اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه

اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق خرید خانه

اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره ملک

اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه از جمله مسائلی است که این روز ها ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده است. شما اگر به ترکیه سفر کنید، می توانید به عنوان یک توریست در شهر ها و محله های گوناگون بگردید، از دیدن مناطق لذت ببرید، به رستوران ها بروید، اما به سبب محدودیت هایی که حاکم هستند نمی توانید کار بیشتری انجام دهید و به عبارتی دستتان بسته است؛ برای اینکه بتوانید از مزیت هایی که ترکیه در اختیار شهروندان و همچنین اتباع خارجی مقیم کشور قرار داده است بهره ببرید، باید جهت اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید.

از جمله بهترین، مطمئن ترین و البته ارزان ترین روش ها به جهت اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه است. این روش مختص افرادی است که توانایی مالی برای خرید خانه یا ملک در این کشور را ندارند، قصد ندارند مدت زمان زیادی در ترکیه بمانند و … . در این مقاله تمامی اطلاعات در خصوص اخذ اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک را در اختیارتان قرار داده ایم.

اقامت یک ساله ترکیه

اقامت یکساله ترکیه را تحت عنوان اقامت توریستی نیز می نامند. مجوز این اقامت زمانی صادر می شود که فردی تصمیم داشته باشد مدت زمانی بیشتر از 90 روز در ترکیه بماند. (مطابق با قوانین ترکیه نمی توان بیش از 90 روز در خاک این کشور بدون مجوز اقامت زندگی کرد.)

اقامت توریستی ترکیه
اقامت یک ساله ترکیه

مزایای اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره ملک

 • می توانید در  سریع ترین حالت ممکن (برخلاف ایران) وقت سفارت از سایر کشور ها نظیر آلمان، اتریش و … بگیرید.
 • روش اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه از سایر روش ها برای دریافت اقامت ترکیه آسان تر است. (روش های متعددی برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارند. اقامت ترکیه با اجاره ملک برای این کشور نوعی درآمدزایی است.)
 • شما با صرف کمترین هزینه می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.
 • با مجوز اقامت توریستی، می توانید نوع اقامتتان را به مجوز اقامت کاری تبدیل کنید.
 • با این اقامت می توانید در ترکیه سکونت داشته باشید و به دنبال راه ها و فرصت های مختلف سرمایه گذاری بگردید.

مراحل اخذ اقامت یکساله با اجاره ملک

پس از این که خانه ای را پسندید و اقدامات لازم جهت اجاره آن را انجام دادید، مدارکتان را جمع می کنید و با دریافت وقت مصاحبه با اداره مهاجرت ترکیه، به این اداره مراجعه می کنید.

نکته: تمامی صاحبان املاک اجاره نامه نمی نویسند به دلیل اینکه خانه شان شرایط مناسب را ندارد برای همین توجه بفرمایید که حتما برای خانه ای که اجاره می کنید اجاره نامه محضری دریافت می کنید. 

مدت زمانی که پس از درخواست مصاحبه باید صبر کنید تا پذیرفته شود بسته به شهر و اداره مهاجرتی مربوطه بین 2 روز تا 2 ماه متفاوت است. پس از مراجعه و انجام مصاحبه به شما نامه ای داده می شود که پاسخ آن تا 90 روز به ایمیلتان ارسال می شود. در صورتی که اقامتتان پذیرفته شود، مجوز اقامت به آدرس خانه ای که اجاره کرده اید و در اجاره نامه ذکر شده پست می شود. برای اینکه در کارتان گره ای پیش نیاید حتما از قبل مدارک موردنیاز را فراهم آورید.

دریافت پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت یکساله ترکیه

 1. اجاره نامه محضری ملک
 2. بیمه درمانی معتبر (مدت زمان یک سال برای افراد بالای 18 سال و زیر 65 سال)
 3. شماره مالیاتی (با مراجعه به اداره مالیات پس از افتتاح حساب بانکی این شماره را دریافت می نمایید.)
 4. فرم تکمیل یافته راندوو (این فرم برای درخواست مصاحبه است.)
 5. اصل و کپی پاسپورت
 6. 4 قطعه عکس برای احراز هویت (رنگی و 3 در 4)
 7. شناسنامه با ترجمه رسمی به زبان های انگلیسی و یا ترکی (تمامی اعضای خانواده)
 8. در صورتی که متاهل هستید، ارائه قباله ازدواج به صورت ترجمه شده
 9. فیش های پرداختی مربوط به اداره مهاجرت

این ها موارد کلی هستند که باید همراه داشته باشید؛ پیشنهاد می شود برای اینکه موردی را جا نگذارید از قبل مشاوره ای با مشاورین املاک گلدن کی در خصوص اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه داشته باشید.

هزینه های دریافت اقامت با اجاره خانه

از جمله هزینه های دریافت اقامت که باید پرداخت شوند می توان به اجاره ملک، مالیات و … اشاره کرد که در ادامه به مبلغ حدودی آن ها اشاره کرده ایم:

 • هزینه اجاره خانه: حداقل 700 لیر
 • هزینه دفترخانه رسمی برای تایید اجاره نامه: 200 تا 300 لیر
 • هزینه بیمه یکساله: 200 تا 900 لیر (با توجه به سن متفاوت است)
 • هزینه ترجمه مدارک: برای هر مدرک بسته به تعداد برگه ها و نوع مدرک متفاوت است ولی حدودا 300 هزار تومان
 • هزینه مالیات: 80 تا 89 لیر
هزینه اخذ اقامت در ترکیه
هزینه های دریافت اقامت با اجاره خانه

محدودیت های اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه

دو مورد محدودیت برای شما وجود دارد که هر دو قابل رفع کردن هستند. با اقامت توریستی نمی توانید در ترکیه کار و یا تحصیل کنید. اما نکته خوب و مثبت این جاست که با اقامت توریستی ترکیه می توانید هم برای کار و هم باری تحصیل درخواست ارسال بفرمایید و به شرایطتان بستگی دارد که با ان موافقت شود و یا خیر.

اجاره خانه در ترکیه

آپارتمان ها و خانه های ویلایی متعددی در سطح کشور ترکیه، در شهر و مناطق مختلف وجود دارند که به توریست ها و افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت در ترکیه را دارند، اجاره داده می شوند. قیمت این خانه ها برحسب شهر، منطقه، محله، متراژ، امکانات و … متفاوت است؛ به عنوان مثال معمولا قیمت اجاره خانه در استانبول ترکیه از 700 لیر به بالا است.

احتیاط: سعی کنید از املاکی معتبر در ترکیه مانند املاک گلدن کی برای اجاره ملک و یا خرید ملک اقدام کنید تا گیر افراد سودجو نیوفتید. توجه کنید که کسی که خانه را از او اجاره می کنید مالک اصلی ملک باشد، خانه قبلا اجاره داده نشده باشد و حتما اجاره نامه نوشته و به صورت حضوری امضا شود. 

اخذ مجوز کار با اجاره خانه در ترکیه

آیا می توان با اجاره خانه در ترکیه مجوز کار دریافت کرد؟ برای اینکار بایستی ابتدا برای دریافت مجوز اقامتتان اقدام کنید و همینطور از زمان گرفتن اقامتتان 6 ماه گذشته باشد. منتها دریافت مجوز کار با مجوز اقامت توریستی ترکیه کار ساده ای نیست. شما باید شرایط لازم جهت دریافت اجازه کار را داشته باشید.

پس از اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه چنانچه توسط کارفرمای ترکی استخدام شوید و برای شما بیمه رد شود، پس از مدت زمان معینی می توانید برای دریافت مجوز کار اقدام کنید.

مجوز کار ترکیه
اخذ مجوز کار با اجاره خانه در ترکیه

تمدید اقامت یکساله ترکیه

طی چند سال اخیر قوانین ترکیه دستخوش تغییراتی شده اند که برخی شرایط را برای اتباع خارجی آسان تر و برخی سخت تر کرده اند. از جمله شرایط سخت تر شده می توان به عدم امکان پذیری تمدید اقامت یکساله به صورت سال به سال اشاره کرد.

پیش تر شما می توانستید هر سال اقامت توریستی خود را تمدید و پس از سه سال اقامت متوالی در ترکیه، اقامت دائم دریافت کنید. اما اکنون این طور نیست. پس از یک سال اقامت شما منقضی شده و باید صبر کنید تا پس از گذشت یک سال، دوباره برای دریافت اقامت اقدام کنید و یا از روش های دیگری مانند خرید ملک، کاری، تحصیلی، ثبت شرکت و … استفاده کنید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

پس از اجاره ملک از مطمئن ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک است. چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات کامل در این خصوص دارید، مقاله اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را مطالعه بفرمایید.

خرید ملک و اخذ اقامت در ترکیه با گلدن کی

با خرید ملک از گلدن کی از چه مزایای بهره مند خواهید شد؟

 • شما می توانید از وکلای خبره و با تجربه ما به صورت رایگان استفاده کنید.
 • با خرید ملک از ما، هیچ کمیسیونی پرداخت نخواهید کرد.
 • گلدن کی از فرودگاه شما را به صورت رایگان برای بازدید پروژه ها می برد.
 • از صفر تا صد مراحل دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه را همراه شما خواهیم بود.
 • با ما از ترکیه ملک بخرید و از هدایای ارزشمند ما بهره مند شوید.
 • جهت مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی با ما تماس بگیرید.
خرید ملک در با گلدن کی
خرید ملک و اخذ اقامت در ترکیه با گلدن کی
سوالات متداول اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره خانه
 • با مجوز اقامت یکساله یا توریستی ترکیه می توان کار کرد؟

با مجوز اقامت توریستی ترکیه می توانید برای دریافت مجوز کار درخواست دهید. در صورتی که شرایطتان مناسب باشد با درخواستتان موافقت می شود و پس از آن می توانید به کار در ترکیه بپردازید.

 • خودم مجوز اقامت توریستی ترکیرو بگیرم با همون می تونم برای خانوادم هم بگیرم؟

بله. برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز می توانید اقامت توریستی ترکیه را دریافت کنید.

 • اقامت توریستی ترکیه تا چند وقت اعتبار دارد؟

اقامت توریستی و یا اقامت یک ساله تا یک سال اعتبار دارند. پس از گذشت 1 سال از پایان یافتن مدت زمان مجوز، می توان برای تمدید آن اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه