اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

خرید خانه در استانبول

در سال های اخیر که دانش و اطلاعات مردم در خصوص سرمایه گذاری افزایش یافته، عده کثیری به دنبال خرید خانه در خارج از کشور ایران بوده اند. همچنین با افزایش نوسان نرخ ارز و بی ثباتی بازار در این زمینه، بسیاری از شهروندان ایرانی به دنبال خروج سرمایه خود از ایران و حفظ آن و با به عبارتی سودآوری آن بوده اند. یکی از راه های مطمئن و معتبر به جهت حفظ سرمایه و یا افزایش آن، خرید خانه در استانبول است؛ اما قیمت خانه در استانبول چقدر است؟ شرایط کرونایی کشور ترکیه سبب افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه شده یا کاهش آن؟ این موضوع چه تاثیری بر قیمت خانه در استانبول گذاشته است؟ آیا خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر امکان پذیر است؟

خرید خانه در هر کشور خارجی شامل مراحل قانونی و قوانینی می شود که درصورت عدم رعایت آن ها، عواقب خوبی در انتظار خریدار نخواهد بود. این راه، راهی نیست که با عدم آگاهی و ندانسته بخواهد طی شود، شما باید اطلاعات کامل و کافی در زمینه خرید املاک و مستغلات در ترکیه داشته باشید.

خرید خانه در استانبول ترکیه
خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

چرا استانبول را برای خرید خانه در نظر گرفته اید؟استانبول بزرگترین شهر ترکیه و پیشرفته ترین آن هاست. شهر استانبول دارای امکانات رفاهی و اقتصادی فراوانی است و البته بسیار هم شهر گرانی است. از هزینه های مربوط به خرید اقلام ضروری و غیر ضروری گرفته تا خرید مواردی مانند اتوموبیل و خانه باید روی قیمت های گرانی حساب کنید.

بنابراین اگر به استانبول به عنوان شهری برای زندگی دائمی خود می نگرید باید سرمایه کافی برای گذران زندگی خویش نیز داشته باشید؛ خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر با توجه به افزایش قیمت ها در کشور ترکیه پس از شیوع کرونا و افزایش تقاضا برای خرید خانه، متاسفانه دیگر امکان پذیر نیست.

شما باید حداقل 500 میلیون تومان داشته باشید تا بتوانید به خرید خانه ای کوچک و با امکانات رفاهی معمولی در استانبول فکر کنید. این موضوع مستلزم دریافت اطلاعات دقیق درخصوص قیمت خانه در استانبول است پس فرصت را غنیمت شمارید و با ما تماس بگیرید تا از پروژه های استثنایی و با بهترین قیمت گلدن کی در ترکیه مطلع شوید. از جمله املاک گلدن کی در ساری یر استانبول آپارتمان در استانبول ساري ير 122 استانبول است، از این ملک نیز دیدن فرمایید.

قیمت خانه در استانبول

کشور ترکیه به این صورت است که دارای شهر های متعددی است، هر شهر دارای مناطق متعدد و هر منطقه دارای محله های متعددی است. قیمت خانه در مناطق و محله های مختلف استانبول متفاوت است و نمی توان تنها با ذکر یک رقم، قیمتی برای خانه در استانبول تعیین کنید؛ به طور میانگین می توان گفت که قیمت خانه در استانبول متری 3,961 لیر معادل 13,150,520 تومان است. یکی از گران ترین مناطق استانبول بشیکتاش است که قیمت خانه در این منطقه 10,646 لیر یا 35,344,720 تومان می باشد. ببک گران ترین محله در بشیکتاش است که قیمت خانه در آن متری 47,417 یا 157,424,440 تومان است.

قیمت خانه در فاتح استانبول متری 4,168 لیر یا 13,837,760 تومان است؛ قیمت خانه در بیلیک دوزو استانبول 2,646 لیر یا 8,784,720 تومان است؛ میانگین قیمت خانه در آنکارا متری 1,861 لیر یا 6,178,520 تومان است. خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر در صورتی امکان پذیر است که بتوانید سوئیتی با متراژ کمتر از 50 متر پیدا کنید. شما باید در حداقلی ترین حالت ممکن 500 میلیون تومان برای خرید خانه در استانبول داشته باشید. جهت کسب اطلاعات کامل تر در خصوص قیمت خانه در استانبول مطلب قیمت آپارتمان در استانبول 2020 را مطالعه بفرمایید.

قیمت آپارتمان در استانبول
قیمت خانه و آپارتمان در استانبول ترکیه

عوامل موثر بر قیمت خانه در استانبول ترکیه

عوامل متعددی بر قیمت خانه در استانبول تاثیرگذار هستند مانند امکانات ملک، متراژ، سال ساخت خانه، فاصله ملک تا مرکز شهر، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و … . اگر بخواهیم قیمت خانه در استانبول را با ایران مقایسه کنیم، باید بگوییم که قیمت ها تقریبا برابر می کنند اما تفاوتی که وجود دارد این است که شما با به عنوان مثال 1 میلیارد تومان می توانید خانه ای موجه در استانبول خریداری کنید اما در تهران اینطور نیست! شما می توانید خانه ای با متراژ کم در مناطق جنوبی تهران خریداری کنید.

مراحل خرید خانه در استانبول

برای خرید خانه در استانبول چه مراحلی باید طی شوند؟ اولین مرحله یافتن خانه موردنظر از طریق آژانس املاک معتبر در ترکیه است و سپس نوشتن متن قرارداد؛ در این متن قیمت پیشی که خریدار باید بپردازد و هزینه ای که در صورت فسخ قرارداد توسط طرفین باید پرداخته شود نوشته می شوند. پس از پرداخت بخشی از هزینه و امضای قرارداد، نوبت به انتقال سند ملک به نام خریدار می رسد.

برای اینکار به مدارکی نظیر گذرنامه (اصل و کپی)، چند قطعه عکس، شماره مالیاتی و درصورت وکالت دادن به وکیل، وکالتنامه نیاز خواهید داشت. نهایتا تاپو یا همان سند ملک را امضا خواهید کرد، باقی هزینه پرداخت شده و ملک به نامتان خواهد شد. توجه کنید انجام برخی از این مراحل در حدود چند ماه زمان بر است.

شما با استفاده از سند تاپو ملکتات می توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید. اگر هزینه ملکی که خریده اید بیش از 250 هزار دلار آمریکا باشد اقامتی که دریافت می کنید از نوع دائم خواهد بود؛ درغیر این صورت موقت و کوتاه مدت بدون امکان تمدید خواهد بود.

مراحل خرید خانه در استانبول
بازدید از ملک به جهت خرید خانه

تاثیر کرونا بر بازار املاک و مستغلات ترکیه

طبیعتا کرونا تاثیر منفی بر بازار املاک اکثر کشور ها گذاشته است که دلیل آن نیز ناشی از ممنوعیت سفر به این کشور ها و کاهش تقاضا برای خرید ملک بوده است. کشور ترکیه با شیوع ویروس کووید-19 از همان اول اقدامات حیاطی انجام داده و پرواز های خارجی کشور های دیگر را بست. اما همین موضوع بر بازار املاک و فروش خانه ها تاثیر منفی گذاشته و این فرصت فوق العاده را به سرمایه گذاران داده تا طی این مدت خودی نشان داده و به بهترین نحو از سرمایه شان استفاده کنند.

با وجود ممنوعیت سفر به ترکیه آیا می توان خانه خرید؟ بله. با وجود آژانس املاک گلدن کی در ترکیه شما می توانید املاک موردنظر خود را بیابید و با کمک ما آن را خریداری کنید.

تاثیر کووید 19 بر قیمت املاک
تاثیر کرونا بر بازار املاک و مستغلات ترکیه

سوالات متداول خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

  • آیا خرید خانه در ترکیه با کمتر از 1 میلیارد تومان امکان پذیر است؟
    بله. شما می توانید با کمتر از 1 میلیارد تومان خانه ای مناسب در ترکیه، به خصوص در شهر هایی که کمتر گران هستند، پیدا کنید. با حداقل 60 هزار لیر شما می توانید خانه در ترکیه خریداری کنید و از طریق آن اقامت ترکیه را دریافت کنید.
  • با خرید خانه ای در استانبول به ارزش 100 هزار لیر می توانیم اقامت ترکیه را دریافت کنیم؟
    با خرید خانه با ارزش کمتر از 250 هزار دلار آمریکا در ترکیه تنها می توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.
  • می توان در استانبول خانه ارزان خرید؟
    در قسمت های دور از مرکز شهر استانبول می توانید خانه هایی با قیمت هایی نسبتا پایین تر پیدا کنید اما اگر به دنبال خانه ای خیلی ارزان هستید بهتر است شهر های ارزان تر را انتخاب کنید، در غیر این صورت مجبور به خرید سوییت در استانبول خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه