اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

خرید ملک در‌ ترکیه با وام بانکی

خرید ملک در‌ ترکیه با وام

در حال حاضر تنها راه خرید خانه در ترکیه به صورت اقساطی ، از بعضی شرکتهای سازنده ملک می باشند . در منطقه لارا آنتالیا خرید ملک کاملا به صورت نقدی است در کنیالتی انتالیا تنها چند شرکت باقیمانده که آپارتمانهای خود را به صورت قسطی ماکزیمم ۲ ساله واگذار می کنند. در شهر استانبول بعضی از شرکتهای بزرگ ساختمانی املاک خود را با اقساط ماکزیمم ۵ ساله هم واگذار می کنند .
در صورتی که پاسپورت هر کشوری غیر از ایران را داشته باشید می توانید از تسهیلات وام بانکی استفاده کنید .دارندگان پاسپورت افغانستان همچنان میتوانند از وام بانکی جهت خرید ملک استفاده کنند .

سیاست ترکیه

سیاست دولت ترکیه برای اعطای تسهیلات مسکن خودرو و سایر امکانات از طریق سیستم اعتبار سنجی یا کریدیت از طریق بانکهای عامل متفاوت می باشد. در این سیستم اعتبار شما را از طریق ترنورمالی کسب کارشما ،سود خالص کسب کار شما، در صورت شاغل یا کارمند بودن حقوقی که دریافت می کنید و در اخر املاک ومستغلات منقول و غیر منقول شما مورد ارزشیابی قرار می دهد .
ایرانیان برای استفاده از مزایای کریدیت دو راه اساسی پیش رو دارند، می توانند از طریق ثبت شرکت در ترکیه ،کسب کاری برای خود راه اندازی کنند و سپس مجوز کار دریافت کرده ،طی سال اول ترنور

وام بانکی جهت خرید ملک
وام بانکی خرید ملک

مالی شرکت را افزایش داده و مالیات پرداخت کنند. تا طی دوره مالی سال اول شرکت سود ده بوده و بانک عامل را برای اعطای کریدیت مناسب توجیه کنند.

شرایط ویژه خرید ملک

زمانی که تصمیم به خرید ملک در ترکیه با وام بانکی را دارید باید سن شما بین ۲۵ تا ۷۰ سال باشد. همچنین اگر ملک مورد نظر شما قرار است دو مالک داشته باشد، در هنگام درخواست برای وام بانکی هر دو مالک باید به صورت جداگانه فرم های بانکی را تکمیل کنند. یکی از راههای جایگزین خرید در ترکیه با وام بانکی ، خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت  است‌.
زیرا شما هنگام خرید پروژه ها در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید ، بقیه مبلغ را بر طبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد .مزایای این روش این است که نیاز نیست مثل سودهای بانکی، سود بیشتری پرداخت کنید.

مدارک دریافت وام مسکن در ترکیه
دریافت وام مسکن در ترکیه

دریافت وام مسکن در ترکیه

اعتبار از طرف شرکت سازنده و پرداخت اقساط به سازنده در حال حاضربعضی از شرکتهای سازنده در آنتالیا اعتبار به طور مستقیم به خریداران واحدهای در حال ساخت اعطا می نمایند. تنها یک قرارداد فروش از طرف شرکت ساختمانی نیاز می باشد که در آن تمام جزییات پرداخت نوشته شده است.و هیچ مدرک اضافی نیاز نیست وفقط نسخه های قرار داد و هزینه های پرداختی مورد نیاز است. معمولا ۴۰٪  ازمبلغ ملک در زمان عقد قرارداد و ۶۰٪بصورت اقساط ماهیانه به مدت ۵سال تسویه میشود.
معمولا درصورتیکه ۶۰٪ باقیمانده در یکسال تسویه شود بهره محاسبه نمی شود. بعداز یکسال بهره طبق نظر سازنده محاسبه می شود که بیش از ۲۰٪ نخواهد بود.درزمانیکه ۵۰٪ کل مبلغ ملک را پرداخت کنید سندملک به نام شما خواهد شد و درمقابل ضمانتنامه بانکی از شما اخذ میگردد. همانطور که قبلا گفته شد این قوانین شامل افراد بین سنین ۲۵ تا ۷۰ سال می باشد.

مدارک لازم برای دریافت وام بانکی

  • ارائه فرم های تکمیل شده بانکی
  • اصل و تصویر پاسپورت
  • شماره مالیاتی؛ برای اخذ شماره مالیاتی باید به اداره مالیات در ترکیه مراجعه کنید.
  • کپی تاپو ملک مورد نظر به همراه تایید آدرس آن
  • گواهی عدم بدهی بانکی از ایران که به تایید سفارت رسیده باشد.
  • پرینت گردش حساب در یکی از بانک های ایران
  • ارائه فیش حقوقی معتبر در صورت کارمند یا بازنشسته بودن در ایران
  • گزارش معتبر از دارایی ها در ایران
  • گزارش معتبر از میزان درآمد ماهانه در ایران در صورت داشتن شغل آزاد در ایران
  • تمامی مدارک فوق باید ترجمه رسمی شود و به تایید سفارت ترکیه در ایران برسد.
خرید خانه در ترکیه 
خرید خانه در ترکیه قسطی

خرید ملک به صورت اقساطی

یکی از راه های خرید خانه در ترکیه خرید به صورت قسطی می باشد. در دو سال اخیر به دلیل استقبال زیاد و درخواست های فراوان برای اخذ وام توسط اتباع خارجی، بانک ها تصمیم گرفتند با شرکت های سازنده املاک قراردادی تنظیم کنند تا اتباع خارجی برای اخذ تسهیلات و خرید ملک فقط به این شرکت ها مراجعه کنند.
بر اساس قرارداد ما بین شرکت های سازنده ملک و بانک ها، از این پس دفاتر فروش پروژه های مسکونی می توانند، فروش اقساطی داشته باشند یعنی املاک خود را به صورت قسطی به اتباع خارجی و شهروندان ترکیه بفروشند.
در این روش، شرکت سازنده ملزم است با عقد قرارداد رسمی و قانونی با خریدار، ملک خود را به صورت اقساط بفروش برساند. در این قرارداد ها معمولا بین 1 تا 3 سال به خریدار فرصت داده می شود تا اقساط خود را تسویه کند. البته در پروژه های مسکونی مختلف، زمان تسویه اقساط متفاوت می باشد و به شرایط مختلفی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه