اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت


در حالت روتین، هیچ مشکلی برای خرید ملک در ترکیه برای اقامت وجود ندارد. در این مطلب به بررسی موضوع اقامت ترکیه و حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

کارت شناسایی مجوز اقامت با قرارداد اجاره ای

کارت شناسایی کوتاه مدت اقامت پس از ورود به ترکیه با Visa، ارائه می شود که به تعیین هدف شما در اقامت [در بازه زمانی 1 تا 90 روزه] و نوع اجازه اقامت که شما واجد شرایط برای دریافتش هستید، کمک می کند. خارجی ها پس از ورود به ترکیه، می توانند برای ایجاد آدرس محلی و استقرار در ترکیه به دنبال آپارتمان های اجاره ای بگردند و به گزینه های زیر مراجعه کنند:

 • ویزای گردشگری ممکن است برای اقامت 1 تا 2 ساله به کارت شناسایی مجوز اقامت توریستی تبدیل شود.
 • ویزای دانشجویی ممکن است به کارت شناسایی مجوز اقامت دانشجویی برای 1 سال اقامت تبدیل شود.
 • ویزای تجاری ممکن است به کارت شناسایی مجوز اقامت تجاری برای 3 ماه اقامت تبدیل شود.
 • ویزای پزشکی ممکن است به کارت شناسایی مجوز اقامت پزشکی برای 3 ماه اقامت تبدیل شود.
مجوز اقامت با قرارداد اجاره ای
کارت شناسایی مجوز اقامت با قرارداد اجاره ای

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

برای اخد اقامت با خرید ملک در ترکیه چه مدارکی نیاز است و چه فعالیت هایی باید صورت گیرد، با هم به بررسی این موارد میپردازیم

 • کارت شناسایی یا اقامت شهروندی با خرید املاک و مستغلات
  خرید ملک در ترکیه با ترجمه گذرنامه خریداران غیرترکی به زبان ترکی در دفتر اسناد رسمی و با دریافت شماره شناسایی مالیاتی ملی از اداره مالیات دولت و در همان روز با ثبت نام در دفتر دولت Tapu و Land Cadastro آغاز می شود.

دولت ترکیه اخیراً اعلام کرده است که 300.000 شهروند خارجی از سال 2005 تا کنون با سرمایه گذاری زمین و املاکی را در ترکیه به ارزش 50 میلیارد دلار خریداری کرده اند (در مقایسه با 2 میلیون خانه تعطیلاتی که در اسپانیا فروخته شده است) نشان می دهد که ترکیه کاندیدای شرقی اتحادیه اروپا و کشور عضو OECD یکی از اصلی ترین کشورها در لیگ بین المللی املاک با قیمت های بازار و ارقام اجتناب ناپذیر است که انتظار میرود تا چند سال آینده، تا سال 2025، دو برابر شود، زیرا علاقه و توجه همچنان ادامه دارد.

 • املاک ترکیه زیر 250.000 دلار
  افرادی که با ویزای توریستی وارد کشور ترکیه می شوند می توانند اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت کنند هر چند نیاز است که ملکی با هر ارزش قیمتی در این کشور خریداری بفرمایند. پس از این کار می توانند مجوز اقامت موقتشان در ترکیه را دریافت کنند، همین مجوز تمدید کردن های دوره های بعدی را تضمین می کند و نیازی به اقامت مداوم در ترکیه نیست.
 1. ویزای گردشگری ممکن است به کارت شناسایی مجوز اقامت املاک و مستغلات برای اقامت 1-5 ساله  تبدیل شود و ملک به مدت 5 سال در ترکیه نباید فروخته شود [2020 – 2025] و سپس پس از این مدت به اقامت دائم تبدیل می شود.
 2. روند انتقال مجوز اقامت ترکیه با خرید املاک و مستغلات به شهروندی ترکیه پس از اتمام دوره 5 ساله در 250 دفتر منطقه ای در ترکیه به اداره کل مدیریت مهاجرت (Göç İdaresi) ارائه می شود.

توجه داشته باشید برای افراد دو تابعیتی که به تابعیت ترکیه نیاز ندارند، ممکن است پس از 8 سال ادامه اقامت در ترکیه با مجوز اقامت موقت، به مجوز اقامت طولانی مدت یا دائم با مجوز کار مادام العمر منتقل شود. این اجازه ترکیه همچنین به عنوان “مجوز اقامت دائم در ترکیه” شناخته می شود.

اقامت با خرید ملک در ترکیه
اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه بالای 250.000 دلار

ویزای سرمایه گذاری ترکیه (ویزای طلایی نیز شناخته می شود) در اصل ویزای جهانگردی یا ویزای تجاری است که علاوه بر این ها امکان سرمایه گذاری در هنگام بازدید را نیز فراهم می کند.

تابعیت ترکیه و شرایط پاسپورت پس از ورود به ترکیه با ویزای توریستی، نیاز به خرید ملک در ترکیه به ارزش 250.000 دلار و اجرای شرط عدم فروش ملک تا 3 سال و تضمین اثبات شهروندی ترکیه به صورت فوری و بدون آزمون زمان و بدون هیچ مانعی در اداره ثبت اسناد املاک و مستغلات دارد.

 1. قانون 5901 تابعیت ترکیه اجازه تابعیت مضاعف برای آمریکایی ها، انگلیسی ها، اروپایی ها و همچنین بیش از 180 تبعه خارجی در سراسر جهان با سهولت را می دهد.
 2. ویزای گردشگری ممکن است به مجوز اقامت املاک و مستغلات و شهروندی و گذرنامه ترکیه و مزایای بیشتری اعم از سفرهای بدون ویزا به 115 کشور در سراسر جهان از جمله روسیه، ژاپن، سنگاپور، تایلند، مالزی و برزیل تبدیل شود.
 3. درخواست تابعیت و گذرنامه ترکیه بلافاصله به وزارت کشور، اداره کل مدیریت مهاجرت (Göç İdaresi)، در 250 دفتر منطقه ای در ترکیه ارائه می شود؛ و در مدت کوتاه 3 ماه تصویب می شود.

در نتیجه، پس از اتمام فرایند های لازم و کامل بودن مدارک، فرد تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت خوهد کرد.

اکنون زمان مناسبی برای خرید ملک در ترکیه و ایجاد هرگونه سرمایه گذاری است زیرا هزینه های شهروندی ترکیه 75 درصد کاهش یافته اند، و این مسیر را برای شهروندان ترکیه و اتباع خارجی ساده تر و امکان پذیر کرده اند.

2019 بهترین سال خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها

موسسه آماری و آژانس دولتی ترکیه TUIK داده های رسمی سه ماهه اول سال 2019 را منتشر کرده است که نشان می دهد سرمایه گذاری خارجی ها در فروش مسکن در ترکیه و مزیت شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری (به ارزش خرید 250،000 دلار املاک و مستغلات، این رقم تا چند سال گذشته 1 میلیون دلار بوده است) همچنان ادامه دارد.

فروش کل خانه ارزان در استانبول برای اعراب در منطقه مرمره (یک منطقه بزرگ زلزله زده) با 19 هزار و 140 فروش خانه با 18.2 درصد بیشترین سهم را در ترکیه دارد. علاوه بر این، ارقام نشان می دهند 10 هزار و 619 فروش مسکن با 10.1 درصد سهم از خانه های تعطیلاتی در آنتالیا در مدیترانه بیشتر مورد توجه شهروندان نخبه و اروپایی در امتداد رودخانه معروف ترکیه بوده است و 6.366 فروش مسکن با 6.1 درصد سهم توسط شهروندان آفریقایی برای املاک و مستغلات در آنکارا، شهر پایتخت دیده شده است.

ارزان ترین مکان برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری زمین در استان های شرقی دور با مرزهای گرجستان، ایران، عراق و سوریه، که در آنها تعداد خرید مسکن کم تر بود، به ترتیب حکاری با 5 اقامتگاه، ارداهان با 7 اقامتگاه و بایبورت با 27 اقامتگاه بودند.

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها
2019 بهترین سال خرید ملک در ترکیه

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

چند نوه اقامت در ترکیه وجود دارد که در کل به دو دسته کوتاه مدت و طولانی مدت یا دائم دسته بندی می شود. اقامت موقت که یعنی به مدت 1 سال اعتبار دارد را با خرید هر ملکی به هر ارزشی می توانید دریافت کنید و احتیاجی نیست که حتما به طور دائم در ترکیه حضور داشته باشید.

برای اقامت طولانی مدت، شما باید ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری بفرمایید و به این صورت می توانید به صورت درجا برای گرفتن اقامت دائم و شهروندی ترکیه اقدام کنید. هر چند به این نکته نیز توجه کنید که شما باید این ملک را به مدت 3 تا 5 سال نگه دارید و نفروشید.

ذکر این نکته نیز لازم است که درصورت دریافت اقامت دائم می توانید با نگه داشتن ملکتان به مدت 5 تا 8 سال، نوع اقامتتان را به حالت دائم تغییر دهید.

سخن آخر

برای خرید ملک در ترکیه و یا خرید خانه، عجله نکنید با اطلاعات کافی و با مدارک مورد نیاز، با آرامش و دقت کافی عمل کنید تا بتوانید بدون بروز هیچگونه مشکلی، تمام فرایند را به انجام برسانید. همچنین جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

مجوز اقامت با رعایت قوانینی که در توافق نامه های دو جانبه بین ترکیه و کشور خارجی تعیین شده است، اعطا می شود. ویزای توریستی عادی ترکیه اکنون به خارجی ها اجازه می دهد تا در هر دوره 180 روزه با توجه به قوانین جدید 90 روز اقامت داشته باشند. خارجیانی که بیش از 90 روز در ترکیه اقامت دارند باید مجوز اقامت بگیرند.

برای دریافت اقامت دائم ترکیه سلسله مراتبی وجود دارد که بهتر است جهت اطلاع یافتن از تمامی مراحل به طور دقیق و اصولی با ما تماس بگیرید.

اگر خارجی های دارای مجوز اقامت در ترکیه بیش از 6 ماه در یک سال یا بیش از 1 سال در مدت 5 سال در خارج از ترکیه اقامت داشته باشند، توقف مجوز اقامت اتفاق می افتد. بدان معنا که خارجیانی که مجوز اقامت آنها متوقف شده است، مجبورند دوباره اقدام کنند، مثل اینکه برای اولین بار درخواست دهند. عوامل اجباری خدمات عمومی، آموزشی و بهداشتی استثنایی هستند. کسانی که 5 سال بدون توقف اقامت داشته باشند می توانند درخواست تابعیت ترکیه را دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه