول نمای داخلی آن ها تمام شده و کارهای داخلی رو به اتمام است. مارس و آوریل یک زمان عالی برای مشاهده ساختمان‌ های جدید است تا شما اطراف ملک قدم بزنید و برای اندازه، چشم‌ انداز و مکان آن ها تصمیم بگیرید.

زمان خرید ملک در ترکیه
بهترین زمان خرید ملک

خرید ساختمان‌ هایی که به اتمام پروژه نزدیک هستند، ریسک کمتری دارد و طبیعتا شما قبل از افزایش تعداد خریداران در تابستان، در اولویت خریداری آن ها هستید.

قوانین خرید خانه در ترکیه

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده یک تبعه ی خارجی می تواند ملک و اراضی در ترکیه خریداری نماید به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار فراتر نرود و همچنین در محدوده ی منطقه ی نظامی قرار نگرفته باشد. بر اساس این قانون اتباع خارجی می توانند با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی ، تجاری ، اراضی و… را خریداری نمایند.

شما می توانید با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام کنید .اتباع خارجی در صورتیکه اراضی خریداری کنند باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت کنند و طی این دو سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی نمایند. همچنین پروژه های تجاری بایستی مراحل اداری خود را طی کرده و اقدامات لازم را قبل از شروع پروژه انجام دهند.

خدمات گلدن کی از انتخاب ملک تا دریافت پاسپورت ترکیه

هر چند می‌ شود بخشی از فرآیند انتخاب و خرید ملک را به صورت غیر حضوری و با وکالت انجام داد، اما پیشنهاد می‌ شود پس از عقد قرارداد با گروه شرکت‌ گلدن کی، به صورت حضوری به کشور ترکیه آمده و از نزدیک گزینه ‌های موجود را مشاهده و ارزیابی کنید. به طور کلی پروسه خرید ملک با خدمات گروه گلدن کی به شرح زیر است:

 1. استقبال نماینده گلدن کی از متقاضی خرید ملک در ترکیه و همراهی و ارائه مشاوره تخصصی تا زمان پسندیدن و خرید ملک
 2. انجام کلیه اقدامات لازم پس از خرید ملک از قبیل پروسه حق شهروندی، ترجمه و تائید مدارک، دریافت کارت اقامت و پاسپورت ترکیه توسط نماینده ی ما
 3. تسهیل امور انتقال وجه خرید ملک و یا Change کردن ارز موردنیاز
 4. معمولا گذراندن مراحل قانونی دریافت حقوق شهروندی و پاسپورت ترکیه، پس از خرید ملک واجد شرایط در این کشور حدود 2 ماه زمان خواهد برد، اما ‌می ‌توان با دریافت فرم تاییدیه ملک از طرف دولت ترکیه، پیش از دریافت حقوق شهروندی، نسبت به دریافت مجوز اقامت برای خود و خانواد‌ه‌ تان اقدام کنید.
خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه

مدارک مورد نیاز خرید ملک در ترکیه

 1. سند ملک و کلیه ی اطلاعات شامل محل دقیق قرارگیری ملک، آدرس و مختصات زمین.
 2. تائیدیه ی سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه
 3. واریز مالیات
 4. مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه ی رسمی شده و توسط نوتر تائید گشته است.
 5. پرداخت عوارض شهرداری
 6. کپی پاسپورت شما
 7. 4 قطعه عکس
 8. نامه از اداره ثبت املاک که اذن فروش ملک را به صاحب آن می دهد.
 9. بیمه ملک که در این مورد نیز مشاورین ما می توانند آن را برای شما تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه