اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه به عنوان یکی از گزینه‌های جذاب و البته امن سرمایه ‌گذاری و اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه شناخته می ‌شود. شما از این طریق می‌ توانید سرمایه‌تان را حفظ کرده و همزمان صاحب‌ خانه شوید. برای افرادی که تمامی سرمایه خرید ملک را نمی‌ توانند به‌صورت یک‌ جا پرداخت کنند خرید اقسطی ملک در ترکیه می‌ تواند پیشنهاد مناسبی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با چگونگی خرید اقساطی ملک در ترکیه آشنا شوید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه

شما به دو روش می توانید خرید اقساطی ملک در ترکیه داشته باشید. یکی از طریق خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده و دیگر راه خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه پیش رو دارید.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده

این روش خرید قسطی خانه شما می ‌توانید هم خانه‌ های ناتمام را پیش ‌خرید کنید و هم خانه‌ های تمام شده را قسطی بخرید. در پیش‌ خرید خانه مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد و در خرید قسطی ممکن است حتی پول بیشتری بابت یک ملک ثابت بدهید ولی خیالتان راحت است که بلافاصله ساکن خواهید شد. در این روش قرارداد خرید ملک بین شما و شرکت سازنده بسته می‌شود و شما ملک را از یک شرکت و نه یک شخص خریداری می‌ کنید.
مطابق این روش شما در خانه نوساز ساکن خواهید شد ولی تا انتهای پرداخت قسط، سندی به شما تعلق نخواهد گرفت و انتقال سند و تحویل آن در روز تسویه حساب رخ خواهد داد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده
خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت

مزیت این نوع تقسیط در تحویل ملک بدون پرداخت کل مبلغ در روز اول می باشد و در این نوع تقسیط نیازی به ارائه مدارک حقوقی و اخذ مجوزهای رسمی و ارزیابی کارشناسی ملک نیست .البته ایراد این روش تقسیط ملک عدم دریافت سند ملکی تا اتمام دوره تقسیط می باشد که ممکن است تا چند سال به طول انجامد .
با توجه به تحقیقت صورت گرفته در بخش املاک ترکیه، تاخیر چند ساله در دریافت سند توصیه نمی شود چون بنوعی سرنوشت ملک شما به سرنوشت شرکت سازنده گره می خورد و اگر در این مدت زمان شرکت سازنده گرفتار بلاهایی از قبیل ورشکستگی، دعوی های حقوقی و غیره شود از آنجا که مالک قانونی ملک شما شرکت سازنده محسوب می شود می تواند شامل توقیف اموال گردد . ایراد دوم محرومیت خریدار از مزایای دارندگان املاک در ترکیه همچون اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه می باشد.

خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه

در این روش طرف حساب شما بانک خواهد بود. به‌این‌ ترتیب که شما از بانک وام می‌ گیرید و بانک خانه را برای شما خریداری می‌کند و بخشی یا کل مبلغ را به شرکت سازنده پرداخت می ‌کند و شما طی اقساطی آن مبلغ را به بانک بازمی ‌گردانید. مطابق این روش سند در همان ابتدا به نام شما صادر خواهد شد ولی شما حق هیچ ‌گونه استفاده ‌ای از آن را ندارید زیرا سند تا پایان اقساط شما، در گرو و رهن بانک خواهد بود. بهره بانک در ترکیه برای این‌گونه وام‌ها اغلب 8 الی 10 درصد است و اقساط اغلب طی 10 الی 15 سال پرداخته می‌ شود. مبلغ بهره بانک  که با توجه به نرخ سود بانکهای ایران ناچیز می باشد.
مدارک فنی ، ثبتی و حقوقی ملک توسط کارشناسان بانک کنترل می گردد و هیچگونه شبهه ای برای خریدار بابت سلامت خرید باقی نمیماند.تنها فراموش نکنید که برای استفاده از این روش شما باید توانایی مالی خود در خرید ملک و پرداخت قسطی آن را به بانک ثابت کنید و کارشناسی‌های لازم برای صحت این ادعا از سوی بانک به عمل خواهد آمد.

شرایط خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه
خرید قسطی ملک با وام بانکی در ترکیه

البته این روش هم ایراداتی دارد. بدین معنا که دریافت وام از بانکهای ترکیه نیاز به انجام مراحل اداری و ارائه مدارک خریدار مبنی بر توانایی مالی خریدار در پرداخت اقساط و انجام هزینه های ترجمه مدارک و تایید دفترخانه و کارشناسی های فنی می باشد که البته معتبر تر از روش خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت سازنده می باشد.
نکته ای که باید هنگام درخواست برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی به آن توجه داشته باشید، این است که حداکثر مبلغ پرداختی بابت خرید ملک در ترکیه توسط بانک برابر با هفتاد و پنج درصد  از کل ارزش ملک می باشد.
البته برای این ارزش گذاری بانک نماینده ای  برای بازدید از ملک شما می فرستد.
همچنین نکته قابل توجه دیگر در هنگام خرید خانه در ترکیه با وام بانکی، مبلغ باز پرداخت شماست که حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل پنجاه درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی می باشد و مدت زمان اقساط نیز در هنگام استفاده از تسهیلات بانکی حداکثر ۱۵ سال طول می کشد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه