اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با ۱ میلیارد تومان

خرید خانه در ترکیه

پیشنهاد ما به افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند و یا می خواهند سرمایه خود را در جایی که دارای اقتصادی رو به رشد است به کار بگیرند و با سود آن در سال های آینده مواجه شوند، خرید خانه و یا ملک در ترکیه است. حال چرا ترکیه؟ زیرا دولت این کشور بستر امنی را برای سرمایه گذاری اتباع خارجی فراهم آورده است تا بدین ترتیب بیش از پیش به اقتصاد ترکیه کمک کند. ترکیه نزدیک به ایران است و رفت و آمد را برای شما آسان می کند؛ شما حتی برای سفر به این کشور به ویزا هم احتیاج نخواهید داشت. ترکیه کشوری زیبا با موقعیت مکانی فوق العاده ای است و می تواند شما را به کشور های توسعه یافته و پیشرفته متصل کند. هرچند این مزایا بیشتر شامل حال سرمایه گذاران می شوند، افرادی که ترکیه را به عنوان محل زندگی  دائم خود در نظر گرفته اند، بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید تا با شرایط خرید خانه در ترکیه با 1 میلیارد تومان آشنا شوید و بدانید که شما هم می توانید یکی از هزاران علاقه مند زندگی در ترکیه باشید.

خرید خانه در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با ۱ میلیارد تومان

در مقالات دیگر به خرید خانه با 100 میلیون تومان، خرید خانه با 200 میلیون تومان و خرید خانه با 300 میلیون تومان اشاره کرده و توضیحاتی در رابطه با هریک ارائه داده ایم؛ این مطلب را به خرید خانه با 1 میلیارد تومان اختصاص داده ایم. با این قیمت خانه چند خوابه می توان خرید؟ در کجای ترکیه؟ آیا می توانم در استانبول خانه ای با 1 میلیارد تومان بخرم؟ با خرید خانه ای با این قیمت می توانم اقامت دائم ترکیه را دریافت کنم؟ تابعیت و شهروندی چطور؟

خرید خانه در ترکیه با 1 میلیارد تومان قطعا امکان پذیر است، دقیقا برخلاف ایران، که تا چند سال پیش می شد به خرید خانه ای با این قیمت فکر کرد، اما در حال حاضر با این مبلغ نهایتا بتوانید به فکر رهن خانه ای مناسب در نقطه ای خوب از تهران در ایران فکر کنید. همانطور که احتمالا می دانید استانبول بزرگترین و محبوب ترین شهر ترکیه در میان عموم شهروندان ایرانی است. از طرفی این شهر گران ترین شهر ترکیه نیز هست، اما شما می توانید خانه ای مناسب و نقلی در این شهر بخرید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه با 1 میلیارد

ترکیه راه های متعددی برای اتباع خارجی قرار داده تا به سبب آن ها بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. یکی از این راه ها که از طرفی جز آسان ترین آن ها هم هست، خرید خانه در ترکیه است. شما با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت کوتاه مدت (موقت یا توریستی) و اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید. خرید خانه با 1 میلیارد مشمول کدام یک از این دو نوع اقامت است؟ توجه کنید، قوانین ترکیه در رابطه با اخذ اقامت ترکیه توسط اتباع خارجی ثابت نیست و هرچند وقت دستخوش تغییراتی می شود که مطابق با آخرین تغییرات آن ها دیگر امکان تمدید اقامت موقت ترکیه وجود ندارد. در زیر تعریفی از هر یک ذکر کرده ایم:

 • اقامت موقت ترکیه
  اقامت موقت ترکیه دارای یکسال اعتبار است که در گذشته افراد می توانستند با تمدید آن به صورت هرساله، پس از 5 الی 8 سال اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند.
 • اقامت دائم ترکیه
  اقامت دائم ترکیه به افراد این امکان را می دهد که به صورت همیشگی در خاک ترکیه حضور داشته باشند منتهی با شرایط محدود.
 • شهروندی یا تابعیت ترکیه
  اخذ شهروندی ترکیه به شما این امکان را می دهد که همانند یک شهروند ترک، به همراه تمامی حقوقی که او برخوردار است، در خاک ترکیه زندگی کنید.

1 میلیارد معادل 38 هزار و 680 دلار است، و این بدین معناست که شما با خرید خانه در ترکیه با 1 میلیارد تومان نمی توانید اقامت دائم ترکیه را به دست آورید، زیرا برای دریافت آن به 250 هزار دلار آمریکا احتیاج دارید. شما می توانید با یک میلیاردتان خانه ای در ترکیه بخرید و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. آیا امکان تمدید اقامت موقت وجود دارد؟ خیر. پس از یک سال و اتمام اعتبار مجوز اقامت، شما باید خاک ترکیه را ترک کنید و یا از طرق دیگری برای دریافت آن اقدام کنید. به عنوان مثال دیگر راهکار های اخذ اقامت ترکیه کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت هستند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه با 1 میلیارد
اخذ اقامت ترکیه

خرید خانه با 1 میلیارد تومان در استانبول

اگر 1 میلیارد سرمایه دارید به راحتی می توانید به خرید خانه در استانبول فکر کنید. این شهر دارای 39 منطقه است که هر یک از این مناطق دارای محله هایی هستند؛ برخی ارزان و برخی بسیار گران. شما می توانید در مناطق ارزان تر مانند اسنیورت و آرناووت کوی خانه موردنظرتان را حتی با قیمتی کمتر بیابید. همچنین منطقه زیبای دیگری که در نزدیکی این دو منطقه هستند، بیلیک دوزو است که بسیار شیک و ساختمان های زیبایی دارد.

از مناطق گران تر استانبول بشیکتاش، شیشلی، کادی کوی و ساریر هستند. در این مناطق می توانید خانه هایی با متراژ کمتر و معمولا یک خوابه با قیمت مناسب بیابید. کار پیدا کردن بهترین خانه که به شرایطتان بخورد را به مشاورین املاک گلدن کی در ترکیه که از خبره ترین و معتبر ترین آژانس های املاک است، بسپارید. ما مناسب ترین خانه با توجه به بودجه و سرمایه تان را در بهترین جای استانبول بهتان معرفی و در تمامی مراحل خرید در کنارتان خواهیم بود.

خرید خانه در ترکیه با 1 میلیارد امکان پذیر است؟
خرید ملک در ترکیه با 1 میلیارد امکان پذیر است؟

مراحل خرید خانه در ترکیه

هنگامی که خانه موردنظرتان را برگزیدید، نوبت به صحبت های پایانی و انعقاد قرارداد می رسد. به املاکی که از آن خانه را پیدا کردید مراجعه می کنید؛ برای عقد قرارداد هم حضور خریدار و هم صاحب ملک الزامی است. برای انجام پروسه باستی مترجمی که از طرف دولت منصوب شده  است، حضور داشته باشد.

مرحله بعدی ترجمه مدارک به زبان ترکی  است. ترجمه مدارکی مانند پاسپورت را به دفتر اسناد رسمی باید بسپارید به این دلیل که باید با بیشترین امنیت ممکن انجام شود. سپس قرارداد توسط دو طرف امضا شده و مبلغ پیش به حساب فروشنده واریز می شود.

باقی مبلغ پس از اتمام تمامی مراحل انتقال داده می شود. مشاورین املاک گلدن کی به شما کمک می کنند که سپس با تکمیل اطلاعات و مدارک، سند رسمی به نامتان زده شده و تحویلتان داده شود. پس از این مرحله نوبت به افتتاح حساب می رسد که توسط اداره مالیات ترکیه انجام می پذیرد. سپس باید شماره مالیاتی مختص خودتان را دریافت و آن را در شهرداری منطقه ثبت کنید. در این بین بایستی هزینه هایی پرداخت شوند که هم خریدار و هم مالک در آن شریک هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تمامی مراحل و مدارکی که در این پروسه نیاز هستند، مقاله راهنمای خرید خانه در ترکیه 2020 را مطالعه بفرمایید.

مراحل خرید خانه در ترکیه
خرید خانه در ترکیه چه مراحلی دارد؟

خرید ملک در ترکیه با یک میلیارد

به این نکته توجه کنید که شما تنها هزینه خانه را نمی پردازید، بلکه موظف به پرداخت هزینه های جانبی ملک و همچنین مالیات نیز هستید. پس توصیه ما به شما این است که سعی کنید برای خرید خانه در ترکیه با هر میزان قیمتی، خانه ای با قیمت کمتر پیدا کنید تا بتوانید هزینه های جانبی را هم به راحتی پرداخت کنید و یا اگر سرمایه تان برای خرید ملک یک میلیارد است اما با پرداخت مبلغی بیش از این هم مشکلی ندارید، به مسئله ای بر نخواهید خورد.

خرید ملک در ترکیه به خصوص در شرایط حال حاضر که تعداد کلاهبرداران بسیار افزایش یافته و هر یک به نوعی قصد سوء استفاده از اتباع خارجی دارند، نیاز به آگاهی و برداشتن قدم های مطمن و درست دارد. این قدم ها را با ما بردارید تا از سرمایه گذاری و خرید خانه تان تجربه فوق العاده ای را کسب بفرمایید.

سوالات متداول خرید خانه در ترکیه با ۱ میلیارد تومان

 1. آیا با خرید خانه ای به ارزش 1 میلیارد تومان می توانم اقامت ترکیه را دریافت کنم؟
  بله. شما می توانید اقامت توریستی کشور ترکیه را با این مبلغ دریافت کنید. منتهی برای اخذ اقامت دائم نیاز به خرید خانه ای به ارزش 250 هزار دلار آمریکا است.
 2. با 1 میلیارد سرمایه گذاری در ترکیه بهتر است یا خرید ملک؟
  با توجه به ارزش ارز در شرایط کنونی، با این مبلغ اگر خانه یا ملکی هم در ترکیه بخرید به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. اما برای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری های کلان به مبالغ بیشتری احتیاج است.
 3. با 1 میلیارد در کدام شهر ترکیه می توانم خانه بخرم؟
  شما با 1 میلیارد در اکثر شهر های ترکیه می توانید خانه ای مناسب اما کوچک و معمولا 1 خوابه یا گاهی دو خوابه بیابید. این موضوع بیشتر در شهر هایی مانند استانبول صدق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه