اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

10 حقیقت از شرایط زندگی در ترکیه

شرایط زندگی در ترکیه

شرایط زندگی در ترکیه

کشور ترکیه، جزو اولین کشورها برای انتخاب مقصد مهاجرت است. اما دلایل گرایش جهانی به خرید ملک در ترکیه چست؟ در ادامه 10حقیقت از شرایط زندگی در ترکیه را با هم بررسی می کنیم تا بدانیم علت این همه تقاضا چیست.

شاخص توسعه انسانی

براساس شاخص توسعه انسانی( NDP (HDI، ترکیه در رتبه 71 قرار دارد. HDI UNDP نشانگر پویایی در مورد کیفیت شرایط زندگی در سرتاسر جهان است. پویایی که HDI بر آن متمرکز است در درجه اول بهداشت، آموزش، درآمد، جنسیت و امنیت انسانی است. ترکیه از سال 1990 در حال افزایش hdi  است اما از سال 2010 سرعت این روند کاهش یافته است.

بررسی شرایط زندگی در ترکیه
شرایط زندگی در ترکیه

شرایط کاری

پنجاه و یک درصد از مردم ترکیه بین سنین 15 تا 64 سال کار شایسته ای دارند. آمار OECD بیان می کند که 51 درصد از مردم ترکیه در سنین بین 15 تا 64 ساله شغل مناسبی دارند. متأسفانه ، این میزان 51 درصد پایین تر از میانگین کشورهای عضو OECD با 16 درصد است. البته که این میزان بسیار بیشتر از تصور و درک در کشور ایران است. مسئله مهم دیگر ، نابرابری درآمدی است. بیشتر افراد یا مشکل توزیع درآمد ناعادلانه یا ضرورت ناعادلانه ساعات کار را تجربه می کنند.

امروز حداقل دستمزد در ترکیه تقریباً 1600 لیر ترکیه یا 260 دلار است. البته که این مبلغ در حال حاضر با لیر 2600 حقوق دو نفر کارمند با رتبه خوب و سابقه کار در ایران است. با این حال شرایط کاری ترکیه در مقابل ایران در زمینه نابرابری در میزان حقوق و رضایت شغلی قابل مقایسه نیست.

افراد برای بدست آوردن پول ساعات بسیار طولانی کار می کنند. براساس شاخص زندگی بهتر OECD ، تقریباً 34 درصد از مردم ترکیه برای مدت زمان نامناسبی در ترکیه کار می کنند.

بررسی شرایط کاری ترکیه
شرایط کاری ترکیه

کیفیت آب

شصت و سه درصد از مردم اظهار می دارند که از کیفیت آب خود راضی هستند. برخلاف اکثر شهرهای ایالات متحده و اروپا، نوشیدن آب شیر، گزینه ای مناسب در ترکیه است. دولت فعلی ترکیه به منظور افزایش کیفیت آب در کشور اقداماتی برجسته انجام داده است. با افزایش بهبود کیفیت آب در این کشور هنوز هم اقداماتی در این زمینه لازم است.

شرایط زندگی

تلاش برای درک شرایط زندگی در ترکیه با نگاهی به استانبول غالباً نادرست است. زیرا شهرهایی مانند استانبول، آنکارا، بورسا و ازمیر در شاخص کیفیت زندگی از نظر قابل توجهی بالاتر هستند. به طور کلی این شهرها شرایط زندگی بهتری نسبت به ترکیه دارند و این موضوع می تواند در این زمان باعث مهاجرت داخلی شود.

شرایط سیاسی

عدم ثبات سیاسی در کشور ترکیه بر شرایط زندگی تأثیر می گذارد. با گذشت سالها عرصه سیاسی کشور ترکیه شاهد رقابت احزاب سیاسی جناح چپ و راست بوده است و این کشور در ژوئیه سال 2016 با یک کودتای کشنده روبرو شده است. عرصه سیاسی ناپایدار بر پویایی های مختلفی تأثیر می گذارد که مستقیماً بر شرایط زندگی مردم ترکیه تأثیر می گذارد.

کیفیت آموزش

فقط چهار دانشگاه وجود دارند که در 500 رتبه برتر آموزش عالی تایمز رتبه بندی شده اند. کیفیت آموزش مشکلی است که بر شرایط زندگی افراد ساکن ترکیه تأثیر می گذارد. فقدان گسترش برابر آموزش های با کیفیت در کلیه شهرهای کشور دنیا وجود داشته است و ترکیه از آن مشتثنی نیست. در ترکیه غالباً باید در یک شهر بزرگ زندگی کرد تا یک آموزش واجد شرایط و در سطح جهانی دریافت کرد. براساس اعلام آموزش عالی تایمز ، تنها چهار دانشگاه ترکیه در 500 فهرست برتر جهان وجود دارد: Koç ، Sabancı ، Bilkent و Boğaziçi.

این رقم در کشور ایران براساس نتایج رتبه‌ بندی موضوعی سال ۲۰۲۰ پایگاه رتبه‌ بندی جهانی تایمز بیشتر است. دانشگاه‌های ایران در ۱۰ حوزه از جمله پزشکی، علوم کامپیوتری، مهندسی و فناوری در بین دانشگاه های برتر جهان حضور چشمگیری دارند.

شبکه اجتماعی مذهبی

اگرچه ترکیه یک کشور اسلامی نیست ، اما اکثریت مردم آن مسلمان هستند و این کشور میزبان انواع آداب اسلامی با گروه هایی از منافع مشخص است. در نتیجه مکانها و زمانهایی وجود دارد که منافع و ویژگیهای مذهبی افراد می توانند به عنوان نیرویی متمایز در جامعه عمل کنند.

ترکیه کشوری مذهبی تاریخی
ترکیه کشوری مذهبی

سیستم مالیاتی

مالیات یک مشکل عظیم در ترکیه است. سیستم مالیاتی در ترکیه پیشرفتی است و شهروندان به طور کلی 15 تا 35 درصد مالیات بر درآمد اشتغال خود را پرداخت می کنند. مشکل اصلی سیستم مالیات ترکیه این است که نرخ مالیات محصولات در بازارها گاهی بیشتر از کالایی است که خریداری می شود. امروز ، مشکل مالیات به ویژه در مورد محصولات وارداتی بسیار قابل مشاهده است.

تاریخی و فرهنگی

محیط تاریخی و فرهنگی در کشور ترکیه پر جنب و جوش است. به طور کلی ، ترکیه هنوز مکانی امن و سالم برای زندگی است. هر شهری از زیبایی های فرهنگی و تاریخی برای بازدید کنندگان و ساکنان خود برخوردار است. کشور ترکیه با مناظر شگفت انگیز خود، معماری غنی و زیستگاه فرهنگی ، شرایطی را برای ارائه یک کیفیت زندگی رضایت بخش در خود دارد.

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

یکی از روش های جذاب برای اتباع خارجی که قصد اخذ پاسپورت ترکیه و اقامت دائم را دارند، اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه می باشد. شرایط آن هم خرید ملک با ارزش بالای 250هزار دلار آمریکا است. شما از این طریق می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه