اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

آموزش افتتاح حساب در ترکیه

همانطور که در مقالات پیشین ذکر کرده ایم و خودتان نیز احتمالا به وفور شنیده اید، ترکیه از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری است. اما اولین سوالی که در این میان پیش می آید این است که این سرمایه گذاری را به چه طریق و با چه حساب بانکی ای باید انجام داد؟

نه صرفا سرمایه گذاری، بلکه هر نوع معامله ای؛ به فرض مثال شاید شما فروشنده ای در ایران باشید و قصد داشته باشید کالاهایی را از ترکیه به ایران وارد کنید باید ابتدا به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام کنید تا بتوانید هر نوع معامله ای را انجام دهید.

طبیعتا مانند هر کشور دیگری، در ترکیه هم بانک های معتبر به جهت افتتاح حساب برای اتباع خارجی، بایستی از قوانین خاصی پیروی کنند. و مانند دیگر شرایط در کشور های خارجی، ایرانیان با محدودیت بیشتری مواجه هستند. شهروندان ایرانی با پاسپورت های ایرانی شان مجاز به افتتاح حساب در بانک های محدودی هستند.

به یاد داشته باشید که برای دریافت حق شهروندی و افتتاح حساب در کشور ترکیه نیاز است که شما در این کشور سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری میتواند خرید ملک و یا انواع دیگر سرمایه گذاری باشد. خرید ملک در ترکیه می تواند بسیار سخت و دشوار باشد. بهتر است برای انجام این کار از مشاورین حرفه ای گلدن کی کمک بگیرید. تا بتوانید فرآیند خرید ملک را با سرعت بیشتری انجام دهید. در این مقاله سعی کرده ایم که تمامی نکات مربوط به افتتاح حساب بانکی در ترکیه را برای شما بیان کنیم.

افتتاح حساب بانکی معتبر در ترکیه

لازم نیست نگران پاسپورت ایرانی خود و امکان پذیر نبودن افتتاح حساب در این کشور باشید، زیرا همیشه راهی برای رسیدن به آنچه در جستجویش هستید، یافت می شود.

در ترکیه جدای از بانک هایی که در ارائه خدمات به ایرانیان محدودیت دارند، بانک هایی تحت عنوان “زراعت بانک” و “ایش بانک” وجود دارند که توسط آن ها به راحتی و در مدت زمان کوتاه می توانید حساب خود را باز کنید.

ممکن است این طور به نظرتان برسد که این بانک ها از درجه اهمیت کمتری برخوردار بوده و یا معتبر نیستند. اما اینطور نیست! این بانک ها دارای سرمایه گذارانی ترک هستند و با پاسپورت ایرانی هیپ مشکلی ندارند.

بانک های معتبر ترکیه برای افتتاح حساب
افتتاح حساب بانکی ترکیه

فرآیند افتتاح حساب

برای افتتاح حساب در این بانک ها لازم نیست که فرآیند پیچیده ای را طی کنید، تنها کافیست مدارک زیر را تهیه کرده و به بانک مراجعه کنید:

 • اصل پاسپورت
 • کارت اقامت ترکیه
 • شماره مالیاتی

مانند هر مکان دیگری پیش از مراجعه به بانک مدارکتان را ابتدا مرتب کنید تا در صورت کم بودن موردی به رفع آن بپردازید. به عنوان مثال اگر شماره مالیاتی ندارید، زود تر به اداره مالیات شهر مورد نظر مراجعه کنید و در مدت زمان کوتاهی شماره مالیاتی خود را دریافت کنید. برای دریافت شماره مالیاتی خود نیز به موارد زیر احتیاج دارید:

 1. اصل پاسپورت
 2. کپی صفحه عکس دار
 3. کپی از صفحه دارای آخرین مهر ورود به ترکیه

حال کافیست با این مدارک به بانکی که قصد افتتاح حساب در آن دارید، مراجعه کنید. حسابی که ایجاد می کنید می تواند بر مبنای دلار، لیر و یورو ترکیه باشد. پس از گذشت مدت زمانی که معمولا یک هفته است، کارت بانکی تان که تحت عنوان های “ویزا کارت” و یا “مستر کارت” شناخته می شود، صادر شده و به آدرسی که داده اید ارسال می شود.

این بانک ها دارای چند شعبه در شهر هایی از ترکیه هستند که همگی از یک روند مشابه جهت بازگشایی حساب استفاده می کنند. شما می توانید به هر یک از این شعب که در شهر های استانبول، آنتالیا و ازمیر واقع هستند، مراجعه کنید.

افتتاح حساب در ترکیه
فرآیند افتتاح حساب

افتتاح حساب در ترکیه برای افرادی که مقیم ترکیه نیستند

برای این که بتوانید در این کشور حساب بانکی داشته باشید، لازم نیست حتما جزء افراد مقیم باشید. نسبت به گذشته، فعالیت های سرمایه گذاری، به خصوص برای اتباع خارجی، در این کشور بسیار رونق پیدا کرده است.

سرمایه گذاری چه برای افراد حقیقی و چه حقوقی خارجی در ترکیه بسیار راحت تر شده و این افراد می توانند سرمایه خود را به بانک های ترکیه منتقل کنند.

از جمله اتباع خارجی که به سرمایه گذاری های کلان در بانک های این کشور می پردازند می توان به اتباع خارجی اشاره کرد که این موضوع خود نشان از معتبر بودن بانک های ترکیه دارد.

 • افتتاح حساب اشخاص حقیقی

به عنوان یک شخص حقیقی، باید آدرسی را جهت دریافت ابلاغیه ها، حین افتتاح حساب، تعیین کنید. منتها لزومی به اینکه ملک متعلق به خودتان باشد نیست. شما می توانید آدرس دوست و آشنایی در ترکیه را بدهید.

حال قدم بعدی دریافت شماره مالیاتی مربوط به اتباع خارجی و یا افرادی که مقیم ترکیه نیستند، است. برای این کار به اداره دارایی و یا مالیاتی ترکیه به همراه پاپسورت خود بایستی مراجعه بفرمایید.

همانطور که پیش تر ذکر کردیم، با در دست داشتن پاسپورت، شماره مالیاتی و کار اقامت می توانید حساب باز کنید. پس از دریافت شماره مالیاتی خود به بانک های ایش و زراعت مراجعه کرده و فرآیند افتتاح حساب خود را انجام دهید.

شما از طریق اینترنت نیز می توانید خدمات بانکی خود را انجام دهید، نیازی نیست حتما در ترکیه مقیم باشید. منتها بعضی بانک ها برای افتتاح حساب به خطی با شماره تلفن ترکیه احتیاج دارند. پس از قبل برای تهیه آن اقدام فرمایید.

 • افتتاح حساب اشخاص حقیقی در زراعت بانک
  افتتاح حساب اشخاص حقیقی

  افتتاح حساب اشخاص حقوقی

تفاوتی که در افتتاح حساب اشخاص حقوقی با حقیقی وجود دارد این است که برای این اشخاص یا شرکت ها حتما بایستی مدیری که صلاحیت امضاء دارد حضور داشته باشد.

شباهت موجود در مراجعه به اداره مالیات جهت دریافت شماره مالیاتی است منتها مدارک مورد نیاز فرق می کنند؛ اشخاص حقوقی باید مدارک و اسناد ترجمه شده شرکت را در اختیار اداره قرار دهند.

فرآیند ساده ای طی خواهد شد و شما به راحتی شماره مالیاتی خود را دریافت خواهید کرد. سپس با مراجعه به بانک، مدارک مهمی که از قبل به شما گفته اند را با ترجمه رسمی تحویل می دهید. اگر شرکت دارای لیسانس رسمی است، آن را نیز ترجمه شده تحویل می دهید.

افتتاح حسب سوییفت دار در ترکیه

منظور از حساب سوییفت دار این است که از خارج ترکیه، مبلغ معینی را می توان به حساب شما واریز کرد. این مبلغ دارای محدودیت است و برای اشخاص با شرایط مختلف، متفاوت است. نکته ای که وجود دارد این است که تنها می توان از خارج مبلغی را به بانک های ترکیه واریز کرد به صورت بالعکس این کار امکان پذیر نیست.

این که تا چه مقدار می توان به این حساب ها انتقال داد را بانک هنگام افتتاح حساب در ترکیه به شما خواهد گفت. تنها این را لازم است بدانید که در صورتی که مبلغ از مقدار معینی بیشتر شود بایستی برای توضیحات به بانک مراجعه بفرمایید.

سخن آخر

اگر قصد افتتاح حساب در بانک های دیگر ترکیه را دارید، باید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. برای این کار بایستی ابتدا اقامت ترکیه را اخذ نمود و شما به راحتی با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت آن را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

یک دیدگاه در “افتتاح حساب بانکی در ترکیه”

 • محسن فراهانی

  واحد پول حساب سوییفت دار چیه؟

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   واحد پول ترکیه، لیر است. سوییفت نیز هنگامی که درگاه پرداخت و دریافت و تبادلات نقدینگی باز باشه، تراکنش های این چنینی را سوییفت می نامند. بدین صورت که بتوانید از بانکی در ایران مبلغی را به بانکی در ترکیه منتقل کنید. حساب سوییفت دار، حسابی است که توسط آن بتوان به صورت بین المللی مبالغی را منتقل کرد. واحد آن نیز محدودیتی ندارد.

   پاسخ
 • مرتضی ایرانی

  فقط میشه از نزدیک خونه رو ببینیم بعد بخریم؟ یا آنلاین هم میفرستید همه گزینه هاتونو؟

  پاسخ
  • ریحانه توانایی

   قطعا کسی که میخواد ترکیه خونه بخره میره اونجا و گزینه های موجود از نزدیک میبینه، ولی ما قبلش حتما موارد موجود براتون ارسال میکنیم حالا از طریق واتس آپ یا تلگرام، اما به طور مثال اگه 10مورد داشته باشیم که به بودجه ی شما نزدیک باشه مطمعنا 10مورد نمیشه فرستاد چون هم ذهنیت طرف مقابل به هم میریزه هم اینکه ما باید مطمئن باشیم که شما چقدر قاطع هستید. پس ما در حد اینکه سلیقه مشتری متوجه بشیم و به جمع بندی مطلوبی برسیم گزینه های موجود میفرستیم، چون بعد از فهمیدن سلیقه مشتری ما میتونیم دقیق تر واحد ها را بفرستیم تا به خاطر چندتایی که مورد پسندشون واقع شده به ترکیه بیان و از نزدیک واحد مشاهده کنند. اما در تور بازدیدمون ممکنه پروژه های بیشتری ببینید.

   پاسخ

مقایسه آگهی ها

مقایسه