اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه، تنها کشوری است که در دو قاره ی آسیا و اروپا واقع شده، به همین دلیل هم دارای فرهنگ غربی می باشد هم فرهنگ شرقی. زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی است اما زبان های ارمنی و کردی نیز در میان برخی از مردم و قوم ها رایج می باشد. ادامه تحصیل در ترکیه با داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی با امکانات بسیار عالی و هزینه های بسیار مناسب مقصد بسیاری از محصلان می باشد. دانشگاه های ترکیه از اعتبار علمی بسیار بالای برخوردار هستند و اغلب دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی خود با دانشگاه های معتبر جهانی ارتباط مستقیم دارند. همکاران و وکلای مجرب ما در گروه گلدن کی، راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر ترکیه می باشند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ترکیه

تحصیل در ترکیه بنا به دلایل فراوانی این روزها مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر دنیا به ویژه جوانان جویای تحصیل و دانش کشورمان قرار گرفته است. از این دلایل می توان به کیفیت آموزشی بالا، هزینه های زندگی پایین، هم سو بودن کیفیت آموزشی با استانداردهای جهانی، آداب و رسوم مشترک و همزبانی اشاره کرد. دانشگاه های کشور ترکیه از رنکینگ و رتبه بندی های جهانی بسیار خوبی برخوردار می باشند و دانشجویان خارجی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر کشورهای اروپایی و آمریکا آماده می کنند.

شرایط تحصیل در ترکیه
تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

دانشگاه های کشور ترکیه به زبان های جهانی انگلیسی، فرانسوی، ترکی و آلمانی تدریس می کنند و این عامل مهمی در جذب دانشجویان خارجی از اقصی نقاط جهان به این کشور آسیایی-اروپایی محسوب می شود. رشته های تحصیلی که زبان تدریس آن ها انگلیسی می باشد از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از آن جا که هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در حد معقول و مقرون به صرفه است و علاوه بر این کیفیت و سطح آموزشی با استانداردهای جهانی مطابقت دارد، این کشور به مقصد خوبی برای دانشجویان انگلیسی زبان در پی ادامه تحصیل و دانش اندوزی تبدیل شده است.

اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای دانشجویی قبل از خروج از کشورتان برای ثبت نام رسمی به عنوان یک دانشجو در یک دانشگاه ترکیه ضروری است. بنابراین، دانشجویانی که بدون داشتن ویزای دانشجویی به ترکیه می آیند، مجاز به ثبت نام به عنوان یک دانشجو در دانشگاه نیستند و مجوز اقامت برای این کشور را دریافت نمی کنند. ویزاهای دانشجویی باید از یکی از نزدیکترین کنسولگری های ترکیه به محل اقامت شما در کشور اصلی تان گرفته شود. ویزاهای دانشجویی نباید از داخل ترکیه صادر شود. شما باید یک کپی از «نامه پذیرش» خود را از یک دانشگاه ترکیه و یک فرم درخواست نامه تکمیل شده ویزای مربوطه را به کنسولگری ترکیه ارسال یا ایمیل کنید. جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه از این بخش اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

اجازه اقامت دانشجویی در ترکیه

دانشجویان باید ظرف مدت یک ماه پس از ورودشان به ترکیه برای مجوز اقامت به مقامات محلی (اگر دانشجو در ترکیه است) درخواست دهند. مدارک مورد نظر باید به اداره روابط خارجی در دفتر اصلی پلیس محلی ارسال شود. دانشجویانی که در یک برنامه تحصیلی با مدرک در هر موسسه آموزش عالی در ترکیه پذیرفته شده اند، مجوز اقامت معتبر برای یک دوره 1 ساله را دریافت می کنند. برای تمدید اجازه اقامت، 60 روز قبل از پایان مجوز اقامت خود، از مقامات محلی بازدید کنید. فرم درخواست تجدید نظر را پر کرده و ارسال کنید. شما مجوز را دریافت خواهید کرد.

کار دانشجویی در حین تحصیل در ترکیه

دانشجویان در کشور ترکیه با رعایت شرایطی می توانند ضمن تحصیل به انجام کار نیز بپردازند. در واقع با انجام شغل های پاره وقت، دانشجو بهتر می تواند هزینه های زندگی خود را تامین کند. محدودیت زمانی کارهای پاره وقت دانشجویی چند ساعت، یعنی کمتر از 30 ساعت در هفته می باشد. برخی دانشگاه ها فرصت های شغلی را برای دانشجویان متقاضی انجام کارهای دانشجویی، فراهم می کنند. برای اطلاع بیشتر درباره خرید خانه در ترکیه با ما همراه باشید

شرایط تحصیل در ترکیه
تحصیل در کشور ترکیه

کار و اقامت پس از تحصیل در ترکیه

سیاست کشور ترکیه به طور کلی جذب دانشجویان خارجی پس از فارغ تحصیلی می باشد، بر همین اساس، دولتمردان روند اعطای مجوز اقامت را بسیار تسهیل نموده اند. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود، یک سال فرصت دارند تا در ترکیه کاری پیدا کنند و مشغول شوند. بدین منظور فرد می تواند مطابق با رشته تحصیلی و بر اساس رزومه کاری مناسب خود کار مناسبی را پیدا کند.

مزایای تحصیل در ترکیه

 • عدم نیاز به صدور ویزا برای دانشجویان ایرانی (کشور ترکیه برای ایرانی ها امکان اقامت سه ماه بدون ویزا را فراهم کرده است)
 • نزدیکی، قرابت فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی ترکیه به ایران
 • پایین بودن هزینه های تحصیل
 • بالا بودن کیفیت آموزشی (بر اساس رتبه بندی های جهانی، ترکیه از لحاظ کیفیت آموزشی در بین 45 کشور جهان قرار دارد)
 • اعطای بورسیه تحصیلی (در صورت دریافت بورسیه تحصیلی، دانشجویان از حقوق ماهانه، پوشش هزینه های بیمه سلامت، پوشش هزینه های رفت و آمد به ترکیه و خوابگاه رایگان برخوردار می شوند)
 • مورد تایید بودن بسیاری از دانشگاه ها توسط وزارت علوم و بهداشت ایران
 • صدور مجوز اقامت پس از تمام شدن تحصیل

معایب تحصیل در ترکیه

 • عدم تسلط ترک زبان ها به زبان انگلیسی
 • بالا بودن هزینه های درمانی
 • منحصر بودن تحصیل رایگان به مهارت و تسلط به زبان ترکی
 • بالا بودن شهریه دانشگاه های انگلیسی زبان
 • بالا بودن هزینه اجاره در شهرهای بزرگ
 • کمبود خوابگاه های دانشگاه های دولتی

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به ترکیه

ترکیه به دلیل نزدیکی فرهنگی و مسافتی یکی از بهترین انتخاب ها برای اخذ اقامت دوم میباشد.

مقایسه آگهی ها

مقایسه