• خرید ملک و اقامت ترکیه، کلیدی برای آینده

خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان

خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان

مقایسه قیمت نجومی آپارتمان در تهران با استانبول ترکیه

برای آنکه پی ببرید دولت ایران کمترین نظارت و قدرت را در کنترل قیمت‌ها دارد باید قیمت مسکن را در ایران و کشورهای دیگر هم مقایسه کنید. مردم ایران جزء کم‌ درآمدترین کشورهای جهان هستند اما با بالاترین قیمت‌های مسکن، خودرو، طلا، دلار و… در جهان! در حقیقت اقتصاد ایران را دلال‌ها مدیریت می‌کنند و نه دولتمردان. به طور مثال آپارتمان ۱۳۶ متری سه خوابه در منطقه ‌ای معمولی و مرکز شهر استانبول حدود ۳۶ هزار دلار است، یعنی حدود ۶۰۰ میلیون تومان. اما همین آپارتمان در منطقه ای مشابه در تهران به فرض در خیابان آزادی ۲‌.۴ میلیارد تومان است یعنی چهار برابر بیشتر!
در حقیقت با روش مدیریت شعاری مسئولین خودخوانده ما، به صورت روزانه از توان اقتصادی مردم ایران در حال کاسته شدن است و ایرانیان هر روز ضعیف ‌تر و ضعیف ‌تر می‌شوند و آیا این شایسته ‌ی ملت ماست؟
از همین رو است تعداد افرادی که به مهاجرت به کشور ترکیه فکر می کنند هر روزه افزایش می یابد. یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه، خرید خانه در ترکیه است. اما همواره هزینه خرید خانه یکی از نگرانی های افراد است که قصد مهاجرت با کیس خرید خانه را دارند. متخصصان  گلدن کی مقاله ای را برای شما آماده نموده اند تا با خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان آشنا شوید.

مقایسه میانگین قیمت خانه در ترکیه
میانگین قیمت خانه در ترکیه

میانگین قیمت خانه در ترکیه

میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول ۳۹۶۱ لیر (تقریبا ۹٫۵ میلیون تومان) است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش با ۱۰۶۴۶ لیر (تقریبا ۲۵٫۵ میلیون تومان ) و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله Bebek با میانگین قیمت ۴۷۴۱۷ لیر (۱۱۸ میلیون تومان) است در واقع Bebek گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفور قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله آکسارای است ۴۱۶۸ لیر (۱۰ میلیون تومان) می باشد. (بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز می باشد )

میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی بیلیکدوزو استانبول که یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در حوزه ملک در ترکیه به شمار می آید ۲۶۴۶ لیر (۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان) می باشد. این منطقه در حالی که دارای قیمت مناسب است دارای امکانات پیشرفته شهری و زیباهایی منحصر به فرد می باشد.

میانگین قیمت هر متر مربع  آپارتمان در آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه ۱۸۶۱ لیر و گرانترین منطقه ی آنکارا Çankaya با متری ۲۵۷۲ لیر می باشد.

متوسط قیمت در ازمیر ۳۰۳۶ لیر و منطقه ی چشمه با ۵۵۶۲ لیر در صدر جدول قیمت مسکن قرار دارد.

خرید اقساطی خانه در ترکیه

متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا ۲۱۰۱ لیر و گرانترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت ۳۲۱۴ لیر است.

خرید اقساطی خانه در ترکیه

افرادی که می توانند از طریق کردیت یا تسهیلات خرید خانه در ترکیه را انجام دهند که در این حالت با توجه به پرداخت ۲۰ الی  ۳۰درصد کل مبلغ ملک  مابقی طی ۱۰ سال پرداخت خواهند کرد. در این شرایط می توانید خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان داشته باشید کافی است که از وام های بانکی استفاده کنید.

خرید خانه ارزان در ترکیه

در صورتی که به دنبال خرید خانه با قیمت ارزان در ترکیه هستید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. که در استانبول به نسبت شهرهای دیگر استانبول قیمت خرید خانه بالا می باشد البته در صورتی که در خود شهر استانبول تمایل به خرید داشته باشید می توانید از مناطقی که از مرکز استانبول به دور هستند به مانند بیلیک دوزو و یا است یورت استفاده کنید زیرا در این مناطق شما می توانید با هزینه های معقول و کم خانه های نوساز آپارتمانی با قیمت ارزان پیدا کنید.

شرایط خرید خانه ارزان در ترکیه
خرید خانه ارزان در ترکیه

مثلا در این مناطق حداقل مبلغ لازم برای خرید خانه 200 هزار لیر ترکیه می باشد. ولی در شهرهایی به مانند آنکارا و ازمیر نیز شما می توانید با هزینه های کمتر از استانبول موفق به خرید خانه شوید. البته در نظر داشته باشید. فاکتورهای بسیاری در خرید ملک در ترکیه می تواند بر قیمت خانه تاثیر داشته باشد به مانند: دوری و یا نزدیکی به مرکز شهر، دوری و یا نزدیکی به وسایط حمل و نقل عمومی، نزدیکی و دوری به مراکز خرید، نوساز بودن و یا قدیمی بودن ملک، در برج بودن و یا آپارتمان بودن و …
در شهرهای کوچک تر ترکیه شما به پول ایران می توانید با حدود مبلغ 400 میلیون تومان اقدام به خرید خانه نمایید و یا حتی در شهر استانبول در محله های متوسط به بالا به مانند کادحانه متقاضیان می توانند یک خانه 100 متری دو خوابه نوساز را با مبلغ یک میلیارد تومان خریداری کنند این در حالی است که در صورتی که شما بخواهید در محله متوسط تهران اقدام به خرید خانه ای به همان مساحت و شراط کنید حداقل مبلغی که باید پرداخت کنید بالای دو میلیارد خواهد بود.

 

img

نیلوفر عمارلو

  نوشته های مشابه

  خرید خانه در ترکیه

  طبق گزارشی در روز بیست و هفتم اسفند ماه 1398 اخبار جدیدی...

  ادامه مطلب

  پیوستن به گفتگو

  United Arabic EmiratesTurkeyEnglishIran