اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

قیمت ویزای توریستی ترکیه

قیمت ویزای توریستی ترکیه

قیمت ویزای توریستی ترکیه

از کشور های همسایه که برای سفر تقاضای بسیاری دارد به خصوص در میان شهروندان ایرانی، کشور ترکیه است. طبیعی است که اطلاعات چندانی در خصوص سفر به این کشور، دریافت ویزای توریستی ترکیه و هزینه آن نداشته باشید، اگر که تا حالا تجربه سفر به ترکیه را نداشته اید. در خصوص انواع ویزای ترکیه و شرایط مربوط به آن ها در سال 2020 در ادامه توضیحاتی را ارائه خواهیم داد اما پیش از آن باید بدانید که مطابق با قوانین کشور ترکیه، بسیاری از کشور ها اعم از ایران،  گرجستان، لبنان، قطر، روسیه، اوکراین و از همه مهم تر ایران برای سفر به این کشور احتیاجی به ویزا ندارند و بدون ویزا می توانند تا 90 روز در ترکیه بمانند. پس طبیعتا از آن جایی که به ویزای تورستی احتیاجی نیست، قیمت ویزای توریستی ترکیه نیز علنا صفر و هیچ می شود.

اقامت ترکیه
اقامت و زندگی در ترکیه

شرایط سفر به ترکیه برای ایرانیان در سال 2020

برای سفر به ترکیه به غیر از عده معدودی از کشور ها، بایستی ویزای توریستی تحت عنوان e-visa توسط مسافران دریافت شود که ایرانیان نیز از این قاعده مستثنی هستند و تا 90 روز بدون نیاز به ویزا می توانند در خاک ترکیه بمانند. درکل کشور ترکیه شرایط اقتصادی و رفاهی مطلوبی دارد و هر طور حساب کنید نسبت به ایران و البته دیگر کشور های خاورمیانه چه زندگی و چه سفر در این کشور به صرفه تر است.

شما برای اینکه وارد ترکیه شوید به ویزا احتیاج ندارید ولی برای اینکه بتوانید از کشور خارج شوید به گذرنامه ای با اعتبار حداقل 6 ماه احتیاج دارید و چه سفرتان هوایی باشد چه زمینی، در پاسپورتان مهر ورود و خروج از ترکیه دریافت خواهید کرد. برای اخذ ویزا در ایران باید به کجا مراجعه کنیم؟ برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنید. ایرانیان احتیاجی به دریافت ویزای توریستی ندارند، مگر اینکه بخواهند مدت زمانی بیش از 90 روز در ترکیه بمانند.

در رابطه با آمار سفر ایرانیان به ترکیه جالب است بدانید که در نیمه اول سال 2018 حدود 1 میلیون و 200 هزار ایرانی به این کشور با مقاصد گردشگری سفر کردند، در نیمه دوم سال 2018 به دلیل افزایش نرخ ارز، تعداد مسافرین کاهش قابل توجهی داشت. از جمله کشور هایی که جز گردشگران برتر ترکیه محسوب می شوند شهروندان روسی و آلمانی هستند، پس از آن ها ایران جایگاه سوم را اشغال می کند.

ویزای گردشگری ترکیه
شرایط ویزای توریستی ترکیه 2020

محدودیت سفر به کشور ترکیه

همانطور که گفتیم تنها عده ای از کشور ها که حدود 78 کشور می شوند و همچنین کشور های عضو اتحادیه اروپا و شنگن، احتیاجی به ویزا برای ورود به ترکیه ندارند، باقی کشور ها بایستی ویزا را دریافت و قیمت ویزای توریستی ترکیه را پرداخت کنند. درخواست ویزای توریستی به صورت آنلاین انجام می شود که برای آن باید به سایت سفارت ترکیه مراجعه کنید. ترکیه دو نوع ویزای توریستی برای اتباع خارجی صادر می کند که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی ترکیه

همانطور که گفتیم برای دریافت ویزای توریستی ترکیه، بایستی به ملیت فرد توجه کرد و اینکه آیا به دریافت ویزا احتیاجی دارد یا خیر؟ و چنانچه بله، چه مدارکی را برای دریافت آن باید ارائه دهد؟ در زیر به مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی ترکیه اشاره کرده ایم:

 • پاپسورت معتبر (پس از ورود به خاک ترکیه، بایستی حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.)
 • مدارک مربوط به پرواز و هتل محل اقامت (مدارکی  که نشان دهند فرد جایی جهت سکونت دارد و پروازش را رزرو کرده است.)
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا (بایستی توسط فرد متقاضی امضا شده باشد.)
 • اثبات تمکن مالی (فرد متقاضی بایستی حداقل 50 دلار آمریکا برای هر روز حضور در ترکیه داشته باشد.)
 • صورت حساب بانکی (به گردش مالی 6 ماه اخیر حساب بانیک متقاضی احتیاج است.)
 • مدارکی جهت اثبات عدم سوء پیشینه فرد (اعتبار حداقل 1 ماهه داشته باشد.)

مراحل درخواست ویزای توریستی ترکیه

برای درخواست ویزا افراد هم می توانند به صورت مستقیم به سفارت ترکیه مراجعه کنند و هم می توانند از طریق اینترنت و به صورت آنلاین اقدام کنند. برای درخواست آنلاین ویزای الکترونیکی ترکیه می توانید به وب سایت Turkey Electronic Visa Application System مراجعه بفرمایید. در کل مراحل درخواست ویزا به ترتیب زیر هستند:

 1. ابتدا قوانین را به دقت بخوانید و سپس اطلاعات لازم جهت درخواست ویزا را تکمیل فرمایید.
 2. سپس هزینه ویزا را که حدود 20 دلار است بپردازید.
 3. ویزا را پس از صدور و ارسال به ایمیلتان پرینت بگیرید.

انواع ویزای ترکیه

در رابطه با ویزای توریستی یا گردشگری ترکیه دو نوع ویزا صادر می کند که یکی سینگل و دیگری مالتیپل است. قیمت ویزای توریستی ترکیه با توجه به پاسپورت افراد و کشور هایشان می تواند متفاوت باشد.

 • ویزای سینگل
  این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند تا 90 روز در ترکیه بمانند و تنها یک بار اجازه ورود با این ویزا را دارند. این ویزا به منزله مجاز بودن فرد به تحصیل و کار نیست و باید دقیقا مطابق با قوانین و مقررات ترکیه عمل کند، در غیر این صورت با او برخورد قانونی خواهد شد و ممکن است از ترکیه اخراج شده و دیگر اجازه ورود مجدد نداشته باشد.
 • ویزای مالتیپل
  این ویزا اعتباری 5 ساله دارد و بدین صورت است که فرد می تواند بار ها در مدت های 90 روزه در ترکیه بماند. این ویزا به افرادی خاص با شرایط به خصوص داده می شود و مشکلی با ورود مکررشان به ترکیه وجود نخواهد داشت.

همچنین افرادی که به صورت ترانزیت به کشور ترکیه سفر می کنند و اگر به مدت حدود 72 ساعت در فرودگاه های ترکیه حضور داشته باشند، نیازی به پرداخت هزینه ویزای توریستی ترکیه نخواهند داشت. دیگر ویزاهای کشور ترکیه کدامند؟ همانطور که اشاره کردیم برای تحصیل و کار در ترکیه باید ویزاهای مربوطه شان دریافت گردند. برای هر یک از آن ها شما باید با مدارک و رزومه ای که دارید به سفارت ترکیه در کشورتان مراجعه کنید.

 1. ویزای تحصیلی
  برای دریافت ویزای تحصیلی از مهم ترین مدارک ارائه مدرکی معتبر است که نشان دهد شما در موسسه علمی در ترکیه پذیرش گرفته اید. این ویزا اعتباری 1 ساله دارد؛ دانشجو پس از ورود به ترکیه و گذشت مدت زمانی می تواند برای دریافت اقامت درخواست دهد.
 2. ویزای کاری
  برای دریافت ویزای کاری، شما باید ابتدا درخواست و یا پیشنهاد کار از کارفرمایی ترک در کشور ترکیه دریافت کرده باشید. ارائه مدرکی که این موضوع را ثابت کند نیز الزامی است. فرد با این نوع ویزا پس از ورود به ترکیه باید پس از گذشت 30 روز به دفتار پلیس محلی مراجعه و برای اخذ اقامت ترکیه درخواست دهد.
 3. ویزای تحقیقات
 4. ویزای خدمات
 5. ویزای الکترونیکی (e-visa)
 6. ویزای فیلمبرداری
ویزای ترکیه
انواع ویزای ترکیه

ویزای توریستی بلند مدت ترکیه

نوعی از ویزای توریستی بلند مدت وجود دارد که باعث می شود با آن فرد بتواند اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید و بیش از 90 روز در ترکیه بماند. در چه صورت دریافت ویزای توریستی بلند مدت ترکیه امکان پذیر است؟ از جمله راهکار های پیشنهادی برای اینکار خرید ملک در ترکیه است. برای اینکار باید به دفتر کنسولگری ترکیه مراجعه کرد و پس از ارائه مدارک موردنیاز درخواست اخذ ویزای بلند مدت کرد.

ترکیه برای رشد شرایط اقتصادی اش شرایط خرید ملک و همچنین سرمایه گذاری توسط خارجیان را بسیار آسان تر کرده، منتهی قوانین مربوط با آن مدام در حال تغییر هستند؛ از جمله تغییر های قوانین ویزا و اقامت کوتاه مدت ترکیه می توان به عدم امکان پذیری تمدید اقامت توریستی پس از یکسال اشاره کرد. بهتر است پیش از اقدام برای انجام هرکاری، ابتدا مشاوره لازم در خصوص آن را دریافت کنید، با ما تماس بگیرید تا به صورت کاملا رایگان راهنمایی تان کنیم.

ویزای گردشگری
ویزای توریستی بلند مدت ترکیه

هزینه ویزای توریستی ترکیه

در زیر به بخشی از هزینه هایی که بایستی برای دریافت اقامت توریستی ترکیه بپردازید اشاره کرده ایم:

 • هزینه اداره پست: 72 لیر
 • هزینه اداره مهاجرت: 50 تا 80 لیر
 • هزینه بیمه سلامت که از 150 لیر به بالا متغیر است.
 • هزینه تایید سلامت: در حدود 300 لیر که بیمارستان بابت انجام آزمایش‌ها از شما دریافت می‌کند.

برای دریافت ویزای توریستی ترکیه باید چقدر بپردازیم؟ در حدود 20 دلار آمریکا

مهر سفر به کشور ترکیه
هزینه ویزای توریستی

سوالات متداول قیمت ویزای توریستی ترکیه

 1. برای ورود به ترکیه، ایرانیان به ویزا احتیاج دارند؟
  خیر. شهروندان ایرانی جهت ورود به خاک ترکیه هیچ احتیاجی به ویزا ندارند و همچنین تا 90 روز نیز می توانند در ترکیه بدون هیچ مشکلی بمانند.
 2. قیمت ویزای توریستی ترکیه چقدر است؟
  ایرانیان برای دریافت ویزای توریستی لازم نیست هیچ هزینه ای بپردازند،  زیرا اصلا به گرفتن ویزا احتیاجی ندارند باقی کشور ها با توجه به کشورشان باستی هزینه های متفاوتی بپردازند.  اما معمولا قیمت ویزای الکترونیکی  و یا e-visa حدود 20 دلار است.
 3. ترکیه چند نوع ویزای توریستی دارد؟
  ترکیه دو نوع ویزای سینگل و مالتیپل صادر می کند که در حالت اول فرد می تواند تا 90 روز در ترکیه بماند و پس از آن در حدود 6ماه باید صبر کند تا بتواند 90 روز دیگر را در خاک ترکیه تجربه کند. در حالت دوم هیچ محدودیتی از نظر تعداد ورود فرد به خاک ترکیه در سال وجود ندارد؛ با ویزای مالتیپل می توان چندین 90 روز در خاک ترکیه را در یک سال تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه