اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

اخذ اقامت توریستی ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

چنانچه که قصد اخذ اقامت توریستی ترکیه یا دارید باید بدانید که در سال جدید 2020 قوانین ترکیه در این باره تغییراتی کرده است. از تاریخ ۲۰۲۰/۱/۱ این قانون به شکلی جدید برای اتباع خارجی به غیر از اروپاییان به اجرا خواهد گذاشته شد. سرانجام این خبر هم در تاریخ ۵ آذر ۹۸ توسط خبرگزاری رسمی دولت ترکیه یعنی آناتولی هم مورد تایید قرار گرفت. بدین صورت براساس قانون جدید هر فرد تبعه خارجی فقط یکسال می تواند از طریق اقامت توریستی برای اقامت ترکیه اقدام کند. پس از آن چنانچه تمایل به ادامه ماندن در ترکیه داشته باشد باید از روش های دیگری اقدام کند. تنها برای سال اول برای دریافت اقامت قانونی ترکیه شما می توانید با اجاره یک خانه درخواست راندوو کنید.

دریافت این نوع اقامت منوط به خرید خانه در ترکیه است و افرادی که اقدام به خرید خانه در ترکیه می‌کنند، می‌توانند با رعایت شرایط دریافت اقامت ترکیه و با ارائه مدارک مورد نظر، درخواست اقامت توریستی یک ساله ترکیه کنند. دولت ترکیه پس از بررسی مدارک متقاضیان به این افراد حق اقامت یک ساله اعطا می‌کند. متقاضیان باید بدانند خرید یا اجاره خانه اولین قدم برای رسیدن به اقامت توریستی یک ساله است و انجام مراحل اداری و ارائه مدارک مورد نظر از گام‌های مهم دریافت اقامت توریستی است.

اقامت توریستی یکساله ترکیه
اقامت توریستی یکساله

اقامت توریستی یکساله

اقامت توریستی یک ساله به افرادی اعطا می‌شود که با دلایل زیر اقدام به دریافت اقامت قانونی و یکساله کنند. این اقامت برای افرادی صادر می‌شود که نیاز به زمانی بیش از 90 روز برای حضور در خاک ترکیه دارند. این افراد می‌توانند در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر، اقدام به دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه کنند:

 • اقامت به منظور انجام تحقیقات علمی
 • دریافت اقامت گردشگری در صورت اجاره خانه
 • دریافت اقامت گردشگری در صورت خرید خانه
 • راه‌اندازی کسب و کار تجاری مطابق با قوانین دولت ترکیه
 • اقامت از طریق یادگیری زبان ترکی در دوره‌های مصوب دولت ترکیه
 • دریافت اقامت از طریق ازدواج
 • حضور در کارگاه‌های آموزشی

اقامت توریستی بدون ویزا

اقامت  توریستی بدون ویزا دارای مدت ۹۰ روزه یعنی ۳ ماه می باشد. برای گرفتن این نوع اقامت نیازی به اخذ ویزا نمی باشد. افراد متقاضی اقامت توریستی ترکیه می توانند در کشور ترکیه هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز بدون نیاز به داشتن ویزا یا اجازه اقامت ترکیه بدون مواجهه با هیچ مشکلی ساکن شوند. البته باید توجه داشت با این نوع ویزا اجازه هیچ نوع کاری مثل دادوستد و کار یا تحصیل وجود ندارد.

اقامت توریستی بدون ویزا ترکیه
اقامت توریستی بدون ویزا

اقامت توریستی اجاره خانه

متقاضیان ایرانی برای سفر به ترکیه نیاز به دریافت ویزا ندارند و می‌توانند با پاسپورت معتبر به این کشور سفر کنند و تا 90 روز اقامت داشته باشند. در بعضی از موارد افراد می‌خواهند مدت بیشتری در این کشور بمانند و باید برای دریافت اقامت اقدام کنند. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای این کار، اجاره خانه در ترکیه است.
در واقع این نوع اقامت برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از سه ماه و تا مدت حداکثر یک سال در ترکیه بمانند و تمایل دارند در این مدت از مزایای شهروندی این کشور نیز بهره‌مند شوند. از آن جا که بیشتر افراد با انگیزه‌های توریستی از این نوع اقامت استفاده می‌کنند، به آن اقامت توریستی نیز گفته می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت توریستی

دریافت اقامت توریستی ترکیه به منظور انجام امور توریستی انجام می‌شود و به همین دلیل به اقامت توریستی یک ساله معروف است. مدارک و هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه در زیر گفته ارائه شده است. برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه مدارک زیر باید به اداره مربوطه ارائه شود:

 • فرم راندوو
 • اصل و کپی گذرنامه فرد متقاضی
 • چهار قطعه عکس
 • بیمه درمانی معتبر
 • مدارک درخواست بیمه از اداره تامین اجتماعی برای دریافت بیمه درمانی عمومی
 • پرداخت هزینه‌های اداری برای صدور کارت اقامت موقت
 • فیش هزینه‌های واریزی اداره مهاجرت
 • ارائه رضایت‌نامه برای افراد زیر 18 سال
مراحل دریافت اقامت توریستی ترکیه
مراحل دریافت اقامت توریستی

مراحل دریافت اقامت توریستی

برای دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه اولین اقدامی که باید انجام دهید پر کردن فرم راندوو است. این فرم به عنوان فرم درخواست وقت ملاقات برای اقامت محسوب می‌شود و به طور معمول قرار ملاقات برای افراد مختلف بسته به شهری که در آن اقدام کرده‌اند فرق می‌کند. زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست معمولا بیست روز یا کمی بیشتر طول می‌کشد. همچنین این زمان بسته به این که از کدام شهر ترکیه برای دریافت وقت ملاقات اقدام کرده‌اید، می‌تواند متفاوت باشد.
پس از این که زمان ملاقات برای شما تعیین شد این زمان از طرف دفتر اداره پلیس مهاجرت به شما اعلام خواهد شد و شما باید در موعد مقرر، در دفتر اداره پلیس مهاجرت حضور داشته باشید. هنکام مراجعه باید تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه ترجمه رسمی مدارک شخصی در دست داشته باشید.
در این جلسه با شما مصاحبه‌ ای می‌شود و مدارک شما توسط مسئول اداره «گوچ» ترکیه بررسی خواهد شد. پس از بررسی مدارک، کارت اقامت شما در طی مدت کوتاهی به محل اقامت شما در ترکیه ارسال می‌شود. دقت داشته باشید در ازای دریافت این کارت، دولت ترکیه حق کار برای شما قائل نمی‌شود. در صورتی که تمایل دارید در کشور ترکیه مشغول به کار شوید باید مدارک مورد نیاز برای کسب مجوز کاری را ارائه دهید. داشتن کارت اقامت موقت ترکیه می‌تواند در گرفتن مجوز کار به شما کمک کند اما مراحل اداری آن باید به صورت مجزا طی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه