اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان

بهتر است یاد آوری کنیم این مقاله مربوط به چند ماه پیش است و در حال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت ارز هزینه خرید خانه در ترکیه نیز بالا رفته است و دیگر با مبلغ 300 میلیون تومان امکان پذیر نیست. شاید بتوان حداقل هزینه برای خرید واحد مسکونی در ترکیه را 500 میلیون تومان در نظر گرفت. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق و به روز با ما تماس بگیرید.

 

با توجه به شرایط بد اقتصادی در ایران و نوسان شدید ارز، عجیب نیست اگر تعداد زیادی از افراد به فکر مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه افتاده باشند.

نه فقط ترکیه، بلکه کشور های دیگری مانند کانادا، انگلیس، استرالیا و … نیز جز انتخاب های اول افراد علاقه مند به مهاجرت هستند. اما در این دو نکته پیش می آید، کدام کشور؟ و با چه مقدار سرمایه؟ آیا خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان امکان پذیر است؟

قطعا موارد دیگری نیز هستند که می توان به آن ها پرداخت اما این دو سوال جز اصلی ترین مواردی هستند که پیش از مهاجرت بایستی برایتان شفاف و مشخص شده باشند.

کشور مناسب مهاجرت

برای این که از بین کشور های مدنظرتان بتوانید بهترین را برگزینید، ابتدا بایستی در رابطه با هر یک به تحقیق و جستجو بپردازید. مواردی مانند شرایط رفاهی، اقتصادی، فرهنگی، بازارکار، گردشگری، تحصیل، زبان صحبت و تمامی مواردی که می توانند به نوعی بر نحوه زندگیتان در ترکیه تاثیر بگذارند را به دقت بررسی کنید.

بین تمامی شرایطی که در کشور مد نظرتان حاکم است، ببینید کدام یک با شرایط شما و خلق و خویتان سازگار تر است.

سرمایه لازم جهت مهاجرت

و اما سرمایه، نکته مهم دیگری که به شدت میتواند در کشور انتخابی و حتی شهر مورد نظر تاثیر گذار باشد. در مقایسه با گذشته در بسیاری از کشور ها به دلایل مختلفی مانند رشد وضع اقتصاد و جذب گردشگران بیشتر، شرایط برای مهاجرت مناسب تر شده است؛ به طوری که با سرمایه ای کمتر هم می توان به مهاجرت فکر کرد و تصمیم های درستی گرفت.

سرمایه مورد نیاز جهت مهاجرت به ترکیه
سرمایه لازم جهت مهاجرت

مهاجرت به کشور ترکیه

پیشنهاد ما به شما خرید خانه در ترکیه است. چرا؟ قطعا تا کنون مشاهده کرده اید که سالانه تعداد زیادی از شهروندان ایرانی به کشور ترکیه مهاجرت می کنند و از شرایط زندگی و بازار کار نیز رضایت دارند. هر چند همانطور که می دانید در برخی شهر های ترکیه هم مانند بسیاری دیگر از شهرها در کشور های دیگر، گرانی هست. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم با چشم باز عمل کرده و حتی به وکیل جهت خرید ملک در ترکیه مراجعه کنید تا قدم های ابتدایی درستی بردارید.

از نظر تاریخی کشور ترکیه، مبدا، ترانزیت و مقصد مهاجران بوده و همچنین کشوری با تلاقی بین اروپا و آسیا بوده است. رویدادهای اخیر منطقه ای باعث شده است که ترکیه به طور فزاینده ای به یک کشور مهم و مقصد ترانزیت برای کسانی که از درگیری، فقر و فجایع گریخته اند، بدل شود.

ترکیه میزبان یکی از بزرگترین جمعیت مهاجر و پناهنده در جهان است. در اواخر سال 2015، بیش از 2.5 میلیون نفر، در درجه اول سوری ها، عراقی ها یا افغان ها، در مرزهای ترکیه به دنبال حمایت موقت یا پناهندگی بودند.

برای مهاجران ایرانی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کشور ترکیه می تواند شرایط اقتصادی و نزدیک بودن ارزش پول این کشور با ریال ایران است. اما دلایل دیگری مانند موارد زیر نیز تاثیر گذار هستند:

 • در دسترس بودن انواع وسایل نقلیه عمومی، مانند مترو، اتوبوس، تاکسی و …
 • خونگرم بودن و از نظر فرهنگی نزدیک بودن شهروندان ترکی به ایرانیان
 • کم بودن هزینه ها جاری زندگی، مانند خرج خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و …
 • فراوان بودن جاذبه های گردشگری و اماکان دیدنی
 • معتبر بودن پاسپورت ترکیه
 • انجام سریع اقدامات خرید ملک یا خانه و دریافت اقامت
 • بازار کار مناسب
 • وجود دنشگاه های معتبر جهت تحصیل فرزندان
مهاجرت به کشور ترکیه
مهاجرت ترکیه

خرید خانه یا خرید ملک در ترکیه؟

سوال دیگری که به وفور پرسیده می شود این است که در ترکیه خانه بخریم یا ملک؟ چند نکته در رابطه با این موضوع قابل ذکر است. ابتدا این را باید بگوییم که اگر در فکر سرمایه گذاری هستید، هم با خرید خانه و هم ملک می توانید این کار را انجام دهید.

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، باید این را بدانید که در اطراف ترکیه، ایلچه ها و مناطق امنیتی ترکیه، نمی توانید زمین یا ملک خریداری کنید. همچنین در کل تنها تا میزان مشخصی هکتار از زمین های ترکیه را می توانید به عنوان یک شهروند ایرانی خریداری بفرمایید.

با خرید ملک در ترکیه نمی توانید مجوز کار دریافت کنید. با خرید خانه در ترکیه هم می توانید اقامت و شهروندی دریافت کنید و هم مجوز کا بگیرید. البته این موضوع نیز شرایط خاص خود را دارد که در ادامه ذکر می کنیم.

خرید خانه یا ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان

حال می رسیم به بحث مقدار سرمایه مورد نیاز به جهت خرید خانه در ترکیه. ممکن است این فکر به سراغتان بیاید که خانه ای که 300 میلیون هزینه اش باشد، حتما یا در شرایط بدی قرار دارد و یا در محله ای دور افتاده است، اما اینطور نیست!

قیمت خانه و املاک در ترکیه نسبت به ایران بسیار ارزان تر است و شما می توانید با حداقل 300 میلیون تومان خانه ای مناسب اما کوچک تهیه بفرمایید.

ترکیه شهر های زیاد همران با مناطق و محله های فراوانی دارد که قطعا می توانید در میان آن ها، خانه یا ملک موردنظر خود با قیمتی مناسب را پیدا بفرمایید. مناطق محلی ترکیه، که دارای بافتی سنتی هستند، به دلیل دور بودنشان از مرکز شهر و یا در حاشیه بودن، دارای خانه هایی با هزینه های کمتر هستند.

خرید خانه ارزان در ترکیه
خرید خانه در تکیه

با خرید خانه 300 میلیون تومانی می توان اقامت دریافت کرد؟

بله. اما اقامتی که دریافت می کنید اقامت دائم نیست. حداقل سرمایه لازم جهت دریافت اقامت در ترکیه، 250 هزار دلار است که با این میزان سرمایه می توانید اقامت دائم یا شهروندی ترکیه و پس از آن پاسپورت ترکیه را دریافت بفرمایید.

با سرمایه کمتر می تواند اقامت موقف ترکیه را دریافت کرد و با حفظ خانه به مدت 5 سال، و عدم خروج از ترکیه در این مدت، و همچنین تمدید اقامت، می توان اقامت دائم ترکیه را کسب کرد. دریافت اقامت فرآیند ساده ای دارد که در مقاله دیگری به توضیح آن پرداخته ایم. برای خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

یک دیدگاه در “خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان”

 • نسیم

  سلام
  می خواستم بپرسم می توانید برای خرید خانه به این قیمت کمک و راهنمایی بفرمایید

  با تشکر

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   با سلام
   لطفا با ما تماس بگیرید تا مشاوره در خصوص قیمت حال حاضر خانه در ترکیه به صورت رایگان دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 • منوچهر

  سلام عالی بود

  پاسخ
 • امیر

  خرید خانه ویلایی کوچک در استانبول با 300 میلیون تومان هم امکان پذیر هست؟

  پاسخ

مقایسه آگهی ها

مقایسه