اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان

خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان

بهتر است یاد آوری کنیم این مقاله مربوط به چند ماه پیش است و در حال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت ارز هزینه خرید خانه در ترکیه نیز بالا رفته است و دیگر با مبلغ 200 میلیون تومان امکان پذیر نیست. شاید بتوان حداقل هزینه برای خرید واحد مسکونی در ترکیه را 500 میلیون تومان در نظر گرفت. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق و به روز با ما تماس بگیرید.

چنانچه تصمیم به خرید خانه در ترکیه گرفته اید، پیش از اقدام به هر کاری، لازم است ابتدا اطلاعات لازم در خصوص شرایط کشور ترکیه در سال جاری را به دست آورید؛ زیرا قوانین خرید ملک در ترکیه تغییراتی کرده اند که به عنوان مثال می توان به قادر نبودن شهروندان برخی از کشور ها به خرید و فروش ملک در این کشور اشاره کرد.

هر چند از آن جایی که نام شهروندان ایرانی در این لیست نیست، پس جای نگرانی نیست. این مطلب برای افرادی گردآوری شده است که قصد خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان دارند. برای آن که بدانید آیا همچنین چیزی امکان پذیر است یا خیر، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

ساخت و ساز خانه و سرمایه گذاری بر روی پروژه های ساختمانی در ترکیه بسیار پیشرفت کرده، به طوری که باعث شده شهر چهره ای متفاوت به خود بگیرد. و دلیل این امر کاملا مشهود و مشخص است؛ قیمت ارزان ملک نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی و همچنین نسبت به ایران، سبب روی آوردن سرمایه گذاران و مهاجران به این کشور سرسبز شده است.

افرادی که قصد خرید خانه ارزان در ترکیه را دارند، احتمالا می توانند در شهر هایی مانند استانبول، آلانیا و آنتالیا خانه و یا آپارتمان مورد نظر خود را بیابند.

خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان

یکی از دلایلی که افراد تصمیم به خرید ملک در این کشور می گیرند دریافت اقامت آن است. شما می توانید از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام به اخذ اقامت کنید با این شرایط که ملکی که خریداری می کنید حداقل ارزش تعیین شده توسط ترکیه را داشته باشد.

در صورتی که ملک ها و مستغلاتی که خریداری می فرمایید حداقل 250 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشند شما می توانید اقامت دائم ترکیه و شهروندی این کشور را دریافت کنید.

در شرایطی نیز فرد نمی توانید از همان ابتدا این میزان پول را بپردازد، برای این اشخاص نیز راه حل هایی در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال اگر بتوانید خانه ای را در ترکیه خریداری کنید و موفق به اخذ اقامت یکساله ترکیه شوید، با تمدید آن و اقامت به مدت 5 سال در این کشور، می توانید جهت دریافت اقامت دائم یا طولانی مدت ترکیه اقدام کنید.

خرید ملک ارزان در ترکیه
خرید خانه ارزان در ترکیه

آمار خرید ملک در ترکیه

مدت زمان طولانی ای نیست که ترکیه قوانین جدیدی را برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه وضع کرد، به این ترتیب که با خرید ملک در این کشور می توان به مواد مذکور دست یافت.

بخش زیادی از افرادی که به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه بوده اند را شهروندان ایرانی تشکیل می دهند. مطابق آمار بخواهیم پیش برویم، در سال 2018، رتبه اول خرید واحد مسکونی در ترکیه به اندازه 1439 واحد از آن عراق است. پس از آن ایران با خرید 557 خانه رتبه دوم، کویت با خرید 375 خانه، آلمان 341 واحد مسکونی و روسیه با خرید 336 خانه رتبه های بعدی را از آن خود کردند.

این آمار در سال 2019 به شدت رشدی صعودی و چند برابری داشته است. آمار خرید در برخی از شهر ترکیه نسبت به سایر بیشتر است؛ به عنوان مثال: شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و بورسا با استقبال بی نظیری مواجه شده اند.

شهر های محبوب ترکیه جهت خرید خانه

یکی از سوالاتی که به وفور پرسیده می شود، شهر های پرتقاضا به جهت خرید خانه ارزان در ترکیه هستند. در کل ترکیه کشوری سر سبز و خوش آب هوا با شهر ها و مناطق گوناگون است که هر کدام بنا به دلایلی می توانند انتخاب اول شخصی باشند.

به عنوان مثال افرادی که به دنبال خرید خانه ارزان در ترکیه برای تعطیلات هستند معمولا شهر های ساحلی مانند آلانیا، آنتالیا، ازمیر و کوش آداسی را بر می گزینند.

افرادی که از لحاظ مالی مشکل خاصی ندارند و به دنبال شهرنشینی و جاهای شلوغ هستند به احتمال زیاد استانبول و آنکارا، کلان شهر های ترکیه، و البته گران ترین آن ها، انتخاب اولشان است.

هر چند در شهر های گران ترکیه هم، می توان مناطقی را یافت که خانه هایی با قیمت های نسبتا ارزان تر به فروش می رسند. قیمت خانه در ترکیه نسبت به شهر، محله، متراژ و امکانات متفاوت می تواند باشد.

در صورتی که تمایل به خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان دارید، بایستی به مناطقی از ترکیه مراجعه کنید که نسبت به نقاط مرکزی دور تر هستند و یا خانه هایی را انتخاب کنید که دارای متراژ کمتر و امکانات کمتری هستند.

از دیگر شهر های محبوب ترکیه می توان به کارا دنیز اشاره کرد، که از شهر های سر سبز و خوش آب و هوای ترکیه محسوب می شود.

روستای زیبای کارا دنیز
کارا دنیز

سوالات متداول خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان

  • آیا خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان واقعیت دارد؟

بله. در مناطق دور از مرکز شهر می توان سوئیت هایی ارزان و با هزینه های کمتر یافت.

  • می توان در ترکیه ملک ارزان خرید؟

اگر قصد دریافت اقامت دارید، بهتر است از ملک منظورتان خانه باشد. و بله می توان در ترکیه ملک و یا خانه ارزان پیدا کرد. تنها باید در نقاطی که از مرکز شهر دور هستند به دنبال ملک مورد نظر گشت.

  • با ملک ارزان هم می توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

در صورتی که ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا خریداری بفرمایید می توانید بلافاصله اقامت ترکیه را دریافت کنید. اما با خرید ملک ارزان، بایستی 5 سال در کشور ترکیه، بدون خروج، زندگی کنید و اقامت یک ساله ای که ابتدا دریافت کرده اید را تمدید کنید. پس از 5 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

گران ترین شهر های ترکیه

همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم استانبول گران ترین و بزرگ ترین شهر ترکیه است. نه تنها از گران ترین شهر های ترکیه، بلکه به دلیل امکانات و ظرفیت هایی که دارا می باشد یکی از گران ترین شهر های جهان محسوب می شود.

گران ترین منطقه در استانبول، بشیکتاش است. که البته قیمت در محله های مختلف این منطقه متفاوت است. بعد از بشیکتاش، فاتح از مناطق گران استانبول است که دارای جاذبه های گردشگری و بناهای قدیمی است.

پس از استانبول، آنکارا، پایتخت ترکیه، بزرگترین شهر است. گران ترین منطقه در این شهر، کانکایا نام دارد. هر چند در این مطقه هم، نواحی با قیمت های متفاوت ملکی وجود دارند.

پس از آنکارا، ازمیر و پس از آن آنتالیا قرار دارد. شما می توانید در شهری مانند آنتالیا، ملک هایی به ارزش 200 میلیون تومان پیدا کنید منتهی با محدودیاتی در امکانات.

استانبول یکی از شهر های گران ترکیه
استانبول

سخن آخر

از آن جایی که در ترکیه هزینه آپارتمان ها و خانه ها نسبت به ایران بسیار کمتر است و ارزش پولشان نیز بالاست و نوسان ندارد، سرمایه گذاری در این کشور می تواند با موفقیت و سود آوری بالا تمام شود و افراد به راحتی به خرید ملک در ترکیه فکر کنند. جهت کسب مشاوره تخصصی و برداشتن قدم های محکم در این خصوص با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه