اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول

خرید خانه در استانبول ترکیه

قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید؟ اگر پاسختان بله است قطعا سوالات زیادی در این باره در ذهنتان است. چگونه اقدامات محلی و قانونی را پشت سر بگذاریم؟ چگونه می توان از ترافیک بدنام این شهر بزرگ صرف نظر کرد؟ مقاله ما به تمام سوالات شما در مورد استانبول، از اطلاعات اداری گرفته تا حمل و نقل، پاسخ می دهد. با ما همراه باشید.

خدمات گلدن کی در خرید ملک در ترکیه

آیا قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید؟ یا قصد خرید ملک در ترکیه را دارید؟ سازماندهی مهاجرت و جا به جایی بین المللی، کاری نیست که بتوانید خود به تنهایی به انجام برسانید. ما هر آنچه که شما به عنوان مهاجر حین جا به جایی احتیاج دارید و خدمات ضروری مربوطه را به شما ارائه می دهیم تا این مسیر را برایتان ساده تر سازیم.

برای شروع و برداشتن اولین قدم با ما تماس بگیرید تا با دریافت مشاوره ای تخصصی و البته رایگان، بهترین راه را انتخاب کرده و اولین قدم هایتان را محکم بردارید.

مهاجرت به استانبول

وقتی در مورد استانبول فکر می کنید، اولین چیزهایی که به ذهن خطور می کنند بازارهای ترکیه و ساختمان های تاریخی مانند هاگیا سوفیا هستند. در حقیقت، استانبول فقط مرکز فرهنگی ترکیه نیست. این شهر همچنین دارای میراث چشمگیر فوق العاده ای است.

امروزه، استانبول نه تنها بزرگترین شهر ترکیه است بلکه افرادی که به این شهر نقل مکان می کنند، یک فرهنگ پر جنب و جوش، یک جامعه مدرن و یک اقتصاد پویا را تجربه خواهند کرد.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به استانبول

دو قاره، یک شهر

هیچ به این نکته توجه کرده اید که چگونه تنگه بسفر شهر را به دو نیم تقسیم کرده است؟ استانبول همزمان در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و به افرادی که به استانبول مهاجرت می کنند این امکان را می دهد که به طور هم زمان در دو قاره حضور داشته باشند. محل استقرار این شهر باعث شده که پلی به شرق و غرب ایجاد شود.

بسفر همیشه یک گذرگاه مهم بوده است که باعث اتصال دریای سیاه در شمال با دریای مرمره در جنوب می شود. به این ترتیب، اهمیت اقتصادی استانبول را تقویت کرده است. جابجایی به استانبول شما را به مکانی می برد که ویژگی های معرفی کننده دو قاره با وفور مکان های تاریخی، مناظر زیبا و آبشارها به یکدیگر ملحق می شوند.

قدم اول اجازه کار

اگر برای کار به استانبول می روید، ابتدا باید مجوز کار، ویزای کار و اجازه اقامت را تهیه کنید. اولین قدم یافتن سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه در کشور خودتان است. در آنجا شما باید برای درخواست مجوز کار و سپس ویزای کار رزومه و مدارکتان را اپلای کنید.

معمولا برای درخواست مجوز کار به مدارک زیر نیاز است:

 • یک نسخه از گذرنامه (با ترجمه اگر به الفبای لاتین نباشد)
 • یک نسخه از اجازه اقامت
 • ترجمه رسمی دیپلم
 • فرم درخواست ویزای کار تکمیل شده
 • یک نسخه از قرارداد کاری

قدم دوم ویزای کار

پس از دریافت مجوز کار، می توانید برای دریافت ویزای کار در همان کنسولگری یا سفارت اقدام کنید. قبل از عزیمت به استانبول، باید مدارک زیر را نیز به صورت حضوری ارائه دهید:

 • سند مسافرتی معتبر همراه با مجور کار
 • هزینه پردازش ویزای کار غیر قابل استرداد
 • هزینه پردازش مجوز کار غیر قابل استرداد
اخذ ویزای کار در استانبول
ویزای کار

اسکان در استانبول: اجازه اقامت

حتی پس از انتقال به استانبول، هنور کار های کاغذی شما تمام نشده است. اکنون زمان آن رسیده است که برای گرفتن اجازه اقامت خود به ایستگاه پلیس آکسارای بروید. این اتفاق باید ظرف 30 روز پس از ورود شما به کشور ترکیه رخ دهد. اقامتی که دریافت می کنید به مدت یک سال معتبر خواهد بود.

تا زمانی که در استانبول اشتغال دارید، می توانید آن را هر زمان که بخواهید تمدید کنید. ایستگاه پلیس آکسارای در ضلع اروپایی این شهر واقع شده است.

حمل و نقل در استانبول

 • گرفتن تاکسی: فرآیندی با اندکی تفاوت!

گرفتن تاکسی در استانبول ممکن است به همان اندازه در کشور خودتان سریع و راحت نباشد. تاکسی هایی با کیلومترشمار های خصوصی به راحتی پیدا می شوند مگر اینکه در ساعت شلوغی سفر کنید. با این حال، قبل از اینکه سوار تاکسی شوید، به خاطر داشته باشید که ترافیک می تواند بسیار سنگین باشد و رانندگان کاملاً بی پروا باشند.

متأسفانه، فقط تعداد کمی از رانندگان تاکسی به زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری صحبت می کنند. آدرس را روی یک کاغذ بنویسید و آن را به راننده تاکسی نشان دهید. اطمینان حاصل کنید که راننده قبل از ورود شما به اتومبیل، لوکیشن مقصد را می داند.

 • پرداخت کرایه تاکسی

کرایه شبانه و کرایه ای روزانه وجود دارد که قیمت دومی ارزان تر است. رانندگان تاکسی گاهی اوقات با شارژ کرایه شبانه در طول روز یا طی کردن مسیری طولانی تر، سعی می کنند کلاهبرداری کرده و از مسافران پول بیشتری بگیرند. اگر به سمت بزرگراه TEM یا پل بسفر سفری دارید و تاکسی گرفته اید، باید عوارض را بپردازید.

حل و حوصله تاکسی سواری را ندارید؟ شما همچنین می توانید یکی از تاکسی های آبی را برای گذراندن سفری در تنگه بسفر کرایه کنید. این تاکسی ها در سال 2008 معرفی شدند. هزینه برای هر سفر محاسبه می شود، نه برای هر مسافر. با ظرفیت نگهداری حداکثر 10 نفر، تاکسی های آب اغلب ارزان تر و سریع تر از تاکسی های معمولی هستند.

وسایل نقلیه در ترکیه استانبول
حمل و نقل در ترکیه

همه چیز در مورد حمل و نقل عمومی

اگر حمل و نقل عمومی را به تاکسی سواری ترجیح می دهید، می توانید انواع مختلف حمل و نقل را انتخاب کنید:

 1. اتوبوس های عمومی با کرایه های 1.95 TRY ارزان و قابل اعتماد هستند. اتوبوس های اکسپرس به مقصد های دورتر نیز موجود هستند که اندکی گران تر هستند.
 2. اتوبوس های خصوصی (هالک اتوبوس) و مینی بوس (dolmus) نیز در مسیرهای مختلف فعالیت می کنند. مینی اتوبوس ها کمی گران تر هستند، اما می توانید متناسب با مقصدتان، درباره کرایه مذاکره کنید.
 3. مترو بیشتر در مرکز شهر با ده توقف بین تاکسیم و آتاتورک اوتو سنایی می گذرد.
 4. تراموا و راه آهن سبک، بخش قابل توجهی از استانبول را در بر می گیرد و به سیستم مترو متصل است.
 5. کشتی ها (بخار) توسط بسیاری از ساکنان استانبول برای عبور از بسفر استفاده می شوند. آنها همچنین شما را برای تعطیلات آخر هفته به جزایر پرنس می برند.
 6. اتوبوسهای درون شهری نه تنها ارزان هستند بلکه قابل اعتماد و راحت هستند. آنها خدماتی مانند هواپیماهای مسافربری را ارائه می دهند.

کرایه ها

متداول ترین راه پرداخت کرایه از طریق استانبول کارت (Istanbulkart) است. اینها به صورت کارت کرایه فشرده، کارت سواری رایگان و پاس ها در دسترس هستند. مگر اینکه دانشجو، جانباز یا سالخورده باشید، باید برای رفت و آمد روزانه خود یک کارت آبی خریداری کنید. هزینه کارت 10 TRY است، هزینه بارگیری ماهانه 120 TRY است. کارت یک سفره با استفاده از Blue Card 1.65 TRY هزینه دارد.

استانبول با حاشیه های متفاوت

ناحیه بیوغلو اغلب به نام “پروا” نیز خوانده می شود. در این ناحیه، نفوذ مردم با پیشینه های مختلف فرهنگی هنوز رواج دارد. بنابراین بیوغلو نه تنها مرکز تجارت استانبول بلکه مرکز شهر برای هنر و سرگرمی است. با محله هایی مانند میدان تاکسیم، گالاتاسارای، تانل یا تارلابازی، شلوغ ترین زندگی شبانه در استانبول نیز در آن قرار دارد.

طرف آسیایی گوشه آرامتر استانبول است. این بخش اولین بار به کلسدون معروف شد و یکی از بزرگترین بخش های شهر را تشکیل می دهد. اگرچه Kadiköy اولین مکان توقف برای بیشتر افرادی است که به این شهر می آیند، طرف آسیایی به دلیل بازار های تاریخی خود مشهور است.

از سوی دیگر، جزایر پرنس برای تعطیلات آخر هفته ایده آل است. در یک روز آفتابی با کشتی به Kinaliada  Heybeliada یا Büyükada بروید. هر سه جزیره به خاطر صومعه ها و کلیساهای خود مشهور هستند که برای بازدید کنندگان باز هستند. اکثر بازدید کنندگان این جزایر را از طریق دوچرخه کشف می کنند که می توان یکی را با چند لیر اجاره کرد.

شبه جزیره تاریخی به دلیل تعداد زیاد موزه ها و بناهای تاریخی شناخته شده است. کنستانتین این بخش از شهر را به عنوان پایتخت خود برگزیده بود و بسیاری از گنجینه های معماری و فرهنگی را برجای گذاشته بود. در اینجا می توانید Hagia Sophia، کاخ توپکاپی یا موزه باستان شناسی را پیدا کنید. میدان سلطاننامه – مرکز گردشگری استانبول – در شبه جزیره نیز قرار دارد.

جزایر و مناطق استانبول
جزایر استانبول

خرید آپارتمان در استانبول

استانبول که یکی از بزرگترین شهر های ترکیه است، به مکان مناسبی برای مهاجرت بسیاری از افراد به خصوص ایرانی ها تبدیل شده است. خرید خانه در استانبول نیز یکی از انتخابات هوشمندانه افراد در این شهر است. منتها بایستی با چشم باز انجام شود و در نقطه ای مناسب از این شهر خانه ای با قیمت مناسب خریداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه