اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

خرید ملک در ترکیه اقساطی

خرید ملک در ترکیه اقساطی

فردی که ملک خریداری شده خود را قسطی پرداخت می کند تا زمانی که سند(سند یا اسنادی که جمع آن به 250هزار دلار آمریکا برسد) به طور رسمی به نام او نباشد نمی تواند اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کند. اما اقامت موقت و سالیانه را می تواند دریافت کند.

به طور مثال فردی، ملکی را به ارزش 250هزار دلار آمریکا با اقساط 3 ساله خریداری نموده است. درست است که ارزش ملک بالای 250هزار دلار است اما چون سند به طور رسمی به نام او نشده است نمی تواند اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را تا انتهای 3سال دریافت نماید اما برای اقامت یکساله مشکلی وجود ندارد.

بله اکثر پروژه های گلدن کی، را می توان قسطی خریداری کرد. شرکت گلدن کی شرایط ویژه ای را برای خرید ملک به صورت قسطی برای متقاضیان خود در نظر گرفته است.

بله، یکی از پروژه های گلدن کی به نام دلتا که تحویل آن 3 ساله است و اقساط پرداختی آن نیز 3 ساله می باشد. شرایط ویژه ای برای خریداران خود در نظر گرفته است. اینکه سند را در همان ابتدا به نام متقاضی می کند با وود اینکه پرداخت قرار است 3 ساله باشد اما همان ابتدا دریافت پاسپورت ترکیه را نیز تضمین می کند.

خیلی از افراد توانایی خرید 250هزار دلار آمریکا را ندارند و ملکی که قصد خریداری آنرا دارند پرداخت قسطی برایشان مناسب تر است همچنین اقامت سالیانه نیز برایشان مناسب است. اما باید دقت داشته باشند که از شرکت های مطمئن خریداری کنند.

امروزه به سرمایه گذاران خارجی این فرصت داده شده است تا بتوانند ملک تا حداکثر 240ماه خریداری کنند. اقساطی که از طرف سازنده صورت می گیرد، نوعی وام عمومی برای اتباع خارجی در ترکیه است. در خرید و فروش املاک و مستغلات اغلب این توانایی را ندارند که به سرعت مبلغ زیادی را برای پرداخت اجناس خریداری شده جمع کنند، یا مایل نیستند تمام پس انداز خود را بلافاصله خرج کنند. در این حالت، توسعه دهندگان املاک و مستغلات ترکیه اغلب به مشتریان پیشنهاد می دهند که از طریق اقساط تا ۵ سال، پرداخت را انجام دهند. باتوجه به اینکه اقامت توریستی ترکیه از سال 2020 تمدید نمی شود و آسان ترین راه برای دریافت اقامت خرید ملک در ترکیه است. لازم دانستیم که به موضوع خرید ملک در ترکیه اقساطی بپردازیم.
روش خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

روش های خرید ملک در ترکیه

اگر سرمایه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارید، می توانید یکی از راه های زیر را برای خرید ملک مورد نظرتان انتخاب کنید.

اخذ وام بانکی

در این روش اتباع خارجی می توانند با مراجعه به یکی از بانک های عامل، اقدام به اخذ وام برای خرید ملک مسکونی در ترکیه کنند. بدیهی است مانند هر وام دیگری، باز پرداخت این قبیل وام ها نیز با بهره است که حداقل آن حدود 8 درصد می باشد. با خرید ملک از طریق وام تاپو ملک (سند) به نام خریدار می شود اما تا زمان تسویه وام در رهن بانک است.
خرید ملک در ترکیه
ملک در ترکیه
در این روش بانک بین 50 تا 75 درصد از کل قیمت ملک را پرداخت می کند برای تعیین مبلغ، نماینده بانک باید ملک را قیمت گذاری کند. بازپرداخت وام نیز بین 10 الی 15 سال برای اتباع خارجی تعیین شده است.

اقساطی

یکی از راه های خرید ملک در ترکیه خرید به صورت اقساطی می باشد. در دو سال اخیر به دلیل استقبال زیاد و درخواست های فراوان برای اخذ وام توسط اتباع خارجی، بانک ها تصمیم گرفتند با شرکت های سازنده املاک قراردادی تنظیم کنند تا اتباع خارجی برای اخذ تسهیلات و خرید ملک فقط به این شرکت ها مراجعه کنند. بر اساس قرارداد ما بین شرکت های سازنده ملک و بانک ها، از این پس دفاتر فروش پروژه های مسکونی می توانند، فروش اقساطی داشته باشند یعنی املاک خود را به صورت قسطی به اتباع خارجی و شهروندان ترکیه بفروشند.
خرید خانه در ترکیه با وام
خرید خانه در ترکیه
در این روش، شرکت سازنده ملزم است با عقد قرارداد رسمی و قانونی با خریدار، ملک خود را به صورت اقساط به فروش برساند. در این قرارداد ها معمولا بین 1 تا 3 سال به خریدار فرصت داده می شود تا اقساط خود را تسویه کند. البته در پروژه های مسکونی مختلف، زمان تسویه اقساط متفاوت می باشد و به شرایط مختلفی بستگی دارد. در این روش تاپو در زمان تسویه کامل به نام خریدار می شود. در این زمان خریدار می تواند به راحتی در ملک خود زندگی کند. بهتر است بدانید در خرید به صورت اقساط، لازم نیست خریدار به بانک مراجعه کند اما قرارداد بین مالک و شرکت سازنده زیر نظر بانک می باشد و مدارک لازم باید به تایید دفتر اسناد رسمی ترکیه Noter برسد. در روش خرید ملک به صورت اقساط معمولا شرکت سازنده از خریدار بهره و سودی دریافت نمی کند و این نکته کاملا به نفع خریدار است.  

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه