اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را با گلدن کی تجربه کنید

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه، این کشور زیبایی اوراسیایی، تنها جنبه گردشگری و مهاجرت برای زندگی ندارد، بسیاری از افراد به این کشور به عنوان فرصتی برای رشد شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری های کلان فکر می کنند. از جمله راهکار های موجود به جهت سرمایه گذاری ثبت شرکت در ترکیه است. اقتصاد رو به رشد و امیدوارکننده ترکیه این فرصت را به اتباع خارجی داده است تا بتوانند در ترکیه شرکتی ثبت کنند و علاوه بر درآمدزایی کلان بتوانند اقامت و شهروندی این کشور را هم به دست آورند. اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه از جمله راهکارهای مناسب برای افرادی است که می خواهند اقامت این کشور زیبا را اخذ کنند. این مطلب نیز به همین موضوع اختصاص یافته و در رابطه با مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت از این طریق توضیحات کاملی ارائه شده است.

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

نکته جالبی که در رابطه با ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد این است که اتباع خارجی چنانچه بخواهند در این کشور رستوران و یا سوپر مارکتی هم باز کنند باید ابتدا شرکتی را در ادارات مربوطه به ثبت برسانند. شهروندان ایرانی برای اخذ اقامت ترکیه راه های متعددی پیش رویشان است که راحت ترین آن ها اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه است. برخی در وهله اول تنها به دنبال سرمایه گذاری و به نوعی اشتغال زایی در کشور دیگری جز کشور خود هستند؛ منتها مزیت و به عبارتی پاداش این ثبت شرکت دریافت اقامت کشور مقصد است.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

از طریق ثبت شرکت می توان دو نوع اقامت کوتاه مدت و بلند مدت دریافت کرد که شرایطشان به قرار زیر است:

 • مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه
  با خرید خانه در ترکیه و ثبت شرکت و آغاز کسب و کاری در ترکیه، اتباع خارجی می توانند اقامت کوتاه مدت ترکیه را کسب کنند. این مجوز اقامت تا 2 سال اعتبار دارد و اگر از این مجوز استفاده نشود پس از 6 ماه منقضی می شود. نکته دیگری که وجود دارد افراد برای درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت باید درخواست خود را به صورت اینترنتی برای اداره مهاجرت مربوطه ارسال بفرمایند. در فرم اولیه درخواست چه مواردی را باید ارسال بفرمایید: 1. فرم درخواست مجوز اقامت را تکمیل می کنید. اصل و کپی گذرنامه، چهارقطعه عکس، اثبات تمکن مالی، سند مالکیت محل سکونت فرد متقاضی را درج می کنید.
 • مجوز اقامت طولانی مدت ترکیه
  افرادی که به صورت 8 سال مداوم در ترکیه اقامت داشته باشند می توانند نوع مجوز اقامت کوتاه مدت خود را به حالت دائم تغییر دهند. برای اینکار باید مجددا به صورت اینترنتی عمل کنند و فرم درخواست مجوز اقامت بلند مدت را تکمیل کنند، کپی مجوز قبلی خود را ارائه دهند، 4 قطعه عکس جدید از خود درج کنند، تمکن مالی خود را ثابت کنند، اصل و کپی گذرنامه خود را ارائه دهند.
شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

تمدید اقامت کوتاه مدت ترکیه

به این نکته توجه کنید که تمدید اقامت خود را به هیچ عنوان به زمان اتمام اعتبار اقامت حال حاضرتان موکول نکنید. در حدود 60 روز قبل از انقضای مجوز اقامت کوتاه مدتتان برای تمدید آن اقدام کنید. هرچند این مسئله را هم در نظر بگیرید که این قضیه برای افرادی که از طریق اجاره خانه یا خرید خانه ارزان در ترکیه اقامت دریافت کرده اند صدق نمی کند و موضوع در رابطه با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه است.

تقاضانامه خود را پس از تکمیل باید به فرمانداری ترکیه ارسال بفرمایید. برای ارسال این مدارک نیز افراد متقاضی باید به صورت اینترنتی اقدام کنند و ظرف 5 روز کاری مدارک و فرم تقاضای خود را ارسال کنید.

انواع شرکت جهت ثبت در ترکیه

ترکیه مامن امنی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است تا بتوانند با خیال راحت به ثبت شرکت در ترکیه بپردازند بدون اینکه نگران پایمال شدن حقوق و از دست رفتن سرمایه شان شوند. خوشبختانه کشور ترکیه قانونی را برای سرمایه گذاری وضع کرده که در آن سرمایه گذاران خارجی و داخلی از حقوق و تعهدات یکسانی برخوردار هستند. شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان در کشور مبدا و یا با توجه به علاقه تان هر نوع شرکتی را در ترکیه به ثبت برسانید. در زیر به محبوب ترین شرکت ها جهت ثبت در ترکیه اشاره کرده ایم:

 1. شرکت سهامی ترکیه
  می توانید شرکتی سهامی را به ثبت برسانید و در آن معمولا محدودیتی برای تعداد سهامداران و شرکا وجود ندارد. اگر هم محدودیتی باشد تعداد سهامداران حقیقی و حقوقی بایستی به 5 نفر برسد.
 2. شرکت با مسئولیت محدود
  مطابق با قوانین گذشته این نوع شرکت به حداقل دو و حداکثر 50 شریک برای راه اندازی احتیاج داشت. اما با توجه به قوانین جدید، با تنها یک سهامدار هم می توان این شرکت را ثبت کرد. برای ثبت این نوع شرکت به حداقل 5 هزار لیر ترکیه سرمایه اولیه احتیاج است.
 3. شرکت تعاونی
  نوع دیگری از شرکت های محبوب در ترکیه به جهت ثبت توسط اتباع خارجی، شرکت تعاونی است.
 4. شرکت های جمعی
انواع شرکت ترکیه
انواع شرکت جهت ثبت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه 2020

در زیر به بخشی از هزینه های مربوط به ثبت شرکت و اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه در سال 2020 اشاره شده است:

 • برای اینکه بتوانید در ترکیه شرکتی را به ثبت برسانید بایستی حدود 10 هزار لیر یا 2 هزار و 600 دلار سرمایه اولیه داشته باشید.
 • برای ثبت شرکت به یک حسابدار احتیاج دارید که هزینه ماهانه آن 120 دلار با بالا خواهد بود.
 • بخشی از هزینه ها مربوط به هزینه کارمند ها می شود که اجباری برای پرداخت آن ها نیست اما برای اعتبار آینده شرکت خوب است.
 • چنانچه دفتر را خریده باشید که فقط همان هزینه اولیه خرید است اما در صورت اجاره واحدی، بایستی هزینه اجاره را هم بپردازید. این مبلغ معمولا از چند دلار تا چندهزار دلار است.
 • هزینه های آب، برق، اینترنت و تلفن نیز بایستی پرداخت شوند.
 • هزینه مربوط به مالیات. مالیات بر اجاره محل کار معمولا در حدود 20 درصد از درآمد شخص است.
 • هزینه های مربوط به دفاتر رسمی که سالانه حدودا 400 دلار می شود.
 • مالیات بر درآمد شرکت نیز 22 درصد از سود خالص شرکت می شود.
 • نکته: با خرید واحدی برای ثبت شرکت به ارزش 250 هزار دلار خواهید توانست اقامت دائم را دریافت کنید. 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

از جمله مزایای ثبت شرکت در ترکیه دریافت مجوز اقامت کاری است. برای اینکه بتوانید شهروندی ترکیه را به دست آورید می توانید از طریق این نوع اقامت اقدام کنید. مجوز اقامت کاریتان این اطمینان را به دولت ترکیه می دهد که کسب و کاری ایمن و مطمئن در ترکیه دارید و همچنین برای شهروندان ترک نیز اشتغال زایی کرده اید.

با ثبت شرکت در ترکیه و کسب شخصیت حقوقی به شما با دیدی دیگر و نگاهی برتر نسبت به تبعه خارجی ای که تنها خریدار ملک است نگریسته می شود.

با ثبت شرکت در ترکیه و افتتاح حسابی پویا و فعال، همچنین با نشان دادن سودی مفید و رو به رشد، فرد سرمایه گذار می تواند کردیت کارت دریافت کند. برای اینکه بتوانید در ترکیه شرکتی را به ثبت برسانید احتیاجی نیست که از قبل مجوز اقامت دریافت کرده باشید.

با ایجاد کسب و کار در ترکیه از بازار داخلی قوی و اقتصاد رو به رشد این کشور برخوردار خواهید شد. همچنین کشور ترکیه دارای قشر جوان بسیار زیادی است که با کمبود شغل مواجه هستند. شما می توانید این جوانان را برای شرکت و تجارت خود به کار بگیرید. هرچند ذکر این نکته نیز لازم است که برای شروع کسب و کارتان در ترکیه احتیاجی نیست حتما که شهروندان ترک را به کار بگیرید و می توانید با تیم خود کار را شروع کنید.

کشور ترکیه به سبب موقعیت جغرافیایی که دارد، می توانید ارتباط شما با بازارهای خارجی اصلی و قوی را برقرار سازد. نکته مهم و نهایی نیز این است که در ابتدای کار، شخص اصلی به عبارتی مدیر شرکت اقامت موقت دریافت خواهد کرد اما پس از 5 سال موفقیت در تجارت و به کار گیری بیش از 5 شهروند ترک می تواند اقامت دائم این کشور را هم دریافت کند. این اقامت به خانواده وی نیز اعظا می شود.

بستن قرارداد کاری
مزایای ثبت شرکت در ترکیه

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

برای اینکه بتوانم در ترکیه شرکتی را به ثبت برسانم باید از کجا شروع کنم؟

پیش از پرداخت به مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال 2020، بهتر است بدانید که ابتدا شما باید طرحی تجاری و پلنی برای ثبت شرکت داشته باشید که به وسیله آن اهداف تجاری و برنامه کاری آینده شرکت شما مشخص شود. این پلن کاری باید به کنسولگری کشور مبدا متقاضی (یعنی کشوری که شهروندش است) ارائه داده شود. تاییدیه اولیه را گرفتید، حال برای دریافت اجازه شروع کسب و کار در ترکیه تایید وزارت کار این کشور را دریافت کنید. نتیجه این است که اگر ثبت شرکت شما و پلن کاریتان برای اقتصاد ترکیه مفید باشد و بتوانید برای شهروندان ترک اشتغال ایجاد کنید می توانید مطابق با مراحل زیر به جهت ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنید.

 1. اولین قدم به جهت ثبت شرکت در ترکیه، فراهم آوردن تمامی مدارک شخصی، هویتی و مالیاتی شخص متقاضی و شرکا (در صورت وجود) است. پس از فراهم آوردن مدارک، باید آن ها را به اداره مربوطه تحویل دهند.
 2. سپس فرد متقاضی بایستی مدارکی به جهت اثبات تمکن مالی خود و توانایی اش در مدیریت کسب و کار و همچنین زندگی شخصی خود و خانواده اش را ارائه دهد.
 3. حال بایستی اساسنامه ای تنظیم و تدوین شود. در این اساسنامه زمینه فعالیت شرکت ذکر می شود.
 4. همانند مراحل خرید ملک این جا نیز به دریافت شماره مالیاتی احتیاج است. این شماره را بایستی از اداره دارایی دریافت بفرمایید.
 5. در مرحله بعد باید مدیر شرکت تعیین و آدرس شرکت ثبت شود. این اطلاعات را بازرسان اداره دارایی بررسی و تایید می کنند.
 6. برای ثبت شرکت باید به اتاق بازرگانی مراجعه کنید و سپس آگهی داده و در روزنامه رسمی چاپ کنید.
 7. در مرحله بعدی باید کارت بازرگانی دریافت کنید.
 8. اکنون زمان افتتاح حساب است.
 9. در مراحل آخر باید شخصی را به عنوان حسابدار و یا مشاور مالی دریافت کنید. پیش تر در بخش هزینه ثبت شرکت در ترکیه 2020 گفتیم که حقوق حسابدار از حداقل 200 دلار به بالا است.

در ویدئو زیر می توانید مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت شرکت در ترکیه را به طور کامل و البته به زبان انگلیسی مشاهده بفرمایید:

سوالات متداول اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

 • آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است؟
  بله با ثبت شرکت در ترکیه دو نوع اقامت کوتاه مدت و یا طولانی مدت به فرد اعطا می شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی مطلب را مطالعه بفرمایید.
 • برای ثبت شرکت در ترکیه ابتدا باید اقامت این کشور را دریافت کنیم؟
  خیر. هیچ احتیاجی به این کار نیست. بدون داشتن مجوز اقامت ترکیه، می توانید به ثبت شرکت در این کشور بپردازید.
 • هزینه ثبت شرکت در ترکیه در سال 2020 چقدر است؟
  برای اینکه بتوانید شرکتی را به ثبت برسانید باید در حدود 10 هزار لیر سرمایه اولیه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه