اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

آداب و رسوم ترکیه

آداب و رسوم ترکیه

آداب و رسوم ترکیه

هر کشوری آداب و رسوم مخصوص به خود را دارد. همجوار ی ترکیه با کشورهای اروپایی، روی فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه تاثیر بسزایی گذاشته است. ترک ها بسیار خانواده دوست و خونگرم و مهمان نواز هستند. مردم ترکیه به کشور خود افتخار می‌کنند و از پاسخ دادن به سوالات مربوط به فرهنگ و تاریخ کشورشان لذت می‌برند، هر چند که نباید حرفی از تاریخ سیاسی کشورشان بزنید. اکثر مردهای ترکیه عاشق فوتبال هستند و به‌ راحتی می ‌توانید درباره تیم مورد علاقه‌ شان سوال کنید که همیشه با واکنش‌ های پر جنب ‌و‌ جوش و مشتاقانه ‌ای همراه خواهد بود. در اینجا گروه گلدن کی شما را با آداب و رسوم ترکیه آشنا می کند:

فرهنگ مردم ترکیه

به جرات می توان گفت در همه ی شهرهای ترکیه، قهوه خانه جزو آداب و رسوم ترکیه هست و مردهای ترک با دوستانشان در قهوه خانه ها می نشینند و صحبت می کنند. می توان گفت این قهوه خانه ها جایی برای گفتگوهای سیاسی مردان نیز است. زنان هم بعد از ظهرها، با دوستان و همسایگان خود در یک جا جمع می شوند، تا دور هم چای عصرانه بنوشند. تعطیلات آخر هفته هم اغلب خانواده ها به گردش می روند. مردم ترکیه به آراستگی ظاهری اهمیت ویژه ای می دهند که این امر باعث پاکیزگی نسبی مردم و شهرها شده است.

فرهنگ مردم ترکیه
فرهنگ ترکیه

آداب کسب و کار در ترکیه

مردم ترکیه ترجیح می ‌دهند با افراد آشنا و مورد احترام کار کنند. بنابراین برای ایجاد یک رابطه شخصی با آن‌ ها باید وقت بگذارید. این روابط معمولا در محیط اداره، هنگام ناهار، شام و دورهمی ‌های اجتماعی تقویت می‌ شود. ادب، اهمیت زیادی در معاملات کاری دارد و برخلاف بسیاری از فرهنگ ‌ها، نیازی نیست فاصله زیادی با مخاطب داشته باشید و می‌ توانید هنگام صحبت با وی در نزدیکی او بایستید. صحبت ‌ها خیلی آهسته پیش می ‌رود و با سوالات زیادی همراه می‌ شود که شاید هیچ ربطی به موضوع مورد نظر نداشته باشد، پس نباید به مخاطبتان اصرار کنید که به مطلب اصلی بپردازد، چراکه بی ‌ادبی تلقی می ‌شود. حتما هنگام صحبت، تماس چشمی داشته باشید، زیرا از نظر مردم ترکیه نشانه صداقت شما است.

آداب احوال پرسی ترک ها

یکی از آداب و رسوم ترکیه این است که هنگام ملاقات با دیگران باید خیلی محکم دست دهید، اما هنگام خداحافظی لزومی به دست دادن نیست، هرچند که گاهی اوقات انجام می ‌شود. دوستان و بستگان معمولا با یک یا دو بوسه بر صورت با هم احوال پرسی می‌ کنند و هنگام برخورد با افراد سال خورده، دست راست او را می‌ بوسند و بعد پیشانیشان را روی دست او می ‌گذارند تا احترام خود را به وی ابراز کنند.

آداب غذا خوردن مردم ترکیه

از تنوع غذاهای ترکی و لذیذ بودنشان کاملا مشخص است که مردم ترکیه عاشق غذا خوردن هستند. غذای اصلی شام، همیشه با گوشت یا ماهی و نان و سالاد همراه است. از آداب و رسوم ترکیه در طول غذا، سیگار کشیدن است و برای همین اغلب وسط غذا شروع به سیگار کشیدن می ‌کنند و بعد از خوردن نوشیدنی، به سراغ وعده بعدی غذا می ‌روند. قهوه یا چای ترکی همراه با شیرینی در پایان غذا سرو می‌ شود. در واقع قهوه ترکی، یک نوشیدنی ملی است و باید حداقل یک بار آن را امتحان کنید. فراموش نکنید که نباید هرگز قهوه خود را تا انتها بنوشید، چراکه ته آن پر از قهوه آسیاب شده است و طعم خوبی ندارد.

آداب غذا خوردن در ترکیه
آداب غذا خوردن

مذهب در ترکیه

ترکیه کشور مسلمانی است و بسیاری از سنت ‌های اسلامی با جامعه در هم آمیخته شده است. مهم‌ ترین نکته این است که پوشش و رفتار ساده، نشانه احترام محسوب می‌ شود. خارج از تفرجگاه ‌های گردشگری در صورتی که زنان لباس نامناسب داشته باشند، با واکنش ‌های ناخوشایندی از طرف مردم ترکیه رو به ‌رو خواهند شد. پس بهتر است لباس‌ها، شانه و بازوی آن ‌ها را بپوشاند و لباس بلند بر تن کنند. مردها نیز باید لباس پوشیده داشته باشند. هنگام بازدید از مساجد، قانون لباس پوشیدن حکم می‌کند که زن ‌ها سر، شانه، بازو و پای خود را بپوشانند. در هر صورت شلوار کوتاه گزینه مناسبی برای مرد و زن به حساب نمی ‌آید. در طول ماه رمضان، مسلمانان روزه می‌ گیرند و باید مراقب رفتار خود باشید.

چانه زدن ترک ها

ترک ها در مسائل مالی بسیار چانه می زنند و می توان گفت چانه زدن به نوعی از آداب و رسوم ترکیه به حساب می آید. فرقی ندارد که معاملات بین المللی باشد یا معاملات کوچک، هر خریدی که باشد ترک ها حتما چانه می زنند.

هدیه دادن در ترکیه

ترک ها همانند ایرانی ها ازهدیه دادن و گرفتن بسیار استقبال می کنند. هدیه هایی که بهم می دهند معمولا شامل صنایع دستی، وسایل تزئینی، لباس های سنتی و اجناس لوکس است. همچنین آن ها سنت سوغاتی دادن به اقوام نزدیک در هنگام بازگشت از سفر را نیز در فرهنگ خود دارند.

هدیه دادن در ترکیه
هدیه ترکیه

رسوم خواستگاری و ازدواج در ترکیه

آداب و رسوم ترکیه در خواستگاری اغلب به این صورت است که دختر و پسر با هم آشنا شده و سپس خانواده ها با هم مشورت می کنند و در مورد مراسم، تصمیم می گیرند. رسمی در بین دختران ترکیه رواج دارد و به این گونه است که دختران جوانی که دوست عروس هستند در مراسم عروسی حاضر می شوند و اسم هایشان را درون کفش عروس می نویسند و در پایان مراسم اگر اسمی از داخل کفش عروس خانم پاک شده بود به معنای آن است که آن دختر به زودی ازدواج خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه