خرید ملک و اقامت ترکیه، کلیدی برای آینده

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

چرا اقامت ترکیه؟ در پاسخ به این سوال باید بگیم که چرا اقامت ترکیه نه؟؟ کشوری که از نظر مجامع بین المللی دارای اهمیت فراوان بوده و قطعا با داشتن اقامت و همچنین شهروندی این کشور تغییر قابل ملاحظه ای در شرایط خود و ارزش حرفتان در کشور های مهم اروپایی و آمریکایی را مشاهده خواهید کرد. در قانون جدید ترکیه برای کسانی که خواهان اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک هستند نسبت به قوانین قبل آسان تر شده است و ارزش ملک از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است. خرید ملک یا زمین در ترکیه قوانین مخصوص به خود را دارد، به عنوان مثال از جمله شرایطی که برای خرید ملک در ترکیه ذکر شده این است که معمولا دولت ترکیه به کشور هایی اجازه خرید املاک در کشورش را می دهد که مجاز به خرید ملک در کشور آن ها نیز باشد. کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ایرانی قادر به خرید املاک در ترکیه هستند. شما  بعد از خرید ملک و پس از تکمیل مدارک ذیل با مراجعه به اداره ثبت اسناد رسمی کشور ترکیه (نوتر) ملک معامله شده و فرآیند انتقال کامل می شود. در ادامه متقاضی می بایست به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه نموده نوبت دریافت نماید و پس از حضور در این اداره به سوالات مصاحبه پاسخ دهد. بعد از گذشت یک ماه کارت اقامت دائم کشور ترکیه برای فرد ارسال خواهد شد. تنها محدودیتی که در اینجا وجود دارد این است که ملک خریداری شده را باید تا 3 سال نگه داشت. در صورتی که ملکی به ارزش کمتر از 250 هزار دلار خریداری بفرمایید، پس از اقدام به انجام تمام مراحل ذکر شده در بالا، شما اقامت یکساله ای دریافت خواهید کرد که باید هر سال آن را تمدید کنید و بعد از گذشت ۵ سال بدون شرط می توانید پاسپورت ترکیه یا شهروندی ترکیه را دریافت کنید.
شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه

به دلیل نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه و شباهت‌ های اقلیمی این دو کشور، می ‌توان گفت که بازار بین ‌المللی و فعال ترکیه، سکونت، تحصیل و کار، این کشور را به گزینه ‌ای منطقی و مناسب برای بسیاری از ایرانیان تبدیل کرده است. ترکیه کشوری است که در همسایگی ما قرار دارد و سال هاست که به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه توریست های ایرانی به حساب می آید. هر سال توریست های بسیار زیادی به شهرهای توریستی ترکیه سفر می کنند و از گذراندن تعطیلات خود لذت می برند. استانبول، آنتالیا، آلانیا، ازمیر و….مناطقی هستند که هر ساله پذیرای گردشگران از اقصی نقاط جهان می باشند. همانطور که احتمالا می دانید بخشی از ترکیه در آسیا و بخشی در اروپا قرار دارد و طبیعتا به دلیل شرایط زندگی، به خصوص شرایط اقتصادی که دارد بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت را به سمت خود جذب می کند. البته پنهان از نظر نیست تعداد افرادی که به این کشور سرسبز و زیبا مهاجرت کرده اند و کاملا از شرایط زندگی شان رضایت دارند.
پادکست اقامت در ترکیه با خرید ملک
در پادکست زیر می توانید بخشی از توضیحات در رابطه با اخذ اقامت ترکیه باخرید ملک در ترکیه را بشنوید:
ترکیه
کشور ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

در سال های اخیر اقتصاد رو به رشد ترکیه موجب شده است تا گردشگران خارجی علاوه بر اقامت توریستی در این کشور، نسبت به سرمایه گذاری در ترکیه، اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در بخش املاک و گردشگری و ساخت و ساز نیز اقدام کنند. هتل های متعددی در پی سرمایه گذاری خارجیان در اقصی نقاط ترکیه ساخته شده و همچنین مجتمع های مسکونی متعدد و بسیار لوکسی احداث شده و جمعیت خارجی بسیاری در سال های اخیر از طریق اجاره و خرید آپارتمان در ترکیه نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کرده اند و در ترکیه زندگی می کنند. راه برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ترکیه بسیار هموار و باز است. دولت ترکیه با ارائه انواع مختلف موقعیت ها برای سرمایه گذاری هم به اقتصاد کشورش کمک به سزایی کرده و هم شرایط زندگی را برای بسیاری از افراد مناسب کرده است. شما می توانید هم از طریق ثبت شرکت در ترکیه، خرید خانه و ملک و هم خرید واحد های تجاری در برج های شکیل و مشهور این کشور، به سرمایه گذاری بپردازید. مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری، خرید ملک و خرید خانه در ترکیه است.

استاندارد های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

با تمام رشد و صعودی که در اقتصاد ترکیه مشاهده می کنیم اما این کشور هم مانند هر کشور دیگری دارای استاندارد هایی در امور سرمایه گذاری اش است و آمار و ارقامی را در رابطه با هر یک از شاخص هایش منتشر می کند. در سال 2019، کشور ترکیه به عنوان دومین کشور سرمایه گذار خارجی معرفی شد. اولین و بزرگترین سرمایه گذار خارجی در ترکیه کشور هلند است و جایگاه دوم سرماهی گذاری در این کشور در اختیار آمریکا است. با توجه به درگیری هایی که اخیرا در ترکیه در حال وقوع هستند، سرمایه گذاری در این کشور اندکی با رکود مواجه شد.
نمودار کنترل فساد و نرخ مصادره اموال
نمودار استاندارد های سرمایه گذاری ترکیه
استاندارد های سرمایه گذاری شامل نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی و کنترل فساد می شوند که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:
 • نرخ مصادره امول ترکیه
در رابطه با این نرخ عدد یا دسته ای از 1 تا 7 ذکر می شود. عدد 1 متعلق به امن ترین کشور برای سرمایه گذری و عدد 7 متعلق به پر خطر ترین کشور هاست. ترکیه در دسته 5م قرار دارد، بدین معنا که چنانجه شرایط بحرانی پدید آیند، دولت آمریکا ممکن است روی به سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی بیاورد.
 • کیفیت نظارتی ترکیه
شاخص این استاندارد عددی ما بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 است. استاندارد کیفیت نظارتی به سیاست های اجرایی مربوط می شود. ترکیه در این استاندارد رقم 0.04 را به خود اختصاص داده است.
 • کنترل فساد ترکیه
شاخص این استاندارد نیز مشابه با استاندارد کیفیت نظارتی است. رقمی که در کنترل فساد سرمایه گذاری در ترکیه مشخص شده است منفی 0.19 است.
نمای کشور ترکیه
اقامت در کشور ترکیه

اخذ اقامت توریستی ترکیه

نحوه اخذ اقامت توریستی ترکیه از ابتدای سال 2020 میلادی دچار تغییراتی شده است. بر این اساس، اتباع خارجی به مدت یک سال اجازه اقامت توریستی در ترکیه را خواهند داشت. البته شهروندان اتحادیه اروپا، جمهوری خلق چین، فدراسیون روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه اقتصادی مانند ژاپن، کانادا، آمریکا و… از این قانون مستثنی خواهند بود. شهروندان ایرانی نیز بعد از یک سال اقامت توریستی در ترکیه امکان تمدید اقامت خود را نداشته و باید حداقل یک سال از زمان به پایان رسیدن این نوع اقامت گذشته باشد تا بتوانند مجددا برای اخذ آن اقدام نمایند. بنابراین افرادی که از اقامت توریستی برای حضور در کشور ترکیه استفاده می‌ کنند بعد از پایان یافتن مدت اقامت خود باید روش ‌های دیگری را برای اخذ اقامت پیدا کنند. از جمله این روش ‌ها می ‌توان به خرید ملک در این کشور و اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اشاره داشت.

چرا تابعیت ترکیه؟

بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عوامل مختلفی از جمله تفاوت چشمگیر در رتبه گذرنامه کشورها از نظر توانایی دادن به صاحبشان برای جابجایی، درصدد گسترش زمینه های سرمایه گذاری خود در کشورهای مختلف هستند. شهروندان بسیاری از کشورها ملزم به دریافت گذرنامه اضافی برای افزایش فرصت های خود و گسترش گزینه هایشان با به دست آوردن تابعیتی غیر از تابعیت اصلی هستند.

مزایای اقامت دائم ترکیه

از جمله مزایای اخذ اقامت دائم ترکیه می توان به افتتاح حساب بین المللی، قادر بودن به انجام تجارت های آزاد بین المللی و بدون محدودیت، دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه، داشتن حق رای در ترکیه، معاف بودن از پرداخت مالیات کمرک جهت ورود وسایل نقلیه، دریافت ویزای کشور های اروپایی و آمریکایی به صورت ساده تر، قادر بودن به گرفتن وام و …اشاره کرد.
دریافت پاسپورت و ویزای ترکیه
پاسپورت ترکیه

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

برخی از کشور ها برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه با محدودیت هایی مواجه هستند که از میان آن ها می توان به محدودیت کشور ایران در خرید زمین در روستا ها و مناطق نظامی ترکیه اشاره کرد. همچنین شخصی حقوقی که قصد خرید زمین در این کشور را دارد، چنانچه زمین عاری از هر گونه سازه ای باشد باید تا حداکثر 2 سال اقدام به ساخت پروژه ای که با آن بتواند تابعیت و اقامت ترکیه را دریافت کند، شروع کند.
ملک و آپارتمان در ترکیه
املاک ترکیه

 اقامت ترکیه بدون دریافت شهروندی

اقامت دائم با خرید ملک کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هم ممکن است، اما اگر ملک شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار ارزش گذاری شود شما تنها بعد از گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید ولی امکان دریافت پاسپورت ترکیه یا شهروندی برای شما وجود ندارد. قبلا میزان ارزش ملک بالا بود (یک میلیون دلار) و  مدت زمان دریافت حق شهروندی کم (۳ ساله) بود که الان این قضیه برعکس شده است. متاسفانه در سال های گذشته تفسیر غلط این قانون باعث کلاهبرداری ها و زیان های مالی گسترده ای برای ایرانیان گردیده است.

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

ممکن است برایتان عجیب به نظر برسد، اما اقامت دائم ترکیه با شهروندی این کشور فرق می کند. برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک باید حداقل 250 هزار دلار داشته باشید. شرایط اخذ شهروندی با اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه یکسان است؟ در صورتی یکسان است که هزینه پرداختی برای هر دویشان 250 هزار دلار باشد. چه فرقی می کند که اقامت دائم ترکیه رو بگیرم یا شهروندی و تابعیت این کشور رو؟ فرقش در این است که با اقامت دائم شما در ترکیه همچنان یک خارجی محسوب می شوید و همچنین حق انجام بسیاری از کار ها را نخواهید داشت. اما با شهروندی ترکیه، شما همانند یک شهروند ترک به حساب می آیید و تمامی حقوقی که او دارا می باشد را دارا خواهید بود.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

قیمت زمین و ملک در ترکیه در قیاس با وضعیت تورم و قیمت املاک در ایران از وضعیت بهتری برخوردار بوده و مناسب‌ تر است. با توجه به استقبال روزافزون گردشگران و دانشجویان بین‌ المللی برای حضور در ترکیه، بدون شک در کنار هتل‌ های این کشور، آپارتمان‌ ها و خانه ‌های خریداری ‌شده توسط سرمایه‌ گذاران ایرانی، گزینه خوبی برای اجاره و کسب درآمد مناسب از این طریق خواهد بود. حتی در حال حاضر برخی از ملک ‌ها در ترکیه با گارانتی اجاره به فروش می‌رسند.

دریافت پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا همواره مورد توجه گردشگران ایرانی بوده است. اگر می‌خواهید بدون محدودیت تجارت کنید، ارتباط خود را با دنیا حفظ کنید و پاسپورتی معتبر با حداقل هزینه برای خود و خانواده ‌تان تهیه کنید، ما در گروه گلدن کی به شما پیشنهاد می کنیم از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.  طبق قانونی که در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ تصویب شده است با خرید ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار زن و شوهر و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند بدون هیچ قید و شرطی پاسپورت دریافت کنند. جهت دریافت پاسپورت تنها کافیست ارزش ملکی که خریداری می کنید حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد اما باید توجه کنید که ملاک تصمیم گیری گزارش رسمی ارزیابی ملک است. مدت زمان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت بین ۴۵ روز تا سه ماه بعد از خرید ملک و دریافت سند می باشد.
نمای داخلی خانه شیک ترکیه
خانه لاکچری ترکیه

 روال دریافت پاسپورت ترکیه و حقوق شهروندی

زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور (Tapu) رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید. پس از آماده ‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به Tapu، آن‌ ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌ دهند. اداره Tapu پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به متقاضی ارائه می‌ دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهد. با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌ سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان Tapu، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی Citizenship Information Office مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌ شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌ رسد. کارشناسان مجموعه گلدن کی از صفر تا صد خرید ملک، دریافت سند، انتقال وجه و دریافت پاسپورت در کنار شما هستند.

هزینه های اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

هزینه اقامت ترکیه بر اساس پاسپورت و مدت زمان درخواست شما متغیر است زمانی که شما فرم اداره مهاجرت را پر می نمایید سیستم به شکل خودکار هزینه کارت اقامت شما را اعلام می کند:
 • هزینه مالیات اقامت : ۳۰۶٫۹۰ لیر
 • هزینه کارت اقامت : 63 لیر
 • هزینه بیمه : از ۲۰۰ لیر تا ۷۵۰ لیر ( بستگی به سن مشتری دارد).
اقامت در خانه ای در ترکیه
خانه دوبلکس در ترکیه
اجازه خروج کسانی که درخواست اقامت دائم از طریق خرید ملک: کسانی که اقامت موقت یک ساله از طریق خرید ملک را کسب کرده اند در سال جمعا اجازه خروج یک ماه از ترکیه را دارند که حداکثر ۱۵ روز را در شش ماه اول سال، می توانند از کشور ترکیه خارج شوند و همچنین حداکثر ۱۵ روز در شش ماهه دوم سال، این امکان برایشان مهیا می شود و رعایت این شرط در پایان ۵ سال مورد ارزیابی قرار می گیرد و در دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه لحاظ می گردد.

مدت زمان اعتبار اقامت ترکیه

در حال حاضر شما با پاسپورت ایرانی می توانید ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشید و این بدین معنی است که شما اگر قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه را دارید باید کارت اقامت ترکیه را از اداره مهاجرت دریافت کنید. دولت ترکیه جهت تسهیل شرایط اقامتی و تشویق بیشتر اتباع کشورهای دیگر جهت سرمایه گذاری در ترکیه از سال ۲۰۱۳  اقدام به ارائه اقامت یکساله به خریداران ملک در ترکیه نمود که این زمان در سال ۲۰۱۷  به دو سال افزایش پیدا کرد. اعتبار اقامت ترکیه بر اساس شرایط و نوع اقامت متقاضی از ۶ ماه تا ۵ سال متغیر است. اقامت ۶ ماه ترکیه معمولا برای کارگران فصلی خارجی است که از طرف کارفرما درخواست می شود و پیش زمینه دریافت اجازه کار ترکیه می باشد. اقامت خریداران خانه در ترکیه به صورت ۲ ساله بوده و در پایان هر دوره تمدید می شود  و بعد از ۵ سال  قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد.

خرید ملک در ترکیه جهت تعطیلات

توجه فرمایید که دریافت اقامت ترکیه برای افرادی مناسب است که قصد زندگی در ترکیه را دارند در صورتی که هدف شما از خرید ملک خانه ای جهت تعطیلات می باشد نیازی به هزینه اضافی ندارید با پاسپورت ایرانی میتوانید ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشید و در صورت لزوم می توانید با مراجعه به اداره مهاجرت این زمان را افزایش دهید.

مراحل دریافت اقامت دائم ترکیه در سال 2020

ترکیه دارای دو نوع اقامت است کوتاه مدت و بلند مدت؛ موضوع مورد بحث ما در حال حاضر اقامت دائم و یا بلند مدت است. جهت اخذ اقامت بلند مدت ترکیه شرایط زیر را باید داشته باشید:
 1. نداشتن سوء پیشینه در 3 سال اخیر
 2. در صورتی که ملکی زیر 250 هزار دلار خریداری کرده اید، اقامت متوالی تا 5 سال در ترکیه
 3. داشتن توانایی مالی سرپرست خانواده برای تامین هزینه ها
 4. دارا بودن بیمه درمانی
 5. نبودن تهدید برای امنیت ترکیه
برای اینکه بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید به چه مدارکی احتیاج دارید؟ به موارد زیر توجه کنید:
 1. فرم رسمی تقاضای اقامت
 2. پاسپورت اصل و کپی فرد
 3. مدارک مربوط به اقامت سابق
 4. 4 الی 6 قطعه عکس
 5. بیمه درمانی معتبر
 6. مدرکی معتبر جهت مطمئن کردن دولت ترکیه مبنی بر عدم دریافت کمک های مالی از هیچ ارگانی
در نهایت مطابق با مراحل زیر جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام بفرمایید:
 • ابتدا فرم آنلاین تقاضای اقامت ترکیه را از طریق سایت اداره مهاجرت پر نمایید، سپس سیستم روز و زمان ارائه مدارک را به شما اعلام می کند.
 • در این صفحه شما زمان و مدارکی را که باید همراه داشته باشید را مشاهده می کنید.
 • از این صفحه پرینت بگیرید و تا روز مصاحبه همراه خودتان داشته باشید.
 • محل مصاحبه و ارائه مدارک اداره مهاجرت شهری است که ملک خریده اید. شما بعد از زمان مصاحبه می توانید تنها ۱۵ روز خارج از ترکیه باشید ولی بعد از دریافت اقامت ترکیه می توانید به مراتب ورود و خروج داشته باشید.
نمایی از برجی در ترکیه
آپارتمان و برج در کشور ترکیه

مدارک دریافتی پس از خرید ملک در ترکیه

هنگامی که ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار خریداری کردید، بایستی مدارکی را دریافت کنید، در زیر این اسناد و مدارک را برایتان ذکر کرده ایم:
 1. فتوکپی از تابو (سند مالکیت ملک خریداری شده)، یا کپی وثیقه قرارداد فروش با سردفتر اسناد رسمی
 2. گزارش ارزیابی املاک در تاریخ سند مالکیت، بیش از ارزش ثبت شده در سند مالکیت. هزینه صدور گزارش ارزیابی املاک و مستغلات برای هر ملک 1200 لیر است و طی دو یا سه روز کاری از طریق موسسه ارزیابی که دارای مجوز از دولت ترکیه است، دریافت می شود.
 3. این رسیدها گواه این هستند که ارزش ملک پرداخت شده و از حساب فروشنده به حساب خریدار منتقل شده است.
 4. رسید پرداخت از حساب خریدار با مهر مستقیم بانک مهر شده است.
 5. دریافت رسید از حساب فروشنده با مهر مستقیم بانک
 6. دو نسخه از نمایندگی شهروندی توسط سرمایه گذار برای تیم حقوقی شرکت جهت ارائه پرونده تابعیت و پیگیری در بخشهای رسمی اعطا می شود. برای سازماندهی از طریق دفتر اسناد رسمی و با هزینه 600 – 700 لیره ترکی برای هر نسخه (در صورت اضافه کردن همسر/شوهر سرمایه گذار به پرونده تابعیت، ما باید یک آژانس مشابه داشته باشیم، که بین مشتری و همسرش مشترک است).
 7. ترجمه پاسپورت رسمی دفتر اسناد رسمی برای کل خانواده (همسر+ زن+ فرزندان زیر 18 سال).

تفاوت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه با اجاره ملک

بنا بر قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه هیچ گونه اقامتی به افرادی که تقاضای اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را دارند تعلق نمی گیرد و اقامت افرادی که در گذشته از طریق اجاره ملک کسب شده تمدید نمی شود. هر چند در رابطه با این موضوع نیز قطعیتی وجود ندارد، در حال حاضر ممکن است که شخصی حقیقی با اجاره ملک در ترکیه بتواند اقامت این کشور را دریافت کند منتها باید سندی رسمی داشته باشد. اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه ابتدا دو ساله سپس ۳ ساله تمدید می شود. پس از پایان ۵ سال می توانید درخواست برای اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را بدهید. احتمال رد شدن اقامت سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه به هیچ عنوان وجود ندارد .
قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه
بر طبق قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه که به زودی اجرایی خواهد شد، اقامت خانوادگی از طریق خرید ملک در ترکیه به ۳ سال افزایش خواهد یافت و تنها شرط دریافت اقامت ۳ ساله مدت زمان باقیمانده پاسپورت متقاضی است که باید ۳۶ ماه زمان تا پایان اعتبار داشته باشد. از سال ۲۰۱۷  قانون محدودیت خروج از ترکیه در سال برای متقاضان اقامت ترکیه با خرید خانه برداشته شده است .

آپارتمان و املاک ارزان قیمت در ترکیه

آپارتمان در محله Uskudar

 • ₺695,000
ترکیه, , استانبول, , , Üsküdar, Üsküdar Harem Sahil Yolu, Mimar Sinan Mahallesi, Üsküdar, İstanbul, Marmara Bölgesi, 34672, ترکیه
 • 3 اتاق ها
 • 2 سرویس ها
 • 170

آپارتمان نزدیک به Trt World

 • ₺650,000
ترکیه, , استانبول, , , Ortaköy, Ortaköy Mahallesi, İstanbul, Marmara Bölgesi, 34590, ترکیه
 • 3 اتاق ها
 • 2 سرویس ها
 • 120

آپارتمان نزدیک Zorlu Mall

 • ₺360,000
ترکیه, , استانبول, , , Etiler Mahallesi, بشیکتاش, İstanbul, Marmara Bölgesi, 34337, ترکیه
 • 5 اتاق ها
 • 3 سرویس ها
 • 300

واحد 3 خوابه در Istinye Park Mall

 • ₺360,000
ترکیه, , استانبول, , , İstinye, İstinye Caddesi, İstinye Mahallesi, Sarıyer, İstanbul, Marmara Bölgesi, 34460, ترکیه
 • 3 اتاق ها
 • 2 سرویس ها
 • 160

خرید واحد آپارتمان در کارتال استانبول

ترکیه, ترکیه, استانبول, کارتال, , Kartal, İstanbul, Marmara Bölgesi, ترکیه
 • 1 اتاق خواب
 • 1 سرویس
 • 50
  m2

آپارتمان نزدیک مدرسه بین المللی

 • ₺850,000
ترکیه, , استانبول, , , Ulus Mahallesi, İstanbul, Marmara Bölgesi, ترکیه
 • 3 اتاق ها
 • 2 سرویس ها
 • 160

خیر، لازم است بدانید که با اقامت حتی 5 ساله در کشور ترکیه نمی توانید شهروندی آن را دریافت کنید زیرا که دریافت شهروندی یا پاسپورت ترکیه در زمینه ملک، تنها از طریق رعایت قانون خرید ملک بالای 250 هزار دلار آمریکا حاصل می شود.

خیر، برای کسب اقامت ترکیه از طریق خرید خانه در ترکیه، اجباری در یادگیری زبان ترکیه وجود ندارد.

بله می توان با اجاره خانه، اقامت ترکیه را دریافت کرد. اما لازم است که اجاره نامه رسمی بوده و کدرهگیری داشته باشد.

 • خرید ملک در مناطق تعیین شده توسط دولت ترکیه حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا
 • عدم واگذاری ملک به غیر به مدت ۳ سال پیاپی
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک
 • ارائه پاسپورت و سندی که وضعیت تابعیت سرمایه گذار را مشخص نماید
 • ارائه شهود و گواهی که وضعیت مدنی متقاضی را مشخص نماید
 • ارائه رسید به جهت پرداخت کامل مالیات و دیگر هزینه های اضافی به وزارت دارایی کشور ترکیه

تمام شهروندان اتحادیه اروپا به جز (بلژیک، قبرس، کشور چک و اسلواکی) ایالات متحده، کانادا و سایر کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین می توانند آزادانه در ترکیه ملک خریداری نمایند. این امکان نیز برای شهروندان ایرانی وجود دارد که در ترکیه اقدام به خرید ملک یا اجاره خانه نمایند.

انواع مختلف روش ها برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارند. به عنوان مثال شما می توانید اقامت تحصیلی، کاری، اقامت از طریق ثبت شرکت، ازدواج، اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را دریافت بفرمایید. هر کدام از این شیوه ها شرایط و محدودیت های خاص خود را دارند. 

شما با دریافت اقامت دائم هم اجازه کار در این کشور را ندارید. در صورتی مجوز کار به شما تعلق می گیرد که شهروندی ترکیه را اخذ کرده باشید. 

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه یک چیز است و دریافت شهروندی یک چیز دیگر! شما با خرید ملکی با ارزش کمتر از 250 هزار دلار می توانید اقامت توریستی و پس از 8 سال اقامت دائم دریافت کنید اما برای دریافت شهروندی باید ملکی یا املاکی با ارزش 250 هزار دلار خریداری بفرمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

یک دیدگاه در “اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه”

 • احمد

  با 150 میلیون تومتن میشه خونه اجاره کرد و اقامت ترکیه گرفت؟

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   اقامت ترکیه روی اجاره منزل پایدار نیست، برخی ممکن است بتوانند با اجاره اقامت بگیرند و برخی نتوانند. اجاره نامه بایستی رسمی باشد. نکته ای که وجود دارد این است که در ایران می توان در رابطه با رهن و اجاره صحبت کرد اما در خارج از ایران، چیزی تحت عنوان رهن وجود ندارد؛ به عبارتی شما باید دو مبلغ به صورت اجاره پرداخت کنید، مبلغی به عنوان مبلغ پیش و بخشی به عنوان اجاره. ولی در کل بله، با 150 میلیون تومان می توان در ترکیه واحدی اجاره کرد، اما در رابطه با اقامت قطعیتی وجود ندارد.

   پاسخ
 • Samam

  منم میخام برم ترکیه زندگی کنم،راهی نیست خیلی پول نخواد

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   قطعا راه های زیادی برای مهاجرت وجود داره، ولی کار ما فقط اقامت از طریق خرید ملک هستش. اما شما میتونید از طریق کار اقامت بگیرید، یعنی اینکه زبان بلد باشید و تلنت باشید استخدام رسمی در شرکت شوید. یا اقامت تحصیلی بگبرید، و یا اینکه با ثبت شرکت اقامت دریافت کنید. ولی با همه این توضیحات قطعا خرید ملک راحت ترین گزینه برای مهاجرت می باشد.

   پاسخ
 • مازیار

  سلام، خسته نباشید
  خانه ها در کدام شهر و محله هستند؟ من یه شهر ساکت میخوام با محله ی عالی. یعنی اطراف شهر نباشه

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   سلام.
   عمده تمرکز و املاک ما در استانبول هستند. پیشنهاد ما به شما استانبول هست، اما محله عالی را با توجه به بودجه خود می توانید انتخاب کنید. بهترین محله استانبول، بشیکتاش است. در استانبول با شهری مواجه هستید که فرقش با تهران در این است که در تهران به عنوان مثال چندین منطقه که به صورت پایین شهر و بالاشهر تقسیم شده اند، دارد اما استانبول به این صورت نیست. در استانبول در کنار هر محله ای، بخشی را می بینید که در آن کارگران و خدمتکاران افراد ثروتمند زندگی می کنند. اما استانبول دارای محله هایی فوق العاده که محل زندگی بازیگران و فوتبالیست هایشان است که همانطور که گفتیم بشیکتاش یکی از این محله ها است.

   پاسخ

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
محدوده قیمت از به