اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

اقامت ترکیه

راه های کسب اقامت ترکیه

کشور توریستی ترکیه به خاطر پیشرفت روز افزون، آب و هوای مناسب، شرایط زندگی ایده آل و نزدیکی بسیار فرهنگ به ما مقصد اکثر مهاجران ایرانی است. اما روش کسب اقامت ترکیه سوالی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت تا تمام روش های کسب اقامت ترکیه را بررسی کنیم.

کسب اقامت ترکیه

ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور تر کیه را دارند لازم است بدانند که روش های مختلفی از جمله اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه وجود دارد. که آنها را بررسی می کنیم

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

یکی از روش های آسان و جذاب برای کسب اقامت ترکیه خرید ملک است. طبق قوانین ترکیه متقاضیان می توانند با حداقل 250هزار دلار، ملک در ترکیه خریداری کرده و از این طریق اقامت این کشور را کسب کنند. در  ادامه باید این نکته را ذکر کنیم که ملک خریداری شده باید حداقل 3 سال به نامتان باشد و آنرا باید در این مدت حفظ کنید. شاید  مهم ترین نکته ای که در زمینه خرید ملک در ترکیه باید به آن توجه شود، این است که اتباع خارجی امکان و اجازه خریداری املاک در مناطق روستایی نشین ، دهکده ها و بویژه در حوالی و اطراف مناطق نظامی ترکیه را ندارند و تنها مجوز خرید آپارتمانها و عراضی تعیین شده از طرف دولت ترکیه به اتباع خارجی داده می شود.

کسب اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه

امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه نیز برای متقاضیان و اتباع خارجی وجود دارد، اما گفتنی است اتباع خارجی که اقدام به اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک می نمایند مجوز کار یا تحصیل در ترکیه را نخواهند داشت و به این منظور می بایست مجوز جداگانه دریافت نموده و نوع اقامت خود را به اصطلاح Change نمایند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

قبل از اقدام به سرمایه گذاری لازم است که شرایط کشور را بررسی کنید. سرمایه گذاری در یک کشور دیگر منافع و ریسک های خاص خودش را دارد اما به هر حال در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید همه جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد.کشور ترکیه، هنوز عضو اتحادیه اروپایی نشده است اما برای سرمایه گذاری خارجی، مخصوصا اروپایی و ایرانی که مایل به دایر کردن یک شرکت می باشند بسیار جذاب است.
اقتصاد ترکیه از نظر رشد بسیار شناخته شده است.ا قتصاد کشور ترکیه با بودجه ی مالی بین المللی در حال توسعه می باشد. اخیرا، کشور ترکیه از کاهش در قیمت نفت سود بسیار زیادی برد و پول جاری این کشور تا ۲۴% در برابر دلار کاهش داشت. با توجه به این واقعیت که ترکیه در کش مکشهای همسایگانش درگیر شده است، سرمایه گذاری در ترکیه نیاز به شجاعت دارد. البته تا زمانی که شما به درستی عمل کنید ضرر نخواهید داد.هیچ شکی در آن نیست که از زمانی که اردوغان در سال ۲۰۰۲ به قدرت رسید، فساد را کاهش داده است و فعالیت های تجاری را تحریک کرده است، بدهی های این کشور کاهش پیدا کرده و بودجه ی این کشور به تعادل رسیده است.

روش اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اقامت ترکیه از طریق کار

به جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق کار متقاضیان نیاز به یک پیشنهاد کاری Job Offer خواهند داشت و در صورتی که کارفرمایی در ترکیه تمایل به استخدام متقاضی اخذ اقامت ترکیه داشته باشد، با ارائه نامه پیشنهاد کاری می تواند به اداره کار این کشور مراجعه و مجوز کار در ترکیه را برای متقاضی دریافت نماید. اقامت ترکیه به صورت دائم از طریق کار در این کشور میسر می باشد به صورتی که پس از ۸ الی ۱۰ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات می توان به اقامت دائم و پاسپورت ترکیه دست یافت.

اقامت کوتاه مدت ترکیه

اقامت کوتاه مدت ترکیه همانطور که از نامش پیداست اقامتی است که به مدت کوتاهی به اتباع خارجی داده می شود. اقامت کوتاه مدت به قصد بازدید و گردشگری به متقاضیان داده می شود. این نوع اقامت توریستی نام دارد که به مدت 90 روز به اتباع خارجی داده می شود و قابل تمدید است.

اقامت دائم ترکیه
اقامت بلند مدت ترکیه

اقامت بلند مدت ترکیه

کشور ترکیه طبق سیاست خود به افراد خارجی اجازه اقامت بلندمت و دائم ترکیه را می دهد که در متون بالا به شرح آن پرداخته بودیم. اخذ اقامت ترکیه در هر روشی بین 5 تا 8 سال زمان خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه