اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید آپارتمان در وان ترکیه

خرید آپارتمان در وان ترکیه

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه و یا خرید خانه در ترکیه برای مسافرت های گاه و بیگاه خود به این کشور توریستی و زیبا را دارید، و البته به شهر وان به عنوان یک گزینه نگاه می کنید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

خرید خانه در ترکیه

چه کسانی به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند؟ افرادی که یا قصد سرمایه گذاری دارند و یا قصد مهاجرت دارند. و چه کسانی به دنبال خرید آپارتمان در وان ترکیه هستند؟ افرادی که شاید از لحاظ مالی محدودیت دارند و یا قصد صرف هزینه زیادی برای خرید ملکی در کشور دیگری ندارند.

با همه این حرف ها، ترکیه از بهترین مقاصد برای افراد مهاجر و همچنین افراد سرمایه گذار است؛ چرا؟ به دلیل اقتصاد رو به رشد و شرایطی که کشور ترکیه برای خرید ملک توسط اتباع خارجی برقرار کرده است. نسبت به گذشته هزینه خرید ملک در ترکیه پایین تر آمده و همچنین راحت تر از گذشته می توان جهت اخذ اقامت و شهروندی اقدام کرد.

سوالات متداول وان ترکیه

  • آیا زندگی در وان ترکیه امن است؟

در حال حاضر این قانون کلی وجود دارد: اگر به ایالت هایی که در نزدیکی دریاچه وان قرار دارند بچسبید، جنوب شرقی ترکیه خوب و امن است. از زندگی در استان های جنوب آن که با دریاچه ارتباطی ندارند، خودداری کنید (استان های وان، بیتلیس و آگری ایمن هستند).

  • بسیاری از مردم، اخبار بدی از شهر وان ترکیه نقل کرده اند، آیا این اخبار صحت دارند؟

یکی از اتفاقاتی که برای این شهر افتاده، وقوع زلزله ای شدید در سال 2011 است که باعث کشته شدن بیش از 570 نفر شد. اما این واقعه ما چندین سال پیش است و نمی توان به دلیل همان یک زلزله شدید، این شهر را شهری زلزله خیز نامید.

  • آیا دریاچه وان خطرناک است؟

دریاچه وان بزرگترین دریاچه در شرق ترکیه است. اما هیچ ساحل عمومی جهت شنا کردن در بخش شرقی این شهر وجود ندارد. در صورتی که بدون اطلاع دیگران و بدون رعایت نکات ایمنی جهت ماهیگیری به این دریاچه بروید، بله مانند هر دریاچه بزرگ دیگری خطرناک است.

از سال ها پیش ترکیه میزبان مهاجران و پناهندگان فراوانی بوده و توانسته بسیاری از این اشخاص را راضی نگه داشته و حتی افراد بیشتری را هم جذب کند. در رابطه با این موارد در مقالات دیگر به وفور توضیح داده ایم. این مقاله مختص خرید آپارتمان در وان ترکیه و شرایط حاکم بر این شهر دوست داشتنی است.

خرید آپارتمان در ترکیه
خرید خانه در ترکیه

شهر وان (ترکیه شرقی)

وان شهری با نام کوتاه، تاریخچه ای طولانی و حاوی موارد جالب و زیبای بسیاری برای دیدن است، به خصوص اگر از جمله افرادی هستید که تاریخچه و زیبایی طبیعی را دوست دارید. یا حتی به گربه علاقه به خصوص و زیادی دارید.

واقع در ساحل شرقی دریاچه وان، شهر وان قدمت بسیار زیادی دارد. از جمله اماکن دیدنی این شهر می توان به صخره وان، قلعه باستانی و بنای یادبود خاکسپاری که در اطرافش، بعد تر ارگ دیگری ساخته شد که حاوی کتیبه هایی با خط میخی از زمان پادشاهی اورارتو است، اشاره کرد.

در کنار ارگ، ویرانه های شهر قدیمی وان، بر روی ویرانه های شهر باستانی اورارتویی توشپا که در زیر فرشی از چمن قرار دارد، ساخته شده اند.

علاوه بر موزه محلی، صخره وان و ارگ، باید از کلیسای صلیب مقدس در جزیره آکدامار، در 25 کیلومتری وان و قلعه سنگی نمایشی کردی در 33 کیلومتری (21 مایل) کلیسای ذکر شده نیز نام برد. در این شهر با مساجدی اعم از مسجد اولو، مسجد خسرو پاشا، مسجد کایا چلبی و همچنین مقبره های دوتایی مواجه می شوید که منعکس کننده سسبک های معماری سلجوقی و عثمانی هستند.

با مراجعه به شهر وان با گربه های سفید و معروف این شهر رو به رو خواهید شد. گربه هایی با رنگ های متفاوت چشم و عاشق شنا که می توانند حسابی از افراد علاقه مند به گربه دل ببرند. تعداد زیاد این گربه های سفید رنگ، به حدی است که شما می تواند در برخی دفتار  این شهر، تمبر هایی با عکس گربه بیابید.

هنوز هم وان ترکیه حالت سنتی خود را حفظ کرده به این صورت که همچنان زنانی که قالی هایی با الگوهایی سفید و قرمز و آبی تولید می کنند، دیده می شوند.

گربه های سفید با چشم های دو رنگ در شهر وان
گربه های شهر وان

تاریخچه وان ترکیه

شهر قدیمی وان در سال 1915 توسط نیروهای عثمانی به آتش کشیده شد، همان زمان که آنها پیش از ارتش روسیه که به حمایت از انقلابیون ارمنی به خاک عثمانی حمله کرده بودند، عقب نشینی کردند. روسها این شهر را تا سال 1917 نگه داشتند تا زمانی كه خود امپراتوری روسیه دچار انقلاب و فروپاشی شد.

شهر مدرن وان در طی قرن بیستم به فاصله 5 کیلومتر (3 مایل) از دریاچه ها و صخره های وان با بلوارهای گسترده و برنامه ریزی های شهری، گسترش پیدا کرد. از آنجایی که دارای بهترین هتل ها، رستوران ها، حمل و نقل مناسب و سایر خدمات است، وان بهترین پایگاه برای اکتشافات منطقه است.

چنانچه به شرق ترکیه به عنوان محل زندگی خود نگاه می کنید، پیشنهاد ما وان ترکیه است. برای رفت و آمد از شرق ترکیه به غرب ترکیه از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار، تاکسی و یا اتوموبیل شخصی می توان استفاده کرد. تنها ممکن است با قطار مدت زمان بیشتری را در سفر طی کنید که با دیدن مناظر زیبای بیرون قطار چیزی را از دست نخواهید داد.

خرید آپارتمان در وان ترکیه

حال که با کلیت وان ترکیه و شرایط حاکم بر آن آشنا شدید، به موضوع خرید آپارتمان در وان می پردازیم. بسیاری از افراد در رابطه با قیمت آپارتمان در این شهر می پرسند. قیمت آپارتمان و خانه در ترکیه به بودجه شما و خانه ای که مدنظرتان است بستگی دارد و شما می توانید تقریبا در هر رنجی از قیمت خانه ای بیابید.

به عنوان مثال آپارتمانی در وان ترکیه، 175 متری همراه با 3 اتاق خوب، که دارای ویژگی های اینترنت، سیستم هشدار، ویو عالی، تلویزیون ماهواره ای، استخر، زمین بازی کودکان، نگهبانی، محیط امن، نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و یا نزدیکی به فرودگاه، مراکز خرید است را می توانید با قیمت 68000 یورو بیابید.

اما می توانید آپارتمان هایی با شرایط متوسط تر و امکانات کمتر و یا با متراژ کمتر بیابید که هزینه کمتری داشته باشید. یا حتی پیشنهاد دیگری که می توانیم به شما بکنیم، خرید خانه در نزدیکی وان است، چنانچه می خواهید حتما به وان نزدیک باشید. در این صورت می توانید خانه ای با هزینه کمتر بخرید و همچنان به وان رفت و آمد کنید.

خرید آپارتمان در وان ترکیه
خرید آپارتمان در وان

مراحل خرید آپارتمان در وان ترکیه

  • همانطور که در ایران عمل می کنید، ابتدا باید خانه مد نظرتان و همچنین محیط اطراف آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.
  • پس از انتخاب واحد مورد نظر، نوبت به امضاب قرار داد می رسد. (به خاطر داشته باشید که گذرنامه باید همراهتان باشد)
  • توافق نامه ای بایستی امضا شود که به سه زبان ترکی، انگلیسی و زبان شخص خریدار ترجمه شده و هزینه ای در حدود 5000 یورو خرج می دارد.
  • از قرار مذکور دو نسخه تهیه می شود که یکی دست فروشنده و دیگری دست خریدار می ماند.

نکته خوبی که در خرید خانه در ترکیه وجود دارد، سریع و به سهولت انجام پذیری آن است.

سخن آخر

با تبادل ارز در وان ترکیه مشکلی نخواهید داشت. در این شهر پول ایران رو قبول دارند و می توانید به راحتی زندگی خوبی را در این شهر و در این کشور تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه