اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

باز شدن مرزهای ترکیه

باز شدن مرز ترکیه

باز شدن مرزهای ترکیه ! خبری که بسیاری از گردشگران و مسافران و حتی افرادی که پیش از پاندمیک و شیوع جهانی کرونا از منزل خود در ترکیه به ایران سفر کرده بودند و پس از بسته شدن مرز ها از منزلشان دور مانده اند، منتظر شنیدنش هستند.

اخباری که در این مطلب ذکر شده اند مطابق با آخرین خبر های ذکر شده از منابع ترکی هستند. با ما همراه باشید تا اخباری در رابطه با باز شدن مرزهای ترکیه و شرایط کرونا در این کشور را در اختیارتان قرار دهیم.

سوالات متداول باز شدن مرزهای ترکیه

  • مرز های زمینی ترکیه در حال حاضر باز هستن؟

برای مسافرت شهروندان ایرانی به این کشور خیر. از مرز های زمینی ترکیه تنها برای اقدامات بازرگانی و تجاری می توان استفاده کرد که البته آن هم جای بحث دارد.

  • افراد دارای اقامت در ترکیه هم نمی توانند به ترکیه بازگردند؟

افرادی که دارای کارت اقامت ترکیه و پاسپورت این کشور هستند می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی و مقررات وضع شده به ترکیه بازگردند.

  • مرز های هوایی ترکیه کی باز می شوند؟

طبق آخرین اخبار 10 مهر زمان بازگشایی مرز های هوایی ایران-ترکیه است. پیش تر زمان های دیگری نیز تعیین شده بودند که از جانب ترکیه کنسل شده اند.

آخرین اخبار باز شدن مرز های ترکیه

ترکیه مطابق با مقررات عادی سفر، رسما مرزهای خود را به روی همه جهانگردان باز کرده است. این اخباری است که تا چند ماه پیش چندین بار به گوشمان رسیده است. ابتدا در تاریخ 29 ژوئن خبر بازگشایی مرزهای ترکیه به روی تمامی جهانگران و کشور ها اعلام شد.

سفارت انگلیس در ترکیه اظهار داشت:

“همه مسافران، از هر ملیت، که از قوانین مهاجرتی ترکیه پیروی می کنند، از 12 ژوئن مجاز به ورود به ترکیه هستند.”

که این خیر با سفارت های کانادا و آمریکا هم تأیید شد.

در تاریخ 6 ژوئن، لیستی از 40 کشور برای ورود به ترکیه وجود داشت. از آن تاریخ تا کنون، ترکیه تمام محدودیت های سفر مربوط به کووید-19 را لغو کرده و اکنون به همه کشورها اجازه می دهد تا تحت مقررات منظم pre-covid وارد کشور شوند.

طبق آخرین اخبار اعلام شده در رابطه با باز شدن مرز های ترکیه در تاریخ 27 جولای، یعنی 6 مرداد، مسافران افغانستان، بنگلادش، بنین، بورکینافاسو، کنگو، ساحل عاج، جیبوتی، گابن، غنا، گینه، کنیا، مالی، موریس، نیجر، سنگال، سیرالئون یا سومالی مجاز به ورود به کشور ترکیه نیستند.

اخبار بازگشایی مرز ترکیه
مرز ترکیه

شرایط ورود به ترکیه در زمان کرونا

اکنون که هرگونه ممنوعیت سفر مربوط به کرونا برداشته شده است، هنوز مواردی هستند که مسافران برای ورود به کشور ترکیه باید رعایت کنند:

  • همه کشورهایی که به ویزای الکترونیکی یا ویزای تمبر نیاز دارند، قبل از ورود به ترکیه یک ویزا دریافت خواهند کرد.
  • در هنگام پرواز به مقصد ترکیه و همچنین در فرودگاه، گردشگران باید از ماسک صورت استفاده کنند. هر گردشگری که ماسک نداشته باشد، از ورود منع می شود.
  • مسافران با آزمایش سلامت و بررسی دمای بدنشان موافقت می کنند.
  • در ورود به ترکیه، استفاده از ماسک صورت در فضاهای عمومی برای بسیاری از شهرها از جمله آنکارا و استانبول اجباری است.

آیا برای ورود به ترکیه آزمایش سلامت ضروری است؟

در حال حاضر، هیچ آزمایش اجباری برای گردشگران به ترکیه وجود ندارد. با این حال، هر مسافری که علائمی از جمله تب بالا، سرفه یا مشکلات تنفسی را در بدو ورود نشان دهد، باید آزمایش سواب PCR را انجام دهد. در صورتی که آزمایش نتیجه مثبت داشته باشد، در مراكزی كه وزارت بهداشت تعیین كرده یا در مراكز درمانی خصوصی در تركیه با هزینه مسافر، معالجه پزشکی به مسافر ارائه می شود.

آزمایش سلامت
آزمایس سلامت در ترکیه

اطلاعات ویزای ترکیه

خدمات ویزا از سر گرفته شده و ترکیه اکنون ویزاهای مربوط به سفر های جدید را به صورت آنلاین صادر می کند. به طور معمول بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا و کانادا برای ورود به ترکیه نیاز به ویزا دارند.

باز شدن مرزهای زمینی ترکیه

  1. مرزهای زمینی باز: بلغارستان، گرجستان، یونان، عراق.
  2. مرزهای زمینی بسته: ایران، سوریه.
مرز زمینی ترکیه
باز شدن مرز زمینی ترکیه

باز شدن مرز های هوایی ترکیه

شهر های کشور هایی مانند آمریکا، کاندا و اروپا می توانند به صورت مستقیم به ترکیه پرواز داشته باشند. در آمریکا شهر هایی مانند نیویورک، واشنگتن، شیکاگو، میامی، لس آنجلس، در کانادا مونترال و تورنتو و اکثر شهر های بزرگ اروپا.

ترکیه باز شدن مرز های هوایی به ایران را چندین بار اعلام کرده، اما کنسل شدند. آخرین پرواز های اعلام شده در تاریخ ا تا 5 سپتامبر یعنی 11 تا 15 شهریور بودند که کنسل شدند. حال احتمالا باید منتظر تاریخ 10 مهر باشیم تا مرز های هوایی ایران-ترکیه هم باز شوند.

مرز هوایی ترکیه
باز شدن مرز هوایی ترکیه

پروتکل های بهداشتی کشور ترکیه

این کشور دستورالعمل های جدیدی را برای هتل ها و امکانات رفاهی مانند بررسی دما در ورودی ها و حداقل 12 ساعت تهویه اتاق پس از پرداخت (تسویه حساب) ارائه کرده است. مطابق CNN میهمانان باید از ماسک صورت استفاده کنند و فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند.

محدودیت های سفر بین شهری در ترکیه برداشته شده است، در حالی که از اول ژوئن، همراه با سواحل و موزه ها، رستوران ها، کافه ها، پارک ها و اماکن ورزشی مجاز به بازگشایی هستند. بازار بزرگ استانبول، یکی از بزرگترین بازارهای جهان، نیز قرار بود تا برای اولین بار پس از دو ماه در اول ژوئن بازگشایی شود.

ارسوی تأکید کرد که ترکیه به دلیل همه گیری Covid-19 برنامه دقیق صدور گواهینامه را برای هتل ها آغاز کرده است. وی افزود: “این برنامه صدور گواهینامه اولین برنامه در جهان بود و اتحادیه اروپا نیز تصمیم گرفت که برنامه مشابهی را آغاز کند.”

خرید خانه در ترکیه در شرایط کرونایی

طبیعتا شرایط کرونایی حاکم بر کشور ها در ترکیه هم بر روی بسیاری از مسائل تاثیر گذاشته است، از قبیل مسائل مربوط به خرید خانه در ترکیه و یا خرید املاک. برخی خانه ها با افزایش قیمت و برخی با کاهش قیمت مواجه هستند که برای افرادی با بودجه متوسط مناسب هستند. جهت کسب اطلاعات دقیق در رابطه با املاک و قیمت ها مربوطه با ما تماس بگیرید.

خرید خانه در ترکیه
خرید خانه در ترکیه در شرایط کرونایی
سخن آخر

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد در انتظار بازگشایی مرزهای ترکیه هستند تا هم بتوانند به منازل خود بازگردند و هم برخی بتوانند به سفر در این کشور بپردازند. هرچند پرواز هایی از قطر به ترکیه انجام می شوند که با قیمت های بسیار بالایی به به فروش می رسند.

شما می توانید پرواز های 12 میلیون تومانی از قطر به ترکیه را در برخی از شرکت های هواپیمایی بیابید. اما توصیه ما به شما صبر کردن و منتظر ماندن تا بهتر شدن شرایط کرونا در ترکیه است. در حال حاضر شهر های آنکارا و استانبول از پر خطر ترین شهر ها از نظر شیوع کرونا محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه