اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه

خرید ملک ارزان در ترکیه
پاسپورت ترکیه
خرید ملک در تررکیه

اخذ پاسپورت و اقامت

کشور ترکیه نیز همانند بسیاری از کشورهایی که درهای خود را به روی بخش مشخصی از اتباع خارجی گشوده اند، قوانینی را اعمال و حقوقی را برای آن ها درنظر گرفته است که در راستای قوانین بین المللی و به موازات قوانین داخلی ترکیه می باشند.

اخذ اقامت ترکیه

یکی از مهمترین حقوقی که یک تبعه خارجی باید در ترکیه از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. بطور کلی، فردی که تصمیم می گیرد قانوناً در جایی اقامت داشته باشد، ابتدا باید از دولت محلی نسبت به اخذ اقامت در کشور مورد نظر اقدام نماید. فردی که به واسطه داشتن اجازه اقامت در کشوری مانند ترکیه مقیم می شود، هر زمان که بخواهد می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا، ورود و خروج کند. همچنین، بدون خروج از ترکیه و به شرط آن که شرایط لازم را کماکان داشته باشد، می تواند این اجازه را تمدید نماید.

بدیهی است با اخذ تابعیت، اقامت نیز بدست می آید اما صرف داشتن اقامت (چه دائم و چه موقت)، به معنی داشتن تابعیت یا گرفتن پاسپورت نیست.

اخذ اقامت ترکیه
اقامت ترکیه

اهمیت و مزایای اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه

هر کشوری بنا بر سیاست ها و توانمندی های داخلی و نیز میزان گستردگی روابط بین الملل خود، امکانات و فرصت هایی را برای اتباع خود فراهم می آورد. ناگفته پیداست، هرچه کشور موردنظر از حیث مسائل اقتصادی، تجاری، تعامل با سایر کشورها و …، در سطح بالایی قرار داشته باشد، نه تنها خودِ کشور و اتباعش از وجه خوبی در عرصه بین المللی برخوردار خواهند بود، بلکه پاسپورت آن نیز ارزش قابل توجهی پیدا می کند.

از این رو، در زیر به برخی از اصلی ترین ویژگی ها و مزایای پاسپورت کشور ترکیه اشاراتی می شود:

  • اخذ تابعیت کشور ترکیه
  • تسهیل در اخذ ویزای شینگن و امریکا
  • تجارت آزاد و به دور از تحریم
  • سفر به 113 کشور جهان بدون دریافت ویزا
  • امکان دریافت نام و نام خانوادگی ترک
  • بهره مندی از مزایا و حمایت های دولتی (برابر با سایر اتباع ترک)
  • تحصیل رایگان فرزندان (در مراکز دولتی) و وجود مراکز آموزشی بین المللی
  • راه اندازی کسب و کار یا استخدام در مراکز دولتی
  • تجارت آزاد به دور از انواع تحریم های در سراسر جهان
  • حق برخورداری از مزایای تأمین اجتماعی و بیمه های دولتی

انواع پاسپورت در کشور ترکیه

کشور ترکیه چهار نوع پاسپورت را در شرایط مرتبط با وضعیت موجود، به متقاضیان ارائه می دهد که عبارتند از:

پاسپورت معمولی (عمومی): این پاسپورت برای شهروندان ترک و سرمایه گذاران خارجی که شهروندی ترکیه را دریافت کرده اند، صادر می شود.

پاسپورت مخصوص: برای آن دسته از شهروندان ترکی که در شغل یا موقعیت خاصی مشغول به کار هستند، صادر می شود.

پاسپورت دیپلماتیک: که فقط برای مقامات رسمی ترکیه صادر می شود.

پاسپورت خدماتی: این پاسپورت برای تمامی کارمندان دولتی که در خارج از کشور مشغول به کار هستند، صادر می گردد.

اخذ پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه

روش های اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه

چند روش برای این کار وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را با توجه به قوانین آن ها و شرایط خودتان انتخاب کنید. اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک، ازدواج، راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری، چهار مورد از بهترین روش های اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه می باشد.

شهروندی ترکیه با خرید ملک: یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید توسط آن، برای اخذ شهروندی و یا پاسپورت ترکیه اقدام کنید، خرید ملک است. با سرمایه گذاری جهت خرید ملک در ترکیه به مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ دلار و حفظ آن لااقل تا ۳ سال، شهروندی این کشور را برای خود و خانواده به دست می آورید.

لازم به ذکر است که عدم مشاوره با وکیل یا مشاور با تجربه در این مورد، ممکن است نتایج نا مطلوبی برای شما به بار بیاورد. گروه گلدن کی، تمامی امور مربوط به خرید ملک و اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه را به صورت تضمینی انجام داده و تجربه ی یک خرید مطمئن و اخذ اقامت ترکیه را برای شما به ارمغان می آورد.

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری: یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری که به شما امکان اخذ پاسپورت ترکیه را می دهد، سرمایه گذاری ۳ ساله در یکی از بانک های این کشور به مبلغ نیم میلیون دلار (۵۰۰,۰۰۰ دلار) می باشد.

شهروندی ترکیه با راه اندازی کسب و کار: اگر شما یک کارآفرین موفق هستید و یا برای اشتغال زایی در ترکیه ایده ای دارید، این روش نیز می تواند برای اخذ شهروندی ترکیه به شما کمک کند. کافی است کسب و کاری در کشور ترکیه راه اندازی کنید و ۵۰ نفر از شهروندان ترک را به بیمه کرده و استخدام کنید. در ازای آن پاسپورت کشور ترکیه را دریافت می کنید .

اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج: ازدواج نیز یکی از اولین راه هایی است که برای اخذ پاسپورت یا اقامت در هر کشوری به ذهن افراد خطور می کند. اغلب کشور ها این قانون را دارند که هر آقا یا خانم با یکی از شهروندان آن کشور ازدواج کند، موفق به اخذ اقامت و شهروندی آن خواهد شد. کشور ترکیه نیز از این قانون مستثنی نیست و شما می توانید پس از ازدواج با یک فرد ترک، برای اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه از طریق ازدواج اقدام کنید. 

مقایسه آگهی ها

مقایسه