اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه

آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه

آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه

چنانچه در حال مطالعه این مطلب هستید احتمالا عزمتان را برای مهاجرت به ترکیه جزم کرده اید و سرمایه کافی را هم در اختیار دارید تنها به دنبال آسان ترین و بی دردسر ترین راه برای مهاجرت می گردید. حال حقیقتا آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه چیست؟ اصلا آسان ترین راه وجود دارد؟ یا راه سختی پیش روی مهاجران است که حتی انتهای آن نیز نامعلوم است؟ این مطلب به همین موضوع اختصاص یافته است؛ افرادی که به دنبال نقل مکان به ترکیه هستند از طرفی به دنبال اخذ اقامت ترکیه و بالطبع تابعیت ترکیه هستند.

از بهترین و آسان ترین راه ها برای مهاجرت به ترکیه خرید ملک است. با خرید ملک در ترکیه می توانید به راحتی اقامت این کشور را به دست آورید، پس از گذشت چند سال تابعیت و پاسپورت ترکیه را به دست آورید، کاری برای خود پیدا کرده و بیمه شوید و تا سال ها با خوبی و خوشی در کشور ترکیه همراه با خانواده تان زندگی کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه چه مزایایی دارد؟ چرا به ترکیه مهاجرت کنیم؟

 • با مهاجرت به ترکیه وارد فرهنگی اصیل و مشابه با فرهنگ ایرانیان می شوید که همین موضوع از غربت و سختی دوری از وطن می کاهد.
 • ترکیه به ایران نزدیک است، شما حتی به صورت زمینی هم می توانید بین ایران و ترکیه در رفت و آمد باشید.
 • اقتصاد رو به رشد ترکیه موجبات یک سرمایه گذاری امن و مطمئن را برای شما فراهم می آورد.
 • انواع و اقسام املاک و مستغلات به جهت خرید توسط اقشار مختلف جامعه، از متوسط تا مرفه، موجود هستند.
 • با مهاجرت به کشور ترکیه و اخذ اقامت این کشور می توانید پس از مدتی پاسپورت و تابعیت ترکیه را دریافت کنید.
 • راه های مختلفی به جهت اخذ اقامت ترکیه پیش روی مهاجرین قرار دارند.
 • هزینه زندگی در ترکیه نسبت به ایران بسیار کمتر و مناسب تر است.
مهاجرت و خرید ملک در ترکیه
مهاجرت و خرید خانه در ترکیه

معایب مهاجرت به ترکیه چه هستند؟

 • از جمله معایب مهاجرت به turkey می توان به ترکی زبان بودن آن ها و استفاده کم از زبان انگلیسی اشاره کرد، که البته این موضوع برای افرادی عیب محسوب می شود که به زبان ترکی تسلط ندارند؛ در این صورت نیز می توانند دوره های آموزشی زبان ترکی را در کشور ترکیه بگذرانند.
 • اگر به جهت کار به ترکیه مهاجرت می کنید باید دارای تخصص بالایی در حرفه به خصوصی باشید، درصد بیکاری در این کشور بالا نه اما پایین هم نیست؛ که البته اگر پیش از مهاجرت کار خود را بیابید و با کارفرما هماهنگ باشید این مشکل نیز قابل رفع است.

شما می توانید به ترکیه به عنوان یک سکوی پرتاب نگاه کنید، با مهاجرت به این کشور راه خود را به کشور های دلخواهتان باز کنید.

مهاجرت ایرانیان به ترکیه

مهاجرت ایرانیان به کشور ترکیه به سبب نزدیکی این دو کشور به یکدیگر و مناسب تر بودن قیمت ارز لیر نسبت به دلار، سالانه درحال افزایش است. ایرانیان به طرق مختلفی اقدام به اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به این کشور می کنند. از جمله راهکار های آن می توان به اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری، کاری، تحصیل، تولد و ازدواج اشاره کرد. هرچند مهاجرت بیشمار ایرانیان به ترکیه یک ضرری که می تواند داشته باشد، افزایش قیمت املاک و مستغلات در کشور ترکیه است.

مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت

مهاجرت و نقل مکان به ترکیه بدون پاسپورت تنها در صورتی امکان پذیر است که به صورت قاچاقی وارد این کشور شوید. شهروندان ایرانی برای ورود به ترکیه به ویزا احتیاج ندارند، تنها به گذرنامه شان که دارای اعتبار است، احتیاج دارند تا مهر ورود و خروج را دریافت کند. در رابطه با مهاجرت قاچاقی به ترکیه هیچ توصیه و پیشنهادی از جانب ما دریافت نخواهید کرد زیرا که این مسیر جز خطر و بدبختی چیز دیگری برایتان در بر نخواهد داشت. بهتر است از آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه که قاچاق و پناهندگی نیست اقدام کنید.

پناهندگی ترکیه
مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

اگر قصد مهاجرت و زندگی در ترکیه را دارید، بهترین و مطمئن ترین راه آن را انتخاب کنید. از گلدن کی کمک بگیرید؛ ما دارای املاک متعدد در استانبول، شهر رویایی و بزرگ ترکیه، و دیگر شهر های این کشور خوش آب و هوا هستیم و می توانیم بهترین راهنمایی ها و مشورت ها را در اختیار شما قرار دهیم. برای خرید ملک در ترکیه حداقل سرمایه ای منظور نشده است! شما با 60 هزار لیر تا 250 هزار دلار آمریکا و بیشتر می توانید املاک خریداری بفرمایید. تنها تفاوتی که این میان وجود دارد اخذ اقامت از طریق خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار و بیشتر از این مقدار است.

با کمتر از این مبلغ می توانید اقامت توریستی و با بیش از آن اقامت دائم ترکیه را به دست آورید. اشتباه نکنید، اقامت دائم با تابعیت فرق می کند. با اقامت دائم شما تنها مجاز خواهید بود که به صورت نامحدود در خاک ترکیه باقی بمانید، با تابعیت حق و حقوق یک شهروند ترک را به دست می آورید. با خرید ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار آمریکا می توانید با طی کردن پروسه مربوطه شهروندی ترکیه را اخذ بفرمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت کاری به ترکیه نیز آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه است. برای مهاجرت کاری به ترکیه باید ابتدا کاری را در کشور ترکیه بیابید (با استفاده از سایت های معتبر ترکی مخصوص شغل یابی) و سپس با کارفرمای آن ارتباط برقرار کنید، نظر او را جلب کنید، به طوری که او بخواهد شما را استخدام کند. برای کار در کشور ترکیه شما باید مجوز کاری دریافت کنید، حین طی کردن پروسه مصاحبه فرد متقاضی برای دریافت مجوز کار، کارفرمای ترک نیز باستی مدارکی را به اداره کار تحویل دهد. با استفاده از این مجوز کاری و قراردادی که با کارفرمای ترک بسته شده، فرد متقاضی می تواند اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کند.

با تمدید قرارداد توسط کارفرما، فرد نیز می تواند اقامت خود را تمدید کند. به این ترتیب می توانید در ترکیه بمانید و پس از چند سال اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنید. وضعیت کار در کشور ترکیه به چه صورت است؟ نرخ بیکاری در ترکیه حدود 12 درصد است، این مقدار کم نیست همچنین ترکیه دارای قشر جوان زیادی است، شما در صورتی می توانید به راحتی در کشور ترکیه کار پیدا کنید که به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشید و در حرفه به خصوصی تخصص لازم داشته باشید.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار
مهاجرت کاری به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی از راه هایی که دانشجویان و افراد جوان می توانند با استفاده از آن مهاجرت کنند، از طریق تحصیل کردن در کشور ترکیه است. برای اینکار همان طور که در مقاله صفر تا صد تحصیل در ترکیه 2021 توضیح داده ایم، باید ابتدا پذیرش دانشگاه موردنظرتان را کسب کنید. برای تحصیل در دانشگاه باید زبان ترکی بلد باشید، بلد نباشید هم برایتان دوره گذاشته می شود. دانشگاه های بین المللی دروس را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. با اخذ مجوز تحصیلی شما می توانید اقامت ترکیه را دریافت، سپس برای یافتن کار اقدام کنید و بتوانید مهاجرت خود را تکمیل کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در کل سیاست های ترکیه بر مبنای سرمایه گذاری بنا شده است. شما با ثبت شرکت، خرید ملک، خرید سهام و اوراق قرضه و … می توانید به سرمایه گذاری در این کشور بپردازید. با سرمایه گذاری در ترکیه می توانید به اقامت این کشور دست یابید. بسته به هزینه سرمایه تان این اقامت یا موقت و یا دائم است. شما حتی می توانید با سرمایه گذاری کلان به تابعیت و پاسپورت ترکیه دست یابید. چنانچه از طریق ثبت شرکت وارد شدید باید 5 شهروند ترک را استخدام کنید، پس از چند سال می توانید اقامت دائم دریافت کنید. در صورت خرید ملک، ملکتان را نباید تا 3 سال بفروشید. مهاجرت با سرمایه گذاری نیز آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه محسوب می شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج است. شما باید با شهروندی ترک ازدواج کنید، کاملا حقیقی و واقعی، و با او 3 تا 5 سال زندگی کنید، پس از اثبات حقیقی بودن ازدواج می توانید اقامت دائمتان را دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه برای افراد مشهور و موفق

راه دیگری که ترکیه برای مهاجرت افراد قرار داده است، شهرت و موفقیت جهانی است. کشور های زیادی هستند که به این شیوه عمل می کنند و افراد نخبه، باهوش، ورزشکاران، هنرمندان که به صورت جهانی فعالیت داشته و توانسته اند مدال هایی را از آن خود کنند را به سمت کشور خود جذب می کنند.

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای بررسی هزینه مهاجرت و نقل مکان به ترکیه باید هزینه زندگی در ترکیه را هم در نظر بگیرید. به این نکته توجه کنید که هنگام مهاجرت به این کشور به هر طریقی یکی از مدارکی که باید ارائه دهید اثبات تمکن مالی است. خرج و مخارج در کشور ترکیه نسبت به کشور ایران بسیار کمتر و مناسب تر است؛ به عبارتی می توان گفت که هزینه زندگی در ترکیه در یک ماه برای یک نفر در حدود 800 تا 2000 دلار خواهد بود. یکی از مواردی که در ترکیه نسبت به ایران بسیار گران تر است هزینه وسایل نقلیه شخصی و پول بنزین است. استفاده از وسایل نقلیه عمومی تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه ها دارد. مقاله هزینه زندگی در ترکیه به لیر را مطالعه بفرمایید.

مهر مجوز مهاجت به ترکیه
مهاجرت به کشور ترکیه

سوالات متداول آسان ترین راه مهاجرت به ترکیه

 • سریع ترین روش مهاجرت به ترکیه چیست؟
  اینکه سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت و نقل مکان به ترکیه چیست، به شما و شرایطتتان بستگی دارد. شما ممکن است دانشجویی با رزومه عالی باشید که قطعا تحصیل برای آغاز راه عالیست، ممکن است در کاری تخصص لازم را داشته باشید و بتوانید کاری خوب در ترکیه پیدا کنید و حتی ممکن است که سرمایه ای کلان داشته باشید که در این صورت آسان ترین و سریع ترین راه خرید ملک در ترکیه است.
 • با خرید خانه در ترکیه می توان به این کشور مهاجرت کرد؟
  بلی. شما می توانید خانه ای در ترکیه بخرید، با توجه به قیمت آن اقامت موقت و یا دائم ترکیه را دریافت کنید. پس از مدتی نیز می توانید شهروندی و پاسپورت ترکیه را اخذ بفرمایید.
 • چند روش برای مهاجرت به ترکیه در اختیار داریم؟
  شما می توانید از راه های ازدواج، ثبت شرکت، خرید ملک، خرید سهام، سرمایه گذاری در بانک ها، کارآفرینی، کاری، تحصیلی، شهرت و … به کشور ترکیه مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه آگهی ها

مقایسه