اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

قیمت خانه در ترکیه

قیمت خانه

قیمت خانه در ترکیه

امروزه بسیاری از ایرانیان برای ادامه ی زندگی به ترکیه پا می گذارند، دلیل این امر هزینه های پایین زندگی در ترکیه و نزدیکی به ایران و همچنین اوضاع بد اقتصادی ایران است. خرید ملک با قیمت مناسب در ترکیه را با اطمینان به گروه گلدن کی بسپارید تا صاحب خانه ای با شرایط کاملا مناسب در ترکیه شوید.

شهر های مناسب خرید خانه

در واقع آنکارا و استانبول جزو کلان شهرهای کشور ترکیه محسوب می شوند که استانبول گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه می باشد و امروزه به دلیل پتانسیل بالا به یکی از شهرهای گران دنیا تبدیل شده است، اما در این شهرها و شهرهای دیگر ترکیه خانه هایی وجود دارند که امکانات بسیار زیادی دارند و  شما می توانید با قیمت مناسب آن ها را بخرید و از امکانات بالای آن ها بهره ببرید. این نشان دهنده ی مناسب بودن قیمت خانه در ترکیه به پول ایران است. دولت ترکیه نیز تدابیر ویژه ای برای مناسب نگه داشتن قیمت خانه در کشور ترکیه و شهرهای متفاوتش اندیشیده تا مهاجران بیشتری را جذب کشور خود کند و این امر  باعث شده تا قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار بهتر از قیمت خانه در داخل کشور باشد و ایرانی های زیادی وقتی از قیمت خانه در ترکیه به پول ایران مطلع می شوند، تصمیم به خرید خانه در ترکیه می گیرند و برای این کار اقدام می کنند.

خرید خانه ترکیه
خرید خانه

 قیمت ملک در شهر های مختلف ترکیه

  استانبول

میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول حدود 3-4 هزار لیر است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله، ببک با میانگین قیمت حدود متری 5 هزار لیر است در واقع ببک گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفور قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله آکسارای است حدود 3.5 هزار لیر می باشد. (بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز می باشد)

میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی بیلیکدوزو استانبول که یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در حوزه ملک در ترکیه به شمار می آید حدود 2.5 هزار لیر می باشد. این منطقه در حالی که دارای قیمت مناسب است دارای امکانات پیشرفته شهری و زیباهایی منحصر به فرد می باشد.

 قیمت ملک ترکیه
قیمت ملک

 آنکارا

میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه، حدود 2 هزار لیر و گرانترین منطقه ی آنکارا، Çankaya با متری 2.5 هزار لیر می باشد.

 ازمیر

متوسط قیمت در ازمیر حدود 3 هزار لیر و منطقه ی چشمه با حدود قیمت 5 هزار لیر در صدر جدول قیمت مسکن قرار دارد.

 آنتالیا

متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا حدود 2 هزار لیر و گرانترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت حدود 3 هزار لیر است.

 هزینه های انتقال مالکیت

مالیات انتقال سند در ترکیه ۴% مبلغ ارزش ملک می باشد. در قانون نقل و انتقالات اسناد ترکیه به صراحت نقل شده میزان مالیات پرداختی باید در بین طرفین (خریدار و فروشنده) به صورت مساوی برای پرداخت تقسیم شود. روش های پرداخت توافقی نیز امکان پذیر می باشد.

1.     در صورت عدم حضور خریدار، هزینه ی اخذ وکالت ۱۵۰ یورو می باشد.

2.     پایان کار، هزینه ایی است برای آپارتمان های نوساز که با توجه به ارزش و متراژ آپارتمان از ۴۰۰ یورو شروع می شود.

3.     قرارداد اخذ آبونمان برق برای واحد های نوساز حدود ۱۰۰ یورو و برای واحد های قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می باشد.

4.     قرار داد اخذ آبونمان آب، برای واحد های نوساز حدود ۶۰ یورو و برای واحد های قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می باشد.

عوارض شهرداری سالیانه یک بار قبل از آخرین روز ماه می هر سال باید پرداخت شود. این میزان حدود ۰٫۱ درصد از ارزش واقعی TAPU می باشد. هزینه شارژ تعمیر و نگه داری آپارتمان ها می تواند سالانه یک بار و یا به صورت ماهیانه پرداخت شود، این هزینه در آپارتمان های نوساز می تواند به صورت متوسط بین ۴۰-۷۰ یورو در ماه باشد.

 هزینه انتقال مالکیت
انتقال مالکیت
محله های ارزان برای خرید خانه

خانه ها و آپارتمان های ارزان بخصوص در شهر های بزرگ در مناطق بومی نشین استانبول یا آنکارا قرار دارد و طبیعتا پذیرش خارجی در مناطق بشدت بومی که ارتباط و فرهنگ خاصی بین آنهاست حداقل در ابتدای مهاجرت و اقامت ترکیه کار ساده ای نیست. همچنین این خانه ها در شهرک های مسکونی قرارندارد و طبیعتا امکاناتی مانند نگهبانی ۲۴ ساعته، باشگاه، رستوران، دسترسی مناسب، بیمارستان برخوردار نیست. آشنایی با این محله ها می تواند شما را در یافتن خانه مورد نظرتان با قیمت مناسب یاری دهد. به عنوان مثال نام این محله ها در استانبول، بیلیک دوزو، اسن یورت، قاضی عثمان پاشا، سیلیوری، توزلا، کارتال، کورت کوی و سلطان بیلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

یک دیدگاه در “قیمت خانه در ترکیه”

 • تینا علیرضایی

  بدون اقامت میزارن حساب باز کنیم!؟🤔

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   طبق قوانین وضع شده در ترکیه، و به طور معمول خیر نمی توان در این کشور حساب باز کرد اما گلدن کی برای مشتریانش پیش از خرید ملک، حسابی در ترکیه باز می کند تا مبلغ را از ایران به حساب شخصیشان منتقل کنند و بدین صورت از حساب خودشان چکی به نام خریدار گرفته و در اداره تاپو بقیه امور به انجام می رسند.

   پاسخ

مقایسه آگهی ها

مقایسه