اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

بیمه ترکیه

اهمیت بیمه ترکیه

اهمیت بیمه در ترکیه

‌تمامی افرادی که قصد اقامت هرچند کوتاه مدت در ترکیه را دارند بایستی خود را در این کشور بیمه کنند، چرا که هزینه مداوا و خدمات پزشکی حتی سرپایی در ترکیه به نسبت ایران به صورت آزاد بسیار بالا است. علاوه بر این، کسانی‌ که برای اخذ ویزای کوتاه مدت اقدام می کنند برای گرفتن حق اقامت بایستی حتما بیمه شده باشند. ما در گروه گلدن کی، شما را در تمامی امور بیمه دانشجویی ترکیه و همچنین اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه همراهی خواهیم کرد.

کشور ترکیه از لحاظ خدمات درمانی و سلامت نسبت به سایر کشور های منطقه پیشرفت چشمگیری داشته است و استانداردهای پزشکی این کشور در سطح اروپا ولی با قیمتی پایین تر است. همچنین در سراسر این کشور حتی در روستاها، بیمارستان های دولتی و خصوصی وجود دارد که بهترین امکانات را عرضه می کنند به همین دلیل بسیاری از ایرانیان تمایل دارند خدمات درمانی خود را در این کشور انجام دهند.

قوانین بیمه در ترکیه

بر طبق قانون جدید حق شهروندی ترکیه همه ی شهروندان این کشور باید بیمه شوند و اتباع خارجی که نسبت به اقامت این کشور اقدام می کنند نیز باید به طریقی خود را بیمه کنند تا مانند شهروندان ترکیه از هزینه کمی برای درمان بهره ببرند. توجه داشته باشید در این کشور فقط هزینه اورژانس و حمل بیمار بصورت رایگان است و در باقی مراحل، هزینه های جداگانه و نسبتا بسیاری باید پرداخت شود، پس حتما باید در انتخاب شرکت بیمه ای که قرار است شما را بیمه کند دقت داشته باشید. درضمن شما برای تمدید اقامت خود نیاز دارید که خود را بیمه کنید و یکی از شرایط اقامت در ترکیه محسوب می شود. برای بیمه کردن خود در این کشور شما موظف به دانستن نکات و شرایط و همچنین انواع بیمه درمانی در ترکیه هستید.

اهمیت بیمه ترکیه
بیمه ترکیه

بیمه دولتی در ترکیه

این بیمه در دو حالت امکان پذیر است که شما سرمایه گذار یک شرکت باشید یا یک شرکت را به ثبت برسانید و یا با اجازه کار از دولت ترکیه در یک شرکت خصوصی مشغول به کار باشید در این صورت بیمه دولتی به شما تعلق می گیرد. هزینه بیمه دولتی در ترکیه برای افراد واجد شرایط در حدود 1000 لیر سالانه می‌باشد و کسانی ‌که از بیمه دولتی ترکیه استفاده می کنند، حق استفاده رایگان از تمامی بیمارستان های دولتی ترکیه را دارند. دانشجویانی که اجازه اقامت خود را دریافت نکرده اند، می توانند با مراجعه به مرکز بیمه عمومی محل تحصیل یا زندگی ثبت نام خود را انجام و نام خود را در سیستم بیمه ی دولتی رزرو کنند تا بعد از اخذ اجازه اقامت با واریز وجه و تکمیل پرونده و ورود شماره ملی خارجی خود از امکانات بیمه ی دولتی استفاده کنند.

بیمه خصوصی در ترکیه

این بیمه یکی از رایج ترین بیمه ها به شمار می آید و به افرادی تعلق می گیرد که به نوعی اقدام به دریافت اقامت ترکیه کنند، البته به جز اقامت از طریق کار و سرمایه که به آن اشاره شد، بسیاری از ایرانیان مهاجر نیز از این روش برای بیمه کردن خود استفاده می کنند. دفاتر خصوصی متعددی این کار را انجام می دهند و بیمه های خصوصی یکساله از 300 لیر الی 3000 لیر با موارد شمول مختلف این کار را انجام می ‌دهند. هزینه‌ بیمه برای رده ‌های سنی و شغلی مختلف، متفاوت است. افراد خارجی که به روشی غیر از اقامت دانشجویی یا کاری در ترکیه ساکن شده اند بایستی از طریق شرکت های خصوصی اقدام به دریافت بیمه کنند.

بیمه دانشجویی ترکیه

یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه، ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی این کشور است که برای دریافت آن، موظف به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر و قبول شرایط آن ها هستید چون دانشگاه های این کشور در رتبه خوبی قرار دارند، بسیاری را از سراسر دنیا به خود کشانده و برای اقامت از این روش استفاده  می کنند. پس از اقامت، نیازمند دریافت بیمه هستید که یکی از انواع بیمه در ترکیه بیمه دانشجویی است در این روش دانشجوها موظف هستند ظرف سه ماه از تاریخ پذیرش آن ها در دانشگاه، باید به سازمان ها و مراکز تامین اجتماعی محل تحصیلشان مراجعه کنند و در آنجا اقدام به دریافت بیمه کنند. هزینه بیمه دانشجویی به این صورت می باشد که برابر یک سوم حقوق ۳۰ روز متوالی در این کشور است. شما فقط با داشتن این بیمه می توانید اقامت موقت خود را دریافت نمایید. البته برخی از دانشگاه های ترکیه خود دارای خدمات درمانی مناسبی است که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان می گذارد.

بیمه توریستی ترکیه
بیمه دانشجویی ترکیه

بیمه سلامت ترکیه برای توریست 

شما باید همیشه از این بیمه استفاده کنید. حتی اگر شما در حال سفر به یک مکان باشید که حقوق مراقبت های بهداشتی دوجانبه (مانند بودن در اتحادیه اروپا یا استرالیا و نیوزلند) دارند. این بیمه حتی برای کوتاه ترین سفر به خارج از کشور اعمال می شود. بیماری در هر زمان وجود دارد و فرقی هم نمی کند در کدام کشور قرار دارید. کارت بیمه سلامت اروپایی (EHIC) در ترکیه معتبر نمی باشد. کارت بیمه سلامت اروپایی به مسافران اجازه می دهد تا به مراکز بهداشت دولتی دسترسی داشته باشند، بنابراین مسافران مستحق این هستند به همان میزان که شهروندان خدمات درمانی دریافت می کنند، نیز دریافت کنند. ترکیه جز کشورهایی که کارت بیمه سلامت اروپایی دارند، نمی باشد.

مقایسه آگهی ها

مقایسه