اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه

حداقل میزان سرمایه برای اقامت ترکیه

یکی از راه های کسب اقامت ترکیه سرمایه گذاری است. اما سوال می شود که حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه چه مقدار است؟ با ما همراه باشید تا همه چیز در این باره را به شما آموزش دهیم.

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور های خارجی شرایط و ضوابط خاصی را شامل می شود. این نوع سرمایه گذاری می تواند ریسک بالایی داشته باشد پس لازم است که همه جوانب را در نظر بگیرید.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه برای شما و خانواده تان می تواند مزایایی را شامل شود:

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه

·        اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه که تنها 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

·        امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا.

·        دریافت مزایا بدون شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.

·        پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیا محسوب می شود.

·        پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید خواهد بود.

·        با دریافت پاسپورت ترکیه همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.

·        امکان حفظ تابعیت قبلی (هر کشوری که باشد)

·        خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نخواهد بود.

·        امکان تحصیلات رایگان برای دارندگان پاسپورت ترکیه وجود دارد.

·        امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن میسر است.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

روش های سرمایه گذاری حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه

·        همانطور که می دانید روش های سرمایه گذاری حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه وجود دارد که عبارت است از:

·        سرمایه‌ گذاری ثابت مبلغ معادل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا که از سوی وزارت صنعت و فناوری تایید شده باشد.

·        ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ نفر که توسط وزارت خانواده، کار و خدمات اجتماعی تایید شده باشد.

·        پس‌ انداز مبلغی معادل حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا در بانکهای فعال ترکیه، مشروط به این که مبلغ ذکر شده به مدت سه سال دست نخورده باقی بماند و از سوی اداره نظارت و مقررات بانکی تایید شده باشد.

·        خریداری اوراق قرضه دولتی معادل با ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا، مشروط به این که اوراق خریداری شده به مدت سه سال به فروش نرسد و از سوی وزارت خزانه ‌داری و دارایی ترکیه تایید شده باشد.

·        خریداری سهام صندوق سرمایه‌گذاری املاک و یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر با ارزشی معادل حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا، مشروط به این که سهام خریداری شده به مدت سه سال به فروش نرسد و از هیئت بازارهایسرمایه ترکیه تایید شده باشد.

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه

براساس قوانین سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه در گذشه باید مبلغی بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید در سال 2019 این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانند تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده اخذ کنند. در ادامه روش های مختلف سرمایه گذاری و مبلغ مورد نیاز برای آن ها شرح داده می شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری یا اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه می باشد. طبق قوانین کشور ترکیه برای اتباع خارجی چنانچه که متقاضیان کسب اقامت ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنند می توانند اقانت و پاسپورت کسور ترکیه را به صورت دائم برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود دریافت کنند. می توان به مبلغ 250هزار دلار از طریق جمع ملک رسد یعنی ارزش مجموع ملک ها به 250 هزار دلار آمریکا برسد.

چگونگی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه

جهت سرمایه گذاری در ترکیه باید در قدم اول بررسی شود که آیا استانداردهای سرمایه گذاری بین المللی در کشور مقصد رعایت می شود. یکی از این استانداردها که بررسی آن جهت ثبت شرکت در ترکیه بسیار کلیدی است، نرخ ریسک مصادره اموال می باشد. نرخ ریسک مصادره اموال در کشوری مثل ترکیه در سال های گذشته تا عدد 5 افزایش داشته است که این نشانه خوبی نیست.

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود نرخ کنترل فساد است. این مورد نشان دهنده سیستم اداری و نظامی سالم یا فاسد می باشد. طبق آمار نرخ متتعدل در کشور ترکیه رو به افزایش است که خود نشان دهنده آلوده شدن سیستم به فساد است.

شاخص بعدی که باید در این زمینه در نظر گرفته شود شاخص بیکاری است. طبق بررسی ها مشخص شده است که نرخ بیکاری در سال گذشته افزایش پیدا کرده و تا نرخ 15 درصد نیز نزدیک شده است.

نرخ مالیات هم جزو شاخص های مهم و تاثیر گذار در سرمایه گذاری ترکیه است از سال 2006 به بعد دولت ترکیه نرخ مالیات را از حدود 33 درصد به حدود 20 درصد کاهش داد. ولی در دو سال گذشته این نرخ افزایش داشته است.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده گذاری

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه سپرده گذاری در بانک های این کشور می باشد در این روش متقاضی باید مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در بانک های کشور ترکیه سرمایه گذاری کند و تا مدت 3 سال اجازه برداشت نخواهد داشت. خرید سهام یا اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه یکی از راه های سودآور و مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور متمدن برای اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام اوراق قرضه باید 500 هزار دلار آمریکا باشد که توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه باید تایید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه